Nikdy v historii na jednom místě nebodoval český lyžař v super-G a hned druhý den ve sjezdu. Až Záhrobský, bratr Šárky. Nejprve ve Val Gardeně skončil sedmadvacátý, o den později v královské disciplíně dokonce dosáhl nejlepšího výsledku v kariéře, když obsadil 21. místo jen 1,73 sekundy za vítězem. „Mám to tady rád,“ prohlásil v Itálii Záhrobský, který ve Val Gardeně loni vůbec poprvé v kariéře bodoval. Devětadvacetiletý Záhrobský těží ze spolupráce se svým otcem Petrem, který se až do letošní sezony věnoval Šárce. Nyní se tak závodník nemusí starat o materiál a výběr lyží. „Mám tak čas na všechno ostatní,“ chválil si nový tým. I díky němu ve Val Gardeně byl v prostřední pasáži dokonce rychlejší než pozdější vítěz Osborne-Paradis z Kanady.

I když ve Val Gardeně se z prvního vítězství v olympijské sezoně radoval obhájce vítězství v SP Nor Aksel Lund Svindal, o vedení v průběžném pořadí seriálu se perou Švýcar Carlo Janka a Rakušan Benjamin Raich, který má aktuálně o 12 bodů navrch. Bankovi jakoby více než rok a půl dlouhá pauza zaviněná zraněním prospěla. V Alta Badii se postaral o vůbec nejlepší mužský výsledek v sezoně, v obřím slalom se totiž prezentoval skvělým dvanáctým místem. Devětadvacetiletý Bank dokonce zvládl druhé kolo jako sedmý nejrychlejší! Ten výsledek ho posunul do elitní třicítky v obřím slalomu.

Stejně jako pro Záhrobského Val Gardena, pro Banka je Alta Badia místo zaslíbené. Tam bodoval poprvé v kariéře. „Sníh je tu technický, tvrdý, svah prudký, dá se tu lyžovat. Není to boj," prohlásil po závodu český lyžař. Jeho dvanácté místo je nejlepší český výsledek v obřím slalomu SP od roku 1980, kdy byl Bohumír Zeman osmý v Saalbachu. A úspěchu dosáhl i přesto, že má stále problémy se zraněnou rukou.

České lyžování se o víkendu ukázalo, že má kvalitní lyžaře ve všech disciplínách. Úspěch českých barev doplnil ve slalomu v Alta Badii Filip Trejbal, který 14. místem vyrovnal svůj nejlepší výsledek v seriálu v kariéře. Trejbal za dobrým umístěním vykročil už v prvním kole, ve kterém skončil desátý.
"Bylo to výborný. Cítil jsem se dobře, jízda mi vyšla bez chyby," řekl někdejší juniorský mistr světa. Byl pod tlakem, neboť pokud by nebodoval, vypadl by ze šedesátky a závody SP by pro něj skončily. „Asi když jsem v úplném stresu, tak mi to jde nejlépe," uvedl Trejbal. "Před závodem bych tohle bral, ale pomýšlel jsem trochu výš,“ kritizoval se však trochu.
Smůlu mají Kanaďani, kteří přišli už o pátého lyžaře Francoise Bourqueho. Už dříve kvůli zranění přišli o mistra světa ve sjezdu Johna Kuceru, Jeana-Philippa Roye a v tomto týdnu ve Val d'Isére i Larisu Yurkiwovou a Kelly Vanderbeekovou. Mezinárodní lyžařské federace hledá příčiny a uvažuje o změnách. Kombinézy by tak v budoucnu mohla vyrábět jedina firma, zvýší se úsilí při výrobě bezpečnostních vázání, naopak lyžaři zamítli rozšíření lyží. Fungovat by měl i jeden lékařský tým, který by objížděl všechny podniky SP.