Její přesvědčivá jízda navíc ukázala, že mladá snowboardistka má šanci se prosadit ve světové konkurenci a dosáhnout na medailové příčky. Druhý český zástupce v dnešním závodě Martin Černík dojel na 26. pozici.

Zatímco vloni končila ještě ve druhé desítce, letos už Šárka Pančochová nastoupila na stupně vítězů. A to rovnou na vrcholném světovém závodě proti tvrdé konkurenci. Ve finále proti sobě měla například Paulinu Ligockou z Polska, která skončila celkově druhá v pořadí světového poháru v roce 2006 a třetí v roce 2007. Ovšem nejtvrdší konkurencí byly pro Šárku Pančochovou mladé teprve 18leté Číňanky Zhifeng Sun a Xu Chen, které obsadily druhé, respektive třetí místo.

Česká snowboardistka po závodě neskrývala překvapení a radost, když vše hodnotila slovy: “*Je to úlet, vůbec jsem to nečekala.*” Ve chvíli, kdy viděla výsledek si mladá reprezentantka uvědomila, že si vybojovala své místo ve Vancouveru. “*Budu muset natrénovat pár nových triků, nechci tam jet jenom tak,*” komentovala se smíchem.

Čas na oslavy ale Šárce Pančochové příliš nezbývá. “*Ještě dneska jedu na Roxy Chicken Jam (tedy vrcholný závod TTR) a potom na Burton European Open v Laaxu ve Švýcarsku,*” prozradila Pančochová, která se na jízdu v U-rampě podle svých slov speciálně připravovala. “*Pracovala jsem na výšce jednotlivých skoků v rampě a na nových rotacích,*” přiblížila mladá reprezentantka, která před sezónou trénovala na soustředění v Americe. Do tréninku Šárka vkládá maximum, což dokládá i její přístup k ježdění - na otázku, co pro ni znamená snowboarding, odpovídá bez váhání jednoznačně: „Všechno.“

Konečné pořadí LG SNOWBOARD FIS WORLD CUP Kreitschberg 2010 v disciplíně U-rampa (ŽENY):

1. Šárka Pančochová (Česká republika)
  2. Zhifeng Sun (Čína)
  3. Xu Chen (Čína)
  4. Laura Manuela Pesko (Švýcarsko)
  5. Lisa Wiik (Norsko)
  6. Paulina Ligocka (Polsko)

Konečné pořadí LG SNOWBOARD FIS WORLD CUP Kreitschberg 2010 v disciplíně U-rampa (MUŽI):