Kromě nadmořské výšky a rozsahu sjezdovek je předností Klínovce i velmi dobrá dostupnost – jen 120 km od Prahy, 100 km od Plzně a 15 km od Karlových Varů. Na jednom kopci čeká lyžaře vše, co mohou od moderního středoevropského lyžařského areálu očekávat. Přepravní park Klínovce je jedinečný v tom, že prakticky na všechny tratě dosáhnete ze dvou pohodlných 4sedaček krytých oranžovou bublinou. Kromě nich v areálu slouží dvě další sedačkové lanovky, 5 vleků a v dětských parcích pak ještě 3 pojízdné koberce.

Turistická sjezdovka se prodloužila na 1 700 m

Nejdelší sjezdovka vede po jižní straně Klínovce do Jáchymova a s délkou 2 950 metrů a šířkou 50 až 100 metrů patří k nejdelším a nejširším sjezdovkám v České republice. Na Klínovci se postupně realizuje dlouhodobý plán rozšiřování sjezdovek na severní straně hory. V letošní sezóně se rozšíření dočkala spodní část sjezdovky Přemostěná pod mostem, díky čemuž se významně zlepšilo napojení sjezdovky Turistická až k lanovce Suzuki, která se tímto prodloužila z 1 100 na 1 700 m. Zároveň se tak uleví i provozu na oblíbené červené sjezdovce Přemostěné.

Už plně automatický zasněžovací systém

Všechny páteřní sjezdovky jsou zasněžované, přičemž systém výroby technického sněhu letos posílilo dalších pět sněhových děl. Od letoška už je zasněžovací systém prakticky plně automatizovaný.

Klínovec i pro freeridery

Za příznivých sněhových podmínek si mohou na Klínovci užít i freerideři, což nebývá v českých podmínkách zvykem – čeká je dvoukilometrová neupravovaná trať s přírodním sněhem.

Přeshraniční lyžování s jedním skipasem

Vícedenní skipasy jsou platné i v sousedním německém lyžařském areálu Fichtelberg. Interskiregion Fichtelberg – Klínovec má celkem 34 km sjezdovek, 1 kabinovou lanovku, 6 sedačkových lanovek a 11 vleků. Spojení mezi areály zajišťuje skibus zdarma.

Skipas levněji a pohodlněji

Od loňské sezóny si návštěvníci Klínovce mohou pořídit skipas on-line, čímž se vyhnou návštěvě pokladny a zároveň ušetří. Ceníkové ceny skipasů přitom zůstávají stejné jako v loňské sezoně.

www.klinovec.cz


Nově skiareál podporuje i českého reprezentata v alpském lyžování Ondřeje Berndta.

Trénujete sice především v zahraničí. Přijedeš si ale v rámci přípravy zatrénovat i na Klínovec?

„Doufám, že mi to vyjde. Klínovec má v rámci České republiky jedny z nejstabilnějších sněhových podmínek a sjezdovky, na kterých člověk může dobře pilovat techniku. V minulosti jsem již Klínovec v rámci tréninku párkrát navštívil – trénovali jsme obří slalom na Pařezovce a slalom na sjezdovce U zabitýho. Na Dámské zas začínal s prvními obřákovými oblouky po jednom ze zranění i Ondra Bank. Nově se dá na Klínovci i plnohodnotně jezdit na lyžích na super-G. Jáchymovská je jako stvořená pro tyhle dlouhé oblouky a je krásně členitá. Ne náhodou se na ni také letos pojede Mistrovství ČR žáků v SuperG. Má parametry i na mezinárodní závody dospělých.“

Celý rozhovor čtěte zde.