Hochschwarzeck - aktuální report z 01. - 08.02.2014 - SNOW.CZ

Hochschwarzeck | aktuální report z 01. - 08.02.2014

Německo Německo - Bavorsko

průměrné hodnocení Hochschwarzeck:
autor: Kirkous
hodnocení:
návštěva od: 01.02.2014 do: 08.02.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Středisko, které za předpokladu dostatku sněhu uspokojí milovníky delších sjezdů i ty, kdo se raději cvičí na kratších modrých. Obojí s úžasnými výhledy a s dodatečnou možností dlouhé sáňkařské dráhy. První únorový týden roku 2014 však bylo pro nedostatek sněhu zavřeno.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky (modré) vedou na dvě strany od příjezdové silnice s parkovištěm, a to z vlastního Hochschwarzecku, odkud vede 2,5 km dlouhý sjezd po širokém průseku, a na protějším svahu dvě kratší sjezdovky, které lze propojit při navázání dvou vleků do 1,4 km dlouhého příjemného sjezdu.

Sněhové podmínky:

Hochschwarzeck se spoléhá pouze na přírodní sníh. Vzhledem k výšce 1 300 m n. m. u vrcholu a 1 000 m n. m. u údolní stanice ho nemusí být málo, na druhou stranu i při dobré sněhové nadílce se do svahů opírá slunce a sněhu ubývá. V sezónách 2010 a 2011 to bylo poznat na pár místech dlouhého sjezdu, v sezóně 2014 na celé - sjezdovky byly zavřené a v provozu byla jen sáňkařská dráha, kterou posléze také zavřeli.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Na Hochschwarzeck vede starší dvousedačková lanovka (Hirscheckbahn), poměrně pomalá a může být na ní i zima. Protější svahy jsou obsluhovány dvěma kotvovými vleky - Schmuckenlift a Frontwieslift. Ani za dobrého počasí však nejsou vleky vždy otevřeny. Ve střediska platí jednotný skipass Berchtesgadener Land.

Zalidněnost:

Jak na Hochschwarzecku, tak na protějších svazích nelyžuje moc lidí. Na Hochschwarzeck si mnozí vyjedou jen tak, podívat se, bez lyží. Sjezdovky jsme měli (pokud byly otevřeny) v podstatě sami pro sebe.

Občerstvení a aprés-ski:

Nahoře na Hochswarzecku je příjemná restaurace, s terasou a nádhernými výhledy na Watzmann a další hory kolem dokola. Koho lyžování omrzí, tak přímo na dolní stanici lanovky je možné zapůjčit si sáňky, které s vámi poputují až nahoru (nebo vám naloží Vaše vlastní saně) a je možné projet se po lesní cestě až dolů.

Doprava do střediska a parkování:

Dostupné ze dvou směrů, buď z Berchtesgadenu přes Ramsau nebo z Bischofswiesenu. Z obou stran skvěle upravená vozovka v jakémkoli počasí. V sedle pak rozsáhlé parkoviště.

+ plusy

  • Nádherné výhledy
  • Dlouhé sjezdy
  • Malá zalidněnost

- mínusy

  • Nejistota sněhu

Diskuze: Hochschwarzeck

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Lyžařské zájezdy

Résidence Le Hameau de St. François
Orientační cena za noc vč. skipasu 822 Kč/os.
Hotel Gasthof Zur Post
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 078 Kč/os.
Les Hauts de Valmeinier
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 286 Kč/os.