DEN 1 – RAIL JAM

Trať byla poskládána ze tří railů: první byla flat-down lámačka, následoval speed rail se streetovým odrazem ze strany a down-flat-down lámačka opět s kickerem ze strany. Ráno nebylo ideální počasí, ale park byl perfektně označený, takže mírná difuze nebyla až takový problém. Po rozježdění dokonce vysvitlo sluníčko a závod mohl začít hodinovou kvalifikací. Z té rozhodčí poslali do semifinále 10 jezdců. Každý z nich měl 3 jízdy. Rozhodčí měli těžkou práci vybrat 4 nejlepší, kteří postupovali do finále. Nakonec nejvíc zaujali Russ Henshaw (AUS), Alex Neuhror (SUI), Yvan Métrailler (SUI) a Thomas Theberge (CAN). Tito čtyři byli postaveni proti sobě ve vyřazovacím souboji: lepší po třech jízdách postoupil do finále. V prvním heatu se potkali Alex Neuhror a Russ Henshaw. První jízdu potvrdil Russ převahu z kvalifikace, ale druhou se podařilo vyhrát Alexovi a rozhodovala třetí jízda, kterou pro sebe opět urval Australan.

Verbier Ride 07, jezdec Yvan Metrailler, foto verbierride.com
Yvan Metrailler - 2. místo, foto verbierride.com
Z druhé rozjížďky postoupil Yvan Métrailler. Finále potom opanoval Russ Henshaw s triky 450 na flat-down rail, 270 na speedrail a 270 z něj a na posledním kink railu switch disaster lipslide switch off. Druhé místo tedy vybojoval Yann Métrailler s 270 off na flat-downu, butter 270 on 270 off na druhém a lipslide disaster revert 270 out na kink railu. Třetí skončil místní Alex Neuhror s 270 revert out na prvním, butter to revert 270 na druhém a disaster to revert 270 na poslední lámačce.

Mezi holkama brala vítězství Beanie Milne-Home (GBR) se sérií disaster na horním, slide na rovném a disaster na kink-rail, Marie-Charlotte Bagnoud (SUI) brala druhé místo za stylové jízdy. Třetí zkončila Audrey Faivre (SUI).

DEN 2 - BIG AIR

Další den mohli od 10 hodin ráno trénovat na perfektním 18ti metrovém kickeru, který pro ně postavil jeden z nejuznávanějších evropských shaperů Nico Mardu. Na ostro se začalo jezdit v poledne a hned od začátku byl opět vidět Russ Henshaw a jeho switch 7 mute a Yann Métrailler s obrovskou switch 7 OctoGrab. Kromě nich to šlo I Niklasu Kallovi (SWE) s mega mute 9, Alex Neuhror dával cork 5 double shifty, Andy Longley (UK) se dařila switch 5 se stylově protaženým nose grabem. Jeho krajan James Mechon rotoval 9 mute a třetí Anglán Andy Bennet si jednoduše dával switch 9.

Verbier Ride 07, jezdec James Woods, foto verbierride.com
Verbier Ride 07, jezdec Stephane Vaillant, foto verbierride.com
Verbier Ride 07, jezdec Aurelien Fornier, foto verbierride.com
James Woods, foto verbierride.com
Stephane Vaillant, foto verbierride.com
Aurelien Fornier- 1. místo, foto verbierride.com
Ve finále všichni ještě přiostřili a k vidění byly switch 10 mute, switch 7, cork 7 mute. Rozhodčí zvedl ze sedaček Aurelien Fournier se switch 9 mute až na konec dopadu. Holky byly jen dvě - Beanie Milne-Home dávala pomalou a stylovou 180ku a Audrey Faivre točila safety 5, za niž nakonec brala vítězství.

Druhé finálové kolo pokračovalo v duchu prvního a rozhodčí měli těžkou práci s výběrem tří, kteří zkončlili na stupních vítězů. Třetí místo si vybojoval Thomas Theberge (switch 7 mute) a o první místo se dělili Russ Henshaw (switch 10) a Aurelien Fournier (switch nine).

Sestřih z Verbier Ride uvidíte v rámci magazínu YOZ na Eurosportu a můžete si ho stáhnout do iPodu nebo telefonu z verbierride.com, kde najdete i další informace a hromadu fotek.