Sobota 9.2.2008

Slunečné počasí přivítalo 67 přihlášených jezdců třetího letošního závodu typu Local O2 4x4 Českého poháru ve freestyle snowboardingu v beskydském resortu Bílá. Skvěle připravený Snowpark obsahoval všechny překážky, které byly předem nahlášeny. Jezdci mohli předvést své umění na jednom ze dvou skoků o velikostech 3 a 8 metrů, dále si mohli vybrat buď lámačku nebo kinked box a na závěr pro ně místní shapeři připravili picknick table zakončený speed railem.

Dvoukolová kvalifikace byla rozdělena pouze do tří kategorií. V této kategorii postoupil z prvního místa Filip Gutwirth, mezi ženami se nejvíc dařilo vítězce z prvního letošního závodu O2 4x4 Katce Reehové. V mužské kategorii předvedl nejlepší kvalifikační jízdu Petr Pecháček následovaný favorizovaným Darkem Bergmannem a Patrikem Schwarzem.

Nový obrázek

Už koncem kvalifikace sice zašlo sluníčko, ale vlivem teplého počasí povrch snowparku měkl. I přesto byl ve dvou finálových kolech k vidění skvělý freestyle snowboarding. Mezi šestnáctkou finalistů v mužské kategorii zářil především Tomáš Král, který ve druhé finálové jízdě předvedl switch front side 540 na osmimetrovém skoku, společně se skvělou jízdou na railech, což mu stačilo k tomu, aby těsně porazil druhého Dalibora Mlčocha. „Dneska se mi jelo fakt výborně. Během dne sice dost měkl nájezd, ale skok byl v pohodě a dopad taky. Shapeři tady na Bílé odvedli fakt super práci,“ řekl po závodě vítěz třetího závodu O2 4x4 Tomáš Král. Třetí místo obsadil lokální rider a loňský vítěz z Bílé Marek Talaš. Mužská kategorie přinesla zatím nejvyrovnanější závod letošního ročníku O2 4x4. Mezi prvním a šestým místem byl v konečném účtování rozdíl jen několika málo bodů.

V ženské kategorii se čekal boj hlavně mezi vedoucí závodnicí celé série Katkou Reehovou a Šárkou Pančochovou, která přijela do Bílé rovnou ze čtyřhvězdičkového TTR závodu Crans Montana Open. Nakonec se radovala sedmnáctiletá uherskobrodská Šárka Pančochová. Na stupních vítězů je doplnila Tamara Podmolíková z Frýdku-Místku. Mezi juniory potvrdil své kvalifikační vítězství Filip Gutwirth před dvěma lokálními jezdci. Druhý byl v Bílé Samuel Lövy, na třetím místě skončil Lukáš Somr.

Neděle 10. 2. 2008

Stejně jako při sobotním O2 4x4, zalily i nedělní O2 Rookie Cup v Bílé sluneční paprsky. Dvacet osm přihlášených jezdců se utkalo ve druhém závodě letošního ročníku série pro snowboardisty do osmnácti let včetně.

Při dnešních závodech si jezdci mohli vybrat ze dvou cest vedoucích O2 Gravity snowparkem. Lehčí z nich obsahovala třímetrový skok kinded box a picknick table zakončený speed railem. Těžší cesta vedla opět přes osmimetrový skok, lámačku a končila stejnými překážkami jako cesta první.

O2 Rookie Cup v Bílé měl několik favoritů, kteří se prosadili i v sobotním závodě. V ženské kategorii to byla samozřejmě loňská finalistka soutěže O2 Snowboard Talent Šárka Pančochová, která nenechala nikoho na pochybách, že je jasnou favoritkou celé letošní série. Uherskobrodská snowboardistka porazila druhou Tamaru Podmolíkovou o více než sto bodů.

Jezdec Darek Bergmann

V juniorské kategorii patřil mezi největší favority Darek Bergmann. Po první finálové jízdě ale vedl včerejší vítěz juniorské kategorie O2 4x4 Filip Gutwirth. Úplně poslední jízdou dne nakonec strhl vítězství na svou stranu zmiňovaný Darek Bergmann, který předvedl frontside 720 na osmimetrovém skoku a výbornou jízdu na dalších překážkách. „Ten kluk snad nemá vůbec nervy. Jeho druhá finálová jízda byla naprosto nejlepší z celého dne. Darek předvedl přesně to, co měl udělat. Už po první finálové jízdě měl jistotu slušného umístění a v poslední jízdě dne zariskoval a předvedl to nejlepší,“ řekl po závodě hlavní rozhodčí závodu  Ondřej Douša. Třetí místo za Bergmannem a Gutwirthem pak obsadil Martin Kaňůrek.

Příští týden má O2 4x4 Český pohár ve freestyle snowboardingu pauzu, protože se na Klínovci v Krušných horách uskuteční O2 World Rookie Fest