Hlavní skipasy např. jednodenní pro dospělého zůstal na loňských 610 korunách. Premiérově se zvýhodněných jízdenek dočkala mládež ve věku 15 - 18 let (530 Kč). Děti od 6 do 14 let lyžují za 430 korun na den a ty do 6 let za pouhou dvacetikorunu. Jako jedni z mála v ČR Špičák prodává rodinnou jízdenku, kdy platí pouze dva dospělí (1470 korun/den) a neomezený počet vlastních dětí lyžuje zdarma.

Nově on-line nákup skipasů

Pokud máte čipovou kartu areálu (obdržíte ji ve všech kasách za vratnou zálohu 100 korun), tak si můžete koupit libovolný skipas i on-line v příslušné sekci webu. Skipas si tak pořídíte v pohodlí domova, bez stresu a vyhnete se minimálně o víkendu frontám před kasami. Přijedete na parkoviště, vklouznete do lyží a hurá na svahy.

Společné skipasy s dalšími dvěma středisky v Železné Rudě

Už třetí sezonu nabízíme rozšířenou nabídku společných skipasů s dalšími železnorudskými areály Belveder a Nad Nádražím. Špičáckých 8,5 km sjezdovek (jedna černá, dvě červené, dvě modré, samostatný areál pro děti a začátečníky včetně pohyblivého koberce) spolu s možností využít dalších 3,5 km na společný skipas ještě ve dvou nedalekých areálech (Nad Nádražím a Belveder) představuje co do délky tratí už srovnatelnou nabídku s největšími středisky v republice. Letos se zde znovu pořádně zapracovalo na snowparku Freestyle Area Špičák, který svěřují již několik let profíkům v této oblasti. Na Lubáku vznikla hodně hravá a zábavná trať, kterou si hlavně děti užívají. Ve všech těchto areálech včetně vlastního zajišťuje Ski&Bike Špičák také výuku lyžování. Lyžařská škola je tady díky své úrovni a profesionalitě vyhlášená, s tradicí už od roku 1975.

Premiéra Světového poháru v PARASKI

Zajímavou sportovní premiéru nabídne areál od pátku 17. února do neděle 19. února Během uvedených tří dnů tady zhruba 50 startujících ze šesti zemí (České Republiky, Rakouska, Německa, Švýcarska, Itálie a Slovinska) absolvuje jeden ze závodů letošní série Světového poháru v PARASKI = kombinace obřího slalomu a seskoku padákem na přesnost. Vítězem je ten, kdo v součtu zajede nejrychlejší čas a seskočí padákem nejpřesněji na určený bod. Závod startuje v pátek 17. 2. dopoledne obřím slalomem na sjezdovce č. 3 (Slalomové). Dění v následujících dvou dnech se pak přesune do širokého prostoru dojezdu sjezdovky č. 1 (Turistické), kde se uskuteční seskoky na přesnost přistání. Doskok na „nulu“ má velikost jen 2 cm. Skáče se z vrtulníku v horském terénu z výšky cca 1 000 metrů a doskočiště je navíc ve svahu, což obtížnost ještě zvyšuje. Diváci se na místo dostanou tak, že hned po příchodu do areálu odbočí u závodní věže doleva a okolo chaty střední ekonomické školy se po cca 200 metrech ocitnou na místě.
Více informací na www.paraski.cz.
Přehled dalších únorových a březnových akcí:

  • 18.-19. 2.: Rock point Test sjezdových lyží. Prodejna Rock Point Plzeň opět připravila testování sjezdových lyží od špičkových výrobců lyžařského vybavení (začátek vždy od 9:30 hodin). Po oba dva dny budete mít možnost otestovat mnoho zajímavých modelů již pro sezonu 2017-18. Na akci bude možné získat poukaz na slevu pro nákup lyžařského vybavení v prodejně Rock Point Plzeň, Americká 54. Na vaši účast se těší team sportovců z prodejny Rock Point Plzeň
  • sportovní víkendy při závodech ve slalomu a obřím slalomu (25. 2.) nebo Šumavský pohárek (19. a 25. 3.)
  • 3.-5. 3.: předváděcí dny aut značky Nissan
  • 4. 3.: oblíbený pětiboj pro děti, za nějž dostanou skipas na celý den lyžování zdarma
  • 11. 3.: Jízda přes louži

www.spicak.cz