Neúprosně dlouhá zima donutila organizátory posunout 4. ročník závodu o celých 14 dní. Odložení se ovšem vyplatilo a poslední dubnový víkend se tak závodníci všech věkových kategorií s golfovým handicapem minimálně 36 sjeli do Tatranské Lomnice poměřit své síly nejprve na svahu v moderním ski areálu Lomnické sedlo a následně pak na golfovém hřišti rezortu Black Stork.

Pět vítězů v jednotlivých kategoriích pak v květnu reprezentovalo Slovensko na 10. jubilejním ročníku světového šampionátu SKI & GOLF World Championship v rakouském Zell am See.

Odložení celé události zapříčinily teploty pod bodem mrazu, kvůli kterým bylo hřiště v původním termínu ještě téměř celé pokryté sněhem, a tím pádem nehratelné. Na druhou stranu se díky změně termínu mohla závodu zúčastnit i nejlepší česká golfistka Klára Spilková, která na souboj vyzvala svou slovenskou kamarádku a golfovou rivalku Zuzanu Kamasovou.

Celá akce byla v sobotu zahájena lyžařským slalomem, na který mělo všech 36 závodníků k dispozici dva pokusy. I přes ztížené sněhové podmínky způsobené jarními teplotami podali všichni skvělý výkon a již po poledni se vydali bojovat na 18jamkové golfového hřiště Black Stork s nádherným výhledem na Vysoké Tatry, kde v neděli pokračovalo i druhé kolo. Až na silný vítr tento rok závodníkům počasí přálo a závod se tak nesl ve velmi dobré atmosféře.

Odměnou za vítězství byly nejen originální trofeje se siluetou lyžaře a golfisty, ale zejména možnost pro vítěze jednotlivých kategorií reprezentovat Slovensko na světovém finále SKI & GOLF na svazích ledovce v Kaprunu a na greenech golfového hřiště v Zell am See. Vítězi jednotlivých kategorií se stali Tomáš Jusko (Profesionálové), Ján Friesz ml. (Juniors), Jan Cafourek (Main Class), Radim Mikulík (Mid Age) a Daniela Jorčíková (Masters), která se ve své kategorii stala tento rok již počtvrté vítězkou světového finále. Toho se začátkem května zúčastnilo celkem 280 závodníků ze 17 zemí.

V hlavní mužské kategorii po velkém souboji zvítězil někdejší profesionální rakouský golfista Norbert Kirchner, který byl sice po lyžařské části až třináctý, avšak díky brilantnímu golfovému výkonu (10 ran pod par ve dvou kolech) udržel náskok i před mistrem světa v alpském lyžování Philippem Schörghoferem. V ženské kategorii se jednoznačně prosadila někdejší německá profesionální golfistka Andrea Lanz. Druhou příčku obsadila Češka Eva Koželuhová.