Ski areál Přemyslov patří jednak knejmodernějším střediskům v Jeseníkách, tak k nejvšestrannějším – je totiž vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak sportovnější lyžaře. Jeho modrá sjezdovka je navíc nejdelší osvětlenou tratí nejen v Jeseníkách, ale i na celé Moravě.

Modře, červeně i černě dolů

Na svahu, obslouženém 4sedačkovou lanovkou a dvěma vleky, čekají čtyři sjezdovky všech obtížností. Úplní začátečníci se mohou bezpečně učit na samostatné cvičné louce se dvěma vleky, mírně pokročilí zamíří na dlouhou modrou sjezdovku a ti sportovnější pak ocení přímý a široký černo-červený „slalomák“ podél lanovky – zkrátka lyžování opravdu pro celou rodinu. Na modré sjezdovce Esíčko, dlouhé 1 250 m, se přitom lyžuje v pátek a sobotu i večer od 18.30 do 21.00 h.
Ceny jízdného zůstávají na stejné úrovni jako v minulé sezóně, navíc je zavedena tříhodinová jízdenka.

Ceny skipasů

dospělí 1 den     480 Kč
děti (6–15 let) 1 den     330 Kč
dospělí večerní.     350 Kč
děti (6–15 let) večerní     240 Kč

Děti do 6 let v doprovodu rodičů zdarma.
Aktuální informace o lyžování ve středisku Přemyslov(sníh, počasí, webkamery, reporty) na SNOW.cz
Silnější zasněžování

Aby mohly být rychleji a spolehlivěji vysněženy obě hlavní přemyslovské sjezdovky, byla vybudována nová trafostanice, která umožní zasněžování i v průběhu provozu lanovky. Zároveň byla nahrazena dvě tyčová děla na červené sjezdovce otočnou věží s automatickým sněžným kanónem. Posílily i kabelové rozvody zasněžování, takže bude možné „stříkat“ z více sněžných děl současně.

Nový bufet na modré

Přímo na úpatí svahu je parkoviště a k němu přiléhající multifunkční budova s bufetem, restaurací, lyžařskou školou, půjčovnou a ski servisem. Novinkou je nově otevřené občerstvení přímo na sjezdovce – Bufet Na modré, který v příjemném prostředí s krbovými kamny nabídne teplé i studené nápoje a pokrmy, wi-fi a toalety s teplou vodou.

V blízkém okolí se nachází množství útulných chat, penzionů a dalších ubytovacích objektů, od kterých si můžete objednat odvoz do areálu skibusem. Příjezd do střediska vede po silnici 3. třídy, proto se za dobrých sněhových podmínek mohou hodit i řetězy. Parkoviště je zdarma.

www.skipremyslov.cz