Livigno - aktuální report z 16. - 21.12.2014 - SNOW.CZ

Livigno | aktuální report z 16. - 21.12.2014

Livigno - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Itálie Itálie - Lombardie

průměrné hodnocení Livigno:
autor: Dandy007cz
hodnocení:
návštěva od: 16.12.2014 do: 21.12.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Celkově je středisko dobře vybavené, sjezdovky dobře upravené a hlavně je zde momentálně dostatek sněhu. Jediná nevýhoda je nepropojenost protějších svahů.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Dobře upravené, některé oblíbenější modré docela přeplněné, ale jinak dostatečně široké a s přírodním sněhem. V nižších polohách pozor na občasné malé kamínky.

Sněhové podmínky:

Jedním slovem výborné, zcela nadstandardní oproti konkurenci.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Carosello 3000 je již staršího data, ale ostatní lanovky nové, moderní a pohodlné. Většina sedaček s "bublinou", takže nádhera.

Zalidněnost:

Oblíbené modré na vrcholcích místy přeplněné, ale i tak s rozumným čekáním a dostatečným prostorem na sjezdovce.

Občerstvení a aprés-ski:

Ve vyšší polohách opravdu dlouhé čekání na jídlo nebo pití, lepší je sjet do údolí.

Doprava do střediska a parkování:

Časté a rychlé skibusy, navíc několik linek a dobře rozmístěné zastávky.

+ plusy

  • Záruka sněhu a dobrého počasí
  • Dobře upravené sjezdovky

- mínusy

  • Nepropojenost údolí
  • Kratší délky sjezdovek
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

07.03.2017  | Livigno

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Livigno je jedním z nejvýše položených, a tedy i sněhově nejspolehlivějších lyžařských středisek Itálie – v uplynulém týdnu několik desítek centimetrů připadlo a podmínky byly jako uprostřed zimy. Kromě toho Livigno láká i širokánskými, pohodovými i sportovnějšími sjezdovkami a bezcelními nákupy poh...

zobrazit celý report

20. - 27.02.2017  | Livigno

autor: VladekM
hodnocení:
Chtěl bych jen referovat aktuální lyžařské podmínky, jak tomu bylo minulý týden. Údaje o výšce a kvalitě sněhu nejsou přesné. Výška nahoře není rozhodně více než 50 cm. Lyžoval jsem převážně na Mottolinu a každým dnem se zhoršovala kvalita jízdy na černých sjezdovkách, zejména č. 24 Scoiattolo už nebyla bez nepřiměřeně zvýšené opatrnosti sjízdná (kameny, vydřená místa v počtu více než 5), docela uzavřená byla černá č. 14, a také červená 17, obě pro vydřená místa. Navíc nebyla postavená sjezdovka č. 13 (spojnice výstupu z kabinovky k sedačce Sponda). Příprava sněhu probíhala jen ve snowparku. V hlavní sezóně to považuji za nepřijatelné. V předešlých letech tam v březnu bývaly lepší podmínky, i když bylo přírodního sněhu srovnatelně.

14. - 21.01.2017  | Livigno

autor: Karlos 1990
hodnocení:

Domů se nám zpět vůbec nechtělo. Byla to naše první návštěva Itálie a musím říct, že jsme opravdu nadšeni a zatím to byla naše nejlepší zimní dovolená a velice rádi se sem budeme vracet. Sněhové podmínky byly v rámci nedostatku sněhu v prakticky celých Alpách vynikající. Převládal samozřejmě umělý s...

zobrazit celý report

10. - 17.12.2016  | Livigno

autor: sejk68
hodnocení:

Dnes dokončím svůj report z Livigna. Jak jsem psal minule, že se situace dramaticky zlepšila, tak to bylo jenom kvůli tomu, že Italové měli od čtvrtka nějaké volno, a tak se jim snažili ve středisku připravit slušné podmínky. Shrnuli sníh ze všech plání mimo sjezdovky na ně a snažili se zbytek dostř...

zobrazit celý report

03. - 10.12.2016  | Livigno

autor: sejk68
hodnocení:

Tak pokračuji v reportu z Livigna - včera 6.12. a dnes 7.12. jsem jezdil na Mottolinu, kde se situace dramaticky změnila k lepšímu. Z předchozího reportu to nevypadalo pro Livigno dobře, tak abych to uvedl na stav, jaký je dnes.

zobrazit celý report

03. - 10.12.2016  | Livigno

autor: sejk68
hodnocení:

Rok se s rokem sešel a jsem opět v Livignu, panuje zde téměř stejná situace jako před rokem, sníh sice napadl, ale pak ho obleva dole v údolí úplně zlikvidovala.

zobrazit celý report

27. - 31.01.2016  | Livigno

autor: Kubass
hodnocení:

V Livignu jsem byl poprvé a toto středisko mě příjemně překvapilo. Tuto dovolenou jsme s přáteli naplánovali doslova během pár hodin a po vyřízení formalit v práci jsme vyrazili během několika dnů od zrození nápadu vyrazit právě sem a právě teď. Na toto středisko jsem slyšel převážně pozitivní hodn...

zobrazit celý report

23. - 30.01.2016  | Livigno

autor: petrad
hodnocení:

Livigno, celkem malé klidné městečko položené v údolí, které má při pohledu od tunelu ze Švýcarska po pravé straně lyžařské svahy Carosello a z levé strany Mottolino.

zobrazit celý report

13. - 19.12.2015  | Livigno

autor: mikels
hodnocení:

Livigno, přezdívané malý Tibet. Tuto destinaci jsem vybíral kvůli cenové výhodnosti, a to jak ceně benzinu či nafty, která se pohybovala benzín 0,90 a nafta 077 centů, tak hlavně pro freeski. Zájezd jsem objednával přes německou cestovku, kde ušetříte další kačky. Rozdíl za stejné ubytování činí oko...

zobrazit celý report

05. - 19.12.2015  | Livigno

autor: sejk68
hodnocení:

Jako každý rok, tak i letos jsem se vydal do Livigna. Tentokrát na 14 dní, vzali jsme si i běžky. Sněhové podmínky jsme měli zjištěné, že nejsou nic moc oproti optimálnímu stavu. Prostě v Livignu nespadla téměř žádná vločka přírodního sněhu. Dopoledne jsme sjezdovali a odpoledne jsme byli na běžkách...

zobrazit celý report

13. - 16.12.2015  | Livigno

autor: škubánek
hodnocení:

Už při odjezdu do Livigna jsme z aktuálních informací a nulové výšky přírodního sněhu tušili, že to žádný zázrak nebude... Naštěstí aspoň vyšlo počasí a rozšířený skipas na celou Alta Valtellinu dával více možností, kde si zalyžovat.

zobrazit celý report

10. - 12.12.2015  | Livigno

autor: janousekml
hodnocení:

Livigno je velmi oblíbené středisko především pro Čechy a Poláky. K návštěvě na začátek sezóny nás nalákal skipas, který je v zahrnut v ceně ubytování partnerských hotelů a penzionů od čtyř strávených nocí. Bohužel i toto středisko postihla nepřízeň počasí. Mezi jednotlivými sjezdovkami šlo v tuto d...

zobrazit celý report

28.03. - 04.04.2015  | Livigno

autor: TMa
hodnocení:

Na začátek dubna na neledovcové středisko výborné sněhové podmínky.

Běžecké stopy
V centru to na běžky není ale od Florin až ke konečné Forcola parádní upravené stopy. Podél zasněžené silnice k průsmyku Forcola také strojově upravená stopa (biatlonový okruh).

zobrazit celý report

06. - 13.12.2014  | Livigno

autor: mikels
hodnocení:

Ski Free Livigno

Přijeli jsme 6. 12. 2014 a od té doby bylo slunečné počasí, kdy noční teploty klesaly až k -18 st. C. Livigno, to je jistota sněhu a toto se potvrdilo při pohledu na střediska naše i třeba v Dolomitech. Livigno je překrásné městečko, z kterého na vás dýchne vánoční atmosféra....

zobrazit celý report

13. - 20.12.2014  | Livigno

autor: sejk68
hodnocení:

Letos jsme do Livigna jeli raději o týden déle, protože loni zde nebylo moc sněhu. Ale ani letos to není se sněhem dobré po celé Evropě. Co však bylo naopak ještě lepší, je cena nafty, která tam je letos za 0,86 eura. Alkohol oproti loňsku trochu podražil.

Počasí nám vyšlo tak na půl - tři dny by...

zobrazit celý report

10. - 16.02.2014  | Livigno

autor: K2 cigi
hodnocení:

Velmi dobré středisko s velkým množstvím sjezdovek a vzhledem k menšímu počtu lehkých sjezdovek (ty jsou spíše pouze jako přejezdy mezi lanovkami) jistě spíše pro pokročilé lyžaře. Dva snowparky a dostatek volného terénu mimo sjezdovky dává dostatečný prostor i pro freeride a skoky.

zobrazit celý report

09.01.2014  | Livigno

autor: Markéta Karlová - SNOW
hodnocení:
Termin: 28.12.2013 - 4.1.2014 Pred nasim prijezdem nasnezilo 80 cm snehu. Cely tyden jsme meli idealni podminky k lyzovani. Slunecno, 2 dny zatazeno (jeden den prisnezilo dalsich 15 cm). Sjezdovky upravene. Perfektni povrch. Skipasy - 43,5 EUR / 1 den. Lidi na sjezdovce prumerne - na to, ze to byl silvestrovsky tyden, jich mohlo byt i vic. Nejlepsi lyzovacka - 1.1. - i v odpolednich hodinach sjezdovky temer liduprazdne. Ceny: velmi nizke ceny alkoholu v coopu - cena 7-10 eur za lahev tvrdeho alkoholu. Ostatni ceny potravin srovnatelne s CR, nektere i nizsi (syry, testoviny). Velmi prijemna vecerni atmosfera v centru Livigna, ve kterem se po lyzovani hemzili lide dychtivi po nakupovani v bezcelni zone. Obchodu je zde nepreberne mnozstvi. Super! Doporucuji!

07. - 14.12.2013  | Livigno

autor: sejk68
hodnocení:

Právě jsem se vrátil z Livigna - byli jsme zde od 7. 12. do 14. 12. 2013. Měli jsme fantastické počasí, přes noc bylo okolo -10 °C, ve dne v poledne se na slunci teplota šplhala k 0. Bylo krásné slunečné počasí, které aspoň trochu vyvažovalo nedostatek sněhu.

zobrazit celý report

02. - 09.03.2013  | Livigno

autor: MarianaS

Livigno je útulné rodinné středisko ležící v bezcelní zóně. Na své si zde přijdou jak začátečníci (děti) tak zkušení machři. Kromě lyžování nabízí Livigno množství apre-ski vyžití. Středisko je rozděleno do dvou částí, které obsluhují bezvadně fungující skibusy. Středisko je mezi našinci čím dál ...

zobrazit celý report

27. - 31.12.2011  | Livigno

Bezcelní supermarket pro lyžaře čeká na sníh

Příjemné horské městečko Livigno s bezcelní zónou (levné pohonné hmoty, alkohol), obklopené bezlesými svahy s širokými a svižnými tratěmi, je na vrcholu své obliby i u českých lyžařů. Letos mu zatím chybí jediné - dostatek sněhu.

Největší ploc...

zobrazit celý report
Další reporty ze střediska: Livigno

Lyžařské zájezdy

Hotel Berghof
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 553 Kč/os.
Gästehaus Waltraud Rauch
Orientační cena za noc vč. snídaně a skipasu 2 077 Kč/os.
Almhof

Almhof

Rakousko Rakousko - Stubai
polopenze vlastní doprava bez skipasu
Od 9 240 Kč
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 310 Kč/os.