Stubaier Gletscher - aktuální report z 11. - 14.12.2014 - SNOW.CZ

Stubaier Gletscher | aktuální report z 11. - 14.12.2014

Stubaier Gletscher - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

autor: vojvas
země: Rakousko oblast: Tyrolsko
délka navštěvy:4 dny hodnocení:
reagovat na report

Úvod – celkový dojem z návštěvy střediska

Na Stubaiském ledovci jsme byli poprvé, názory a doporučení od známých se lišily, tak jsme byli zvědaví, čím nás překvapí. A překvapil velmi mile! Tak dobře jsme si v prosinci už dlouho nezalyžovali! Všechna "dolní" střediska v Rakousku urputně zasněžují, na ledovcích je něco přes metr prašanu, tak proč toho nevyužít? Areál je na 90 % otevřený a připravený pojmout masy lyžařů, ale i přesto si najdete svou soukromou sjezdovku. Trefili jsme obstojné počasí, takže jsme zažili nezapomenutelnou lyžařskou nirvánu. Kdo máte ještě před vánoci volno a chuť si skvěle zalyžovat, vyražte, doporučuji!

Nejsilnější dojmy z návštěvy

Sjezdovky:

Těžko hodnotit, ať se vydáte nalevo nebo napravo, vždy vás čeká na všech pěti zdejších „fernerech“ (ledovcích) úžasné lyžování a panoramata. Červené střídají modré a naopak, vše perfektně upraveno, manšestr vydržel místy i do cca 11 hodin, ale i k 15. hodině už notně použité sjezdovky se daly v pohodě, neboť boule z jemného prašanu vůbec nevadily.

Pro sportovně náruživé lyžaře bych vyzdvihl sjezdovky č. 2, 11, 20, 21 - dokážou řádně rozpumpovat.

Pro drahé polovičky a pohodové carvery č. 7, 9, 10. Zvlášť na "devítce" se všem líbilo, zela prázdnotou (v sobotu) a kdo nepohrdne kotvou, tak má pohlazené srdíčko.

Sněhové podmínky:

Teď je tam prašanov. Zvlášť po ránu se to ukrutně zařezává a oblouky drží. A když se to přepískne, tak se padá jako do peřiny od babičky. Ale je to samozřejmě podmíněné počasím, pokud vám napadá 30 čísel a nestihnou to upravit, tak máte freeride všude.

Mimo sjezdovky zatím nic moc. Sjezd do údolí č. 14 Wilde Grub´n ještě nebyl zprovozněn, ale zasněžují dnem i nocí.

Byli jsme na jeden den ve Schlicku. Právě byl opening a zasněžili pár sjezdovek... Rozmazleni ledovcovým prašanem, jsme najeli na tvrdé, promrzlé sjezdovky a :-(. Ale jinak je to moc roztomilé středisko.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Je libo si vyhřívat zadnici na osmisedačce? Automatický dávkovač pěny na WC? Wi-fi? Při odjezdu domů zdarma horký čaj u nástupu do kabinky? Bonbón při koupi skipasu atd. Rakouská preciznost, kam se podíváš, jste hýčkání na každém kroku. Usměvaví vlekaři i obsluha v restauraci. Ano náležitě za to zaplatíte, ale naše střediska mají ještě hodně co zlepšovat. Jinak vše bylo v provozu, až na zavřenou vyhlídku na Schaufelspitze - škoda.

Zalidněnost:

I přes hrůzu nahánějící davy linoucí se z parkoviště se netvořily větší fronty u kasy ani u nástupu do kabinek.

Na ledovci díky jeho mega rozloze normální stav. U páteřních sedaček o víkendu vždy čekání max. do 5 min. U sedačky Fernau obsluhující sjezdovky č. 10, 11 prázdno. Vleky bez čekání. Prostě lyžařův sen.

Sjezdovky u sedaček poloplné, u vleků poloprázdné. Ale vzhledem k šířkám a délkám sjezdovek žádná tlačenice nebyla.

Občerstvení a aprés-ski:

Co hrdlo ráčí.

Doprava do střediska a parkování:

Venku je skoro jaro, takže dálnice a silnice v pohodě, někdy mlha. Až k ledovci cesta suchá, jen místy mokrá. O víkendu už od Fulpmesu kolona jedoucích aut k ledovci, cca 40 min údolím. Šest kaskádových mega parkovišť pohltí snad celou lyžující Evropu. My stáli na Déčku, ale nelekejte se té dálky ke kabině, jezdí co 5 min pendelparkbus, takže jste za pár minut v centru dění.

+ plusy

  • Mnoho

- mínusy

  • Nic mě nenapadá
reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

15. - 17.11.2015  | Stubaier Gletscher

autor: sněžný sobík
hodnocení:

Český lyžař těšící se na předvánoční lyžování dokáže situaci s nedostatkem sněhu na innsbruckých horách překousnout. O to více je napnutý, jak to bude vypadat na ledovci. Parkoviště plné aut, a to i s českými značkami dává tušit, že si státní svátek naplánovalo hodně Čechů. A to je dobře. Ledovec ne...

zobrazit celý report

06. - 07.03.2015  | Stubaier Gletscher

autor: hopp
hodnocení:

Příjemné lyžování na ledovci. Nahoře spíše ploché sjezdovky modré a červené. Když se vyjede hodně na vrchol, tak často fouká. Jinak i přes velkou obsazenost se lidi různě rozptýlí a fronty se netvoří.

zobrazit celý report

21.12.2014  | Stubaier Gletscher

autor: Rychle
hodnocení:
Dnes hodne foukalo, takze nektere mista byly vyfoukane az na led, respektive drobne sutriky. Navstevnost velka, takze uz na prijezdu na parkoviste se dnes kolem pul desate stala fronta kolem 20 minut. Dalsi fronta na minimalne 15 minut u kas. U exponovanych vleku fronta na cca 15 minut. K veceru se kratila. Pozitivni byl naopak snih, ktery byl na nevyfoukanych mistech super a slunicko, ktere po vetsinu dne svitilo.

17. - 20.04.2014  | Stubaier Gletscher

autor: Vačák
hodnocení:

Napadají mne jen a jen superlativy. Perfektně zorganizovaný přesun lyžařů z parkovišť k lanovkám a pak jste bez přestupování za pár minut na ledovci ve výšce 2 900 m. Děti do 10 let jezdí zdarma.

zobrazit celý report

28.02. - 01.03.2014  | Stubaier Gletscher

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Stubai je moderní lyžařská kolonie na ledovci se silnou vysokohorskou kulisou – je to jedna z lyžařsky dostupných střech Tyrolska s opravdu dalekým výhledem. Na přelomu února a března nepřekvapí, že je sněhu dostatek a ve výborné kvalitě. A asi ani fakt, že je zde stále rušno. Děti mají skipas zdarm...

zobrazit celý report

23. - 25.11.2013  | Stubaier Gletscher

autor: vachusarka
hodnocení:

Na Stubai jsem přejižděla z Kaprunu a upřímně jsem se tam těšila, jak si na rozmanitých sjezdovkách ledovce zajezdíme. A možná by tomu tak i bylo, nebýt dvoudenní mlhy, ve které se člověk střediska ne úplně znalý těžko orientuje, a kterou v poslední den vystřídalo sice azuro, zato s teplotou -18 °C ...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Hotel Srdiečko
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 193 Kč/os.
Hotel Paré
Orientační cena za noc vč. polopenze a dopravy 3 875 Kč/os.
Chalety Alpendorf
Orientační cena za noc 846 Kč/os.