Hochschwarzeck - aktuální report z 01. - 08.02.2014 - SNOW.CZ

Hochschwarzeck | aktuální report z 01. - 08.02.2014

Německo Německo - Bavorsko

průměrné hodnocení Hochschwarzeck:
autor: Kirkous
hodnocení:
návštěva od: 01.02.2014 do: 08.02.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Středisko, které za předpokladu dostatku sněhu uspokojí milovníky delších sjezdů i ty, kdo se raději cvičí na kratších modrých. Obojí s úžasnými výhledy a s dodatečnou možností dlouhé sáňkařské dráhy. První únorový týden roku 2014 však bylo pro nedostatek sněhu zavřeno.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky (modré) vedou na dvě strany od příjezdové silnice s parkovištěm, a to z vlastního Hochschwarzecku, odkud vede 2,5 km dlouhý sjezd po širokém průseku, a na protějším svahu dvě kratší sjezdovky, které lze propojit při navázání dvou vleků do 1,4 km dlouhého příjemného sjezdu.

Sněhové podmínky:

Hochschwarzeck se spoléhá pouze na přírodní sníh. Vzhledem k výšce 1 300 m n. m. u vrcholu a 1 000 m n. m. u údolní stanice ho nemusí být málo, na druhou stranu i při dobré sněhové nadílce se do svahů opírá slunce a sněhu ubývá. V sezónách 2010 a 2011 to bylo poznat na pár místech dlouhého sjezdu, v sezóně 2014 na celé - sjezdovky byly zavřené a v provozu byla jen sáňkařská dráha, kterou posléze také zavřeli.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Na Hochschwarzeck vede starší dvousedačková lanovka (Hirscheckbahn), poměrně pomalá a může být na ní i zima. Protější svahy jsou obsluhovány dvěma kotvovými vleky - Schmuckenlift a Frontwieslift. Ani za dobrého počasí však nejsou vleky vždy otevřeny. Ve střediska platí jednotný skipass Berchtesgadener Land.

Zalidněnost:

Jak na Hochschwarzecku, tak na protějších svazích nelyžuje moc lidí. Na Hochschwarzeck si mnozí vyjedou jen tak, podívat se, bez lyží. Sjezdovky jsme měli (pokud byly otevřeny) v podstatě sami pro sebe.

Občerstvení a aprés-ski:

Nahoře na Hochswarzecku je příjemná restaurace, s terasou a nádhernými výhledy na Watzmann a další hory kolem dokola. Koho lyžování omrzí, tak přímo na dolní stanici lanovky je možné zapůjčit si sáňky, které s vámi poputují až nahoru (nebo vám naloží Vaše vlastní saně) a je možné projet se po lesní cestě až dolů.

Doprava do střediska a parkování:

Dostupné ze dvou směrů, buď z Berchtesgadenu přes Ramsau nebo z Bischofswiesenu. Z obou stran skvěle upravená vozovka v jakémkoli počasí. V sedle pak rozsáhlé parkoviště.

+ plusy

  • Nádherné výhledy
  • Dlouhé sjezdy
  • Malá zalidněnost

- mínusy

  • Nejistota sněhu

Diskuze: Hochschwarzeck

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Lyžařské zájezdy

Hotel Rissbacher
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 671 Kč/os.
Hotel Alphof
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 398 Kč/os.