Ve slalomu se na stupně vítězů v Aare poprvé dostaly společně obě sestry Rieschovy z Německa, po prvním kole vedoucí Maria byla druhá, mladší Susanne třetí. Sedmadvacetiletá Aubertová má letos první vítězství v SP, v Aare navázala na březnový triumf ve finále SP na stejné sjezdovce. "Mám tuhle sjezdovku moc ráda a ona asi i mě," uvedla s úsměvem Francouzka. V čele SP je nejlepší slalomářka sezony Maria Rieschová, dosud vedoucí Američanka Lindsey Vonnová spadla na druhé místo vinou osmé pozice ve slalomu.

Čtyřiadvacetiletá Záhrobská, vítězka předchozího slalomu v Aspenu, byla po prvním kole devátá. „Sedmé místo se cení, jsou přede mnou samá velká jména, získala jsem dost bodů,“ uvedla. Má prý ale na lepší výsledky. „Ráda bych se držela na stupních vítězů,“ prohlásila. V Aare se druhé kolo jelo za velké mlhy. „Tolik nevadila, ale nejelo se tak dobře. Při horším počasí se do toho nemůžete tolik pustit," vysvětlila slalomářka, která se v sobotním obřím slalomu nedostala do druhého kola. Další slalom ji čeká po Vánocích v Lienzu.

Ve francouzském Val d'Isére se jely na velmi náročné trati tři závody a všechny opanovali Rakušané, kteří po minulých slabších sezonách letos jezdí skvěle nejspíš i proto, že v jejich týmu je velký přetlak na místa pro olympijské hry ve Vancouveru. Páteční superkombinaci vyhrál Benjamin Raich, sobotní superobří slalom Michael Walchhofer a nedělní obří slalom Marcel Hirscher. Blízko k bodům byl v neděli Kryštof Krýzl, který se dostal do druhého kola 23. časem, ale závod nedokončil po chybě zhruba v polovině trati. Druhou jízdu nejel jen těsně Ondřej Bank, kterému chybělo do třicítky devět setin.

Nedařilo se Carlu Jankovi, který ovládl minulý víkend třemi vítězstvími a v průběžném pořadí se propadl na druhé místo za Raicha, dvojnásobného olympijského vítěze z Turína. Tentokrát prožil Švýcar úplně opačnou sérii - vypadl totiž ve všech třech závodech včetně obřího slalomu, v němž se na stejné sjezdovce stal letos mistrem světa. Do závodu nenastoupili kvůli zdravotním problémům Švýcar Didier Cuche a Američan Bode Miller, jenž si poranil kotník při volejbalu v tréninku.

Nemoci a zranění jsou neduhy letošní sezóny a Mezinárodní lyžařská federace kvůli tomu dokonce svolala seminář, na který pozvala všechny jezdce a trenéry, aby společně odhalili příčiny. Kvůli zraněním přišli o olympijské hry mistr světa ve sjezdu Kanaďan John Kucera, Američan T. J. Lanning, přední francouzský slalomář Jean-Baptiste Grange či bývalá vítězka Světového poháru Rakušanka Nicole Hospová. K tomu byl na již šesté operaci kolena Chorvat Ivica Kostelič, bývalý mistr světa ve slalomu.