Pitztaler Gletscher - aktuální report z 26.10.2014 - SNOW.CZ

Pitztaler Gletscher | aktuální report z 26.10.2014

Pitztaler Gletscher - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

autor: OtaR
země: Rakousko oblast: Tyrolsko
délka navštěvy:1 den hodnocení:
reagovat na report

Úvod – celkový dojem z návštěvy střediska

Jeden z nejmladších ledovcových areálů v Evropě. Panoramatická restaurace v téměř třech a půl tisících km nad mořem, krásné výhledy. Kvalitně upravené svahy. Pokud se k tomu přidá jasná obloha, bezvětří a prašan, tak se téměř nemůže najít žádná chybička :-) Až na ten výjezd...

Nejsilnější dojmy z návštěvy

Sjezdovky:

Na konci října byla v provozu zhruba polovina sjezdových tratí z celkových cca 25 km, které se na nejvyšším ledovci Rakouska rozpínají. Převaha červených sportovních tratí, pro méně zkušené lyžaře či pro vyznavače pohodového carvingu spíše menší výběr tratí.

Sněhové podmínky:

Na konec října nadprůměrné. Několik dní před naší návštěvou napadlo na ledovci přes půl metru. Takže prašan...

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Novější dvě gongoly, na protilehlé straně bohužel jen velmi dlouhá dvojkotva. Mínusem je podzemní lanovka, která dopravuje lyžaře do cca 2.800 m., kde vše začíná. Jakmile se vám nepodaří přijet s časovým předstihem, než se zahájí provoz, budou vás čekat velké fronty. U nás znásobeno víkendem, českými podzimními prázdninami a rakouským státním svátkem. Takže čekání na vyjetí 1,5 hod., nahoře již s minimální čekací dobou.

Zalidněnost:

Exponovaný víkend přivedl i na Pitztal spoustu lyžařů, kromě úvodní přepravní podzemní lanovky bez větších čekacích dob. Kromě Rakušanů, Němců a Čechů zde byly přítomny i reprezentace ve sjezdovém lyžování, které ledovců na podzim hojně využívají.

Občerstvení a aprés-ski:

Hlavní panoramatická restaurace na samém vrcholu, velká restaurace dole a 1 skibar. Absence dalšího skibaru. Nevýhoda jako asi i jinde pro Čechy je cena, např. na vrcholu limo, pivo 6,50 a dole 5,50 Euro za 1 drink. Ceny jídla jsme pro jistotu ani nehledali...

Doprava do střediska a parkování:

Trochu zavádějící, protože obec Pitztal je mnohem dříve než samotný ledovec, kam se pokračuje dalších cca 20 km. Krásné údolí kousek od Ötztalu. U páteřní lanovky nevelké parkoviště, vyžadující včasný příjezd. Jinak dole velkokapacitní parkoviště a systém skibusů. Parkoviště bezplatné.

+ plusy

  • Krásné výhledy, vysoká nadmořská výška 3 440 m
  • Výborně upravené tratě
  • Nově přepravní zařízení
  • Sportovní, téměř víc jak červené sjezdové tratě
  • Bezplatné parkoviště

- mínusy

  • Dlouhá čekací doba na podzemní lanovou dráhu
  • Menší kilometráž, málo mírnějších sjezdovek
  • Cenová náročnost občerstvení i skipasů
reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

20.04.2016  | Pitztaler Gletscher

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Ledovcové jaro jako z prospektu! Čerstvě napadlý prašan z počátku týdne už je slušně utemovaný, slunce svítí z modré oblohy od úsvitu do soumraku a díky „přestávce“ mezi velikonočními prázdninami a květnovými svátky jsou svahy poloprázdné.

zobrazit celý report

22. - 24.12.2015  | Pitztaler Gletscher

autor: renek
hodnocení:

V pondělí, po nepříznivé předpovědi pro naše hory a naopak se slunečným výhledem pro Pitztal, jsme sbalili výbavu a ještě v noci vyrazili. Na ledovci ještě pamatuji nekonečně dlouhý vlek v levé části areálu. Dnes je ledovcové středisko vybaveno novými kabinkovými lanovkami a vhodnou sjezdovku si tu ...

zobrazit celý report

17.11.2015  | Pitztaler Gletscher

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:
Kompaktní a mile členitý ledovcový areál Pitztaler Gletscher, vůbec nejvýše položený v Rakousku, začátkem týdne (17. až 18. 11.) zasáhl jeho největší nepřítel – vítr. Ten nejprve odstavil kabinkovou lanovku Mittelbergbahn (při poryvu větru došlo k vykolejení kabinky ve stanici, přitom bylo poškozeno i lano, jehož částečná výměna „zabrala“ další tři dny) a poté i Wildspitzbahn, v provozu tedy zůstal jen dlouhý kotvový vlek Brunnenkogel a sedačka Gletschersee (obě s čekáním 5 až 10 minut, ve středu méně). Vlivem větru, nízké vrstvy sněhu a hlavně koncentrace všech lyžařů se místy vyjezdily plotny, i když povrchovou vrstvu tvořil příjemně suchý prašan. Na níže vedoucí sjezdovce Gletschersee byla spíš nesoudržná sněhová „krupice“. Slunce, čerstvý vzduch a vlídné teploty ale přeci jen dojem z omezeného lyžování vylepšovaly.

16.11.2015  | Pitztaler Gletscher

autor: stanik777
hodnocení:
Bohužel 16.-17.11.2015 se na množství Čechů, Rusů, Slovinců apod. místní vlekaři vykašlali, takže se jezdilo na jednom krumpáči a krátké sedačce. Fronta ve Sněženkách a machrech byla proti tomu krátká pauza na vydýchání. Nemluvím o toaletách, které, aby nemuseli uklízet, radši zamkli, jiné se opravovaly, jen za restarací bylo pár funkčních. Totální zklamání ve stylu poprvé a naposled.

29.10. - 01.11.2015  | Pitztaler Gletscher

autor: duckga
hodnocení:

Do Pitztalu jezdíme pravidelně v době podzimních prázdnin, a to již asi pátým rokem. Letos poprvé nebyl areál přeplněn (lyžování čt-ne), s výjimkou soboty, kdy byl ranní nával a s ním spojené fronty, ale během dne se to rozplynulo. Pitztal je poměrně malé středisko, s malým počtem lanovek, celkem 4 ...

zobrazit celý report

18. - 22.12.2013  | Pitztaler Gletscher

autor: julo
hodnocení:

Najvyššie položený rakúsky ľadovec Pitztaler Gletcher tradične ponúka to najlepšie ako alternatívu k ostatným už otvoreným strediskám v lokalite Rakúsko počas mesiaca december.

Najnovším lákadlom je novo vybudovaná lanovka pomenovaná Wildspitzbahn s 8miestnymi kabínkami s vyhrievanými sedadlami. ...

zobrazit celý report

01. - 03.11.2013  | Pitztaler Gletscher

autor: Stepan66
hodnocení:

Ideální tip pro první sezónní lyžovačku. Středisko má neopakovatelné kouzlo s výhledem na vrcholky okolních hor.

Skvělý sníh, upravené sjezdovky, většinou zkušenější lyžaři.

Děti do 10 let v doprovodu rodičů mají skipas zdarma.

Naše nadšení umocnilo skvělé počasí se spoustou slunce.

zobrazit celý report

28. - 29.10.2008  | Pitztaler Gletscher

autor: Luboš - FREESKI
hodnocení:

V dnešním fotoreportu se podíváme na Pitztal. Tedy, označení fotoreport je dnes nutno chápat s rezervou. Příroda tentokrát nastavila svou odvrácenou tvář a kromě psího počasí první den nabídla druhý den počasí ještě horší.

Začněme ale popořádku. V údolí zima stále ještě nezačala (k datu 29.10.),...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Résidence Les Sybelles

Résidence Les Sybelles

Francie Francie - Saint Sorlin
bez stravování vlastní doprava bez skipasu
Od 4 484 Kč
Orientační cena za noc 1 277 Kč/os.
Waldhotel
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 252 Kč/os.
Hotel Victoria
Orientační cena za noc vč. polopenze 3 199 Kč/os.