Andělská Hora - aktuální report z 29.12.2014 - SNOW.CZ

Andělská Hora | aktuální report z 29.12.2014

Andělská Hora - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

autor: MisaBuc
země: Česko oblast: Jeseníky
délka navštěvy:1 den hodnocení:
reagovat na report

Úvod – celkový dojem z návštěvy střediska

Slunečné počasí, velmi dobře vysněžený kopec, přiměřeně návštěvníků a vytopená roubenka s odpočívárnou - takový byl první lyžařský den v areálu Annaberg v Andělské Hoře ležící 15 km od Bruntálu. Jedná se o jedno z mála středisek v Česku, kde děti lyžují do osmi let zdarma a můžete si koupit i zlevněnou permanentku na hodinu a půl.

Nejsilnější dojmy z návštěvy

Sjezdovky:

Středisko obsluhuje dvoukotvý - 750 m dlouhý – vlek, který vyváží lyžaře na tři 800metrové sjezdovky. Dnes byla v provozu pouze jedna. Poletoval sníh a děla jela naplno, a tak to snad nebude trvat dlouho, než otevřou další. Hlavní sjezdovka má příjemný červený carvingový sklon. Na další sjezdovce bude za příznivých sněhových podmínek otevřen profi snowpark.

Sněhové podmínky:

Na Annabergu leží až 80 cm většinou technického sněhu. Po kamínkách ani památky. Sněžná děla jedou naplno.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Součástí areálu je občerstvení: v moderní roubence je ohřívárna, dětská herna, zázemí s toaletami. Na Annabergu nechybí půjčovna snowboardového a lyžařského vybavení.

Malí lyžaři používají vlek až do osmi let zdarma a první obloučky se mohou učit na sjezdovce se 40 metrů dlouhým pojízdným „kobercem“. Nechybí ani svah určený pro dětské sáňky a boby. Milovníci rychlé jízdy si mohou svůj čas změřit na slalomové trati, která bude do pátku instalována (od letoška bude zdarma). U nástupu na vlek nechybí kapesníčky.

Letošní novinkou jsou společné permanentky (bezdotykové čipové karty) platné pro areály Ski Annaberg a Ski Arena Vrbno. Oba areály mají také společný ceník jízdného na vlecích.

Zalidněnost:

V areálu bylo příjemně volno. Fronta se netvořila. I na sjezdovce bylo příjemně.

Občerstvení a aprés-ski:

Zelňačka, sekaná, párek v rohlíku, palačinky, točené pivo, bombardino, výborné espresso... Ceny mírné, obsluha příjemná. Zážitkem jsou pánské toalety. Takový prý mají pouze v americkém Aspenu.

Areál je vyhlášený pořádáním akcí. První větší akce se odehraje už na Silvestra, kdy bude možné vyrazit na večerní lyžování, které bude zakončené impozantním sjezdem s loučemi. Následuje bujaré apres-ski. Na sobotu 3. ledna se chystají veřejné závody. Soutěžit se bude ve třech kategoriích – děti, dospělí a senioři.

Doprava do střediska a parkování:

Velkokapacitní parkoviště hned pod sjezdovkou, které je návštěvníkům k dispozici zcela zdarma.

+ plusy

  • Velmi dobře vysněžená sjezdovka
  • Děti do 8 let lyžují zdarma. Nabízejí zde i 1,5hodinové permanentky
  • Roubenka pod sjezdovkou nabízí příjemné a moderní zázemí, dětskou hernu, ...
  • Velkokapacitní parkoviště hned pod sjezdovkou je zdarma
  • Na každém kroku je zde cítit, že zde myslí na rodiny

- mínusy

  • Nejsou ještě v provozu všechny tři sjezdovky
  • Sněžná děla byla sice namířena mimo svah, přesto lyžař na vleku schytal dávku sněhu. Aspoň bude na čem lyžovat
reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

30.01.2016  | Andělská Hora

autor: MisaBuc
hodnocení:

Annaberg v Andělské Hoře nedaleko Bruntálu je příjemné středisko, kde hrají prim rodiny s dětmi. V provozu jsou tři vleky, dvě velké sjezdovky a jedna menší. I přes oblevu posledních dnů jsou podmínky dobré. Během sezony se bude konat řada akcí, mezi nimi i závody s ČT Sport na vrchol.

zobrazit celý report

30.01. - 01.02.2015  | Andělská Hora

autor: MisaBuc
hodnocení:

Slunečné počasí, příjemný mix přírodního a umělého sněhu, bombardino a pro děti palačinky - takové byly pololetní prázdniny ve středisku Annaberg v Andělské Hoře.

zobrazit celý report

23.02.2014  | Andělská Hora

autor: mikura2
hodnocení:

Andělská hora 23.2.2014: sníh a sluníčko = ideální kombinace pro relaxaci a pohyb na čerstvém vzduchu. Lyžuje se bez čekání, ale je to spíše na pohodu než na nějaké výkony. K celodenímu skipasu je hodina ve wellness aqua centru v Bruntále grátis. Tím dostane celodenní relaxace další rozměr. Návrat p...

zobrazit celý report

31.01. - 04.02.2014  | Andělská Hora

autor: MisaBuc
hodnocení:

Menší středisko, kde myslí na rodiny s dětmi. Součástí je velký dětský park s pojízdným kobercem, půjčovna lyží a snowboardů. Pod sjezdovkou stojí roubenka, kde je sociální zařízení, ohřívárna i koutek pro děti. Přímo na sjezdovce funguje bufet. Panuje tu velmi příjemná atmosféra - personál je vždy ...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Apartmány Central
Orientační cena za noc 385 Kč/os.
Apartmány Waldfriede
Orientační cena za noc 1 647 Kč/os.
Landhaus Maridl
Orientační cena za noc 642 Kč/os.