Oberau - Rossfeld - aktuální report z 01. - 08.02.2014 - SNOW.CZ

Oberau - Rossfeld | aktuální report z 01. - 08.02.2014

Německo Německo - Bavorsko

průměrné hodnocení Oberau - Rossfeld:
autor: Kirkous
hodnocení:
návštěva od: 01.02.2014 do: 08.02.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Rodinné středisko s čistě přírodním sněhem na hranicích Německa s Rakouskem s nádhernými výhledy na Salcbursko a s jistotou sněhu vzhledem k nadmořské výšce. Vyplatí se i projížďka po Rossfeldpanora­mastrasse (mýto), u které středisko leží. Středisko je přístupné i kyvadlovými autobusy, které umožňují sjezd až do Oberau (6 km) a výjezd zpět. Výhodné v rámci skipasu Berchtesgadener­land, v němž je zahrnuto i mýto.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Tři modré sjezdovky obsluhované dvoukotvou, z nichž jedna je spíše pro začátečnické lyžařské kurzy (téměř na rovince). Dlouhý je však sjezd až do Oberau, který může mít při dostatku sněhu až 6 km. (Vždy je přitom označeno, kam až se dá sjet, a bývá to u zastávky autobusu, který jezdí co půl hodiny.) Některé úseky (lesní cesta, pole) však nejsou moc záživné a občas se musí i bruslit, pokud člověk nenabere dostatečnou rychlost v horních partiích. Jako celek je to však dobrý zážitek. Stoupání je využíváno i skialpinisty (včetně Bundeswehr).

Sněhové podmínky:

Pokud nikde v Berchtesgaden není sníh, tak na Rossfeldu je. A přírodní. V sezóně 2010 a 2011 ho bylo až až, ale i ve špatné sezóně 2014 bylo sněhu dost. Ráno manšestr, pokud zrovna nenapadl prašan. Vzhledem k orientaci svahů spíše severně však během dne ani moc neodtával (samozřejmě vyjma dolních partií sjezdu).

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Tři dvoukotvy, z nichž jedna je spíše pro kurzy.

Zalidněnost:

Ve špatné sezóně je to jedno z mála míst, kde se dá v Berchtesgadenu dobře lyžovat, takže lidí více, ale přesto jen s kratším čekáním u vleků.

Občerstvení a aprés-ski:

Skihütte uprostřed nabízí polévky i klasické bavorské speciality. Pěkná až romantická je procházka po Panoramastrasse (pokud se parkuje na horním parkovišti).

Doprava do střediska a parkování:

Buď autobusem za pár euro, nebo zdarma pro držitele karty, kterou dostane každý ubytovaný v Berchtesgaden, pokud k ní připojí i Berchtesgadener Skipass, jenž obsahuje i mýto na Rossfeldpanora­mastrasse. Jinak autem na Rossfeldpanora­mastrasse (ze dvou různých směrů), která je zpoplatněná mýtem, ale vždy perfektně upravena. Parkoviště jsou po stranách, ve třech různých úrovních, nejvýhodnější je vrchní parkoviště, nejméně výhodné střední (pod chatou), ze kterého se musí pěšky největší kus k vlekům.

+ plusy

  • Dostatek sněhu
  • Ryze přírodní sníh
  • Úžasné výhledy

- mínusy

  • Sjezdovky spíše krátké

Zajímavé odkazy

http://www.rossfeld.info


Diskuze: Oberau - Rossfeld

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Lyžařské zájezdy

Ferienhotel Hoppet
Orientační cena za noc vč. all-inclusive a skipasu 3 910 Kč/os.
Gästehaus Ottenhof
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 261 Kč/os.
Leading Nature & Wellness Resort Kristiania
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 086 Kč/os.