Sněhulák se sjezdovkami i snowparkem

Na severním svahu Sněhuláku se nacházejí čtyři lehké až středně těžké sjezdovky o celkové délce tří kilometrů, z nichž nejdelší měří 800 metrů. Obzvlášť ve svých spodních pasážích jsou příjemně široké a užijí si je tedy jak začátečníci, tak milovníci carvingových oblouků. Na modré sjezdovce Family se díky umělému osvětlení lyžuje až do 21 hodin, všechny svahy jsou navíc zasněžovány. Páteřním dopravním zařízením je dvousedačková lanovka, doplněná o dva kratší vleky a jeden dětský vlíček. Součástí areálu je i snowpark, který se rozkládá na délce 600 metrů a je vybaven railovými překážkami různých obtížností.

Z chaty rovnou na sjezdovku

Ubytovat se můžete přímo v areálu – v rekonstruované chatě Miroslav nebo v penzionu Sněhulák. Chata Miroslav stojí necelých 100 metrů od vleků a je obzvlášť vhodná pro rodiny s dětmi, které tady najdou vše potřebné pěkně na jednom místě. Má vlastní restauraci s domácí kuchyní, pokoje jsou vybaveny televizí, vlastní koupelnou a záchodem. Pro náročnější je připraven luxusní apartmán s vlastním vchodem a výhledem na sjezdovky, dvěma ložnicemi, kuchyní, koupelnou a WC, jako nadstandard pak nabízí saunu a obývací místnost.

V nabídce penzionu Sněhulák je 39 lůžek v 10 pokojích různé velikosti, objekt je zvláště vhodný pro skupinové lyžařské pobyty a školy.

Jednodenní návštěvníci mohou využít bezplatného parkoviště nedaleko penzionu, z něhož do 600 metrů vzdáleného areálu jezdí bezplatná kyvadlová doprava. Parkoviště je navíc výhodně umístěno přímo u hlavní cesty z Jeseníku směrem na Hanušovice a je bezproblémově dostupné i v případě vydatné sněhové nadílky. V areálu se nachází i lyžařská škola, půjčovna lyžařského vybavení, ski servis a také úschovna lyží a zavazadel.

Nová sněhová děla

V areálu bylo před sezónou 2014/15 rozšířeno a vylepšeno zasněžování a přikoupena byla ještě další dvě sněhová děla. Novinkou je i zastřešený bufet na terase, kde bude vytvořeno zcela nové zázemí s 60 místy k sezení. Terasa bude vytápěná a na velkoplošné televizi bude možné sledovat sportovní přenosy. Pro děti a lyžaře začátečníky bude v provozu malý vlíček (300 m) za velmi příznivé bodové jízdné.

www.rsmiroslav.cz