Technologie tvarování vnitřních botiček i skeletu Memory Fit slaví úspěch a rozšiřuje se napříč kolekcí Atomic. Vedle řady Redster FIS a PRO, Hawx, rozšířených Hawx Magna a skitouringové boty Backland se objevuje v sezóně 2016/17 i na nejlehčích allmountainových botách na trhu, novince Hawx Ultra.

Co je vlastně Memory Fit?

V současné době nejrychlejší technologie, kterou lze individuálně přizpůsobit lyžařské boty každému uživateli. Tepelné tvarování probíhá téměř současně na třech částech lyžařské boty – vnitřní botičce, skeletu a komínu. V první fázi probíhá ve speciální troubě nahřívání skeletu. To trvá při teplotě 117 °C pouhých 5 minut. Po rozehřátí skeletu a botičky a jejich vyjmutí ze speciální trouby přichází už na řadu zákazník. V zapnutých botách stráví v lyžařském postoji 2 minuty, než si botičky a skelety zapamatují nový tvar a přizpůsobí se nohám. Poslední fází procesu tvarování je ochlazení bot, které má zákazník v tu dobu stále na noze. K tomu dochází pomocí speciálních chladicích obalů, do kterých se lyžařské boty zabalí na pouhých 5 minut. Sčítali jste pozorně? Celý proces trvá neuvěřitelných 12 minut. S nadsázkou lze říci, že pokud sháníte boty na poslední chvíli a autobus na hory vám odjíždí za pár minut, je Memory Fit jedinou volbou. Pokud se chystáte na túru a vybrali jste boty Backland, počítejte s dvojnásobně dlouhou dobou procesu. Vzhledem k použitým materiálům, které disponují velmi nízkou hmotností, jak se na skitouringové boty sluší a patří, bude proces tvarování trvat 24 minut.

Výhody tvarování

Výhody individuálního přizpůsobení lyžařské boty jsou jednoznačné. Pro někoho to může být lepší výkon. Bota lépe přiléhá zejména v oblastech palcové a malíkové hrany, nártu, kotníků, ale i paty, která často nesedí v botě zcela ideálně. To vše znamená v součtu lepší a rychlejší reakce lyžaře. Pro někoho může být důvodem k tvarování komfort a eliminace otlačenin v oblasti metatarsů a kotníků. Díky materiálu Memolink používanému jako příměs do skeletů může být bota v oblasti metatarsů (nejširší části chodidla) rozšířena až o 6 mm (3 mm na každou stranu), v případě oblasti kotníků dokonce o 10 mm (5 mm na každou stranu).


www.atomic.com