Říčky v Orlických horách - aktuální report z 01.01.2015 - SNOW.CZ

Říčky v Orlických horách | aktuální report z 01.01.2015

Říčky v Orlických horách - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Orlické hory

průměrné hodnocení Říčky v Orlických horách:
autor: lukas.peterka
hodnocení:
návštěva od: 01.01.2015 do: 01.01.2015
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Letošní první lyžování padlo na Říčky. Hlavní důvod byl, že 1. 1. otevřeli poslední neotevřenou sjezdovku - černou Slalomku. Středisko tedy jelo na 100 % sjezdovek, což je tuto zimu v našich lyžařských střediscích unikát.

Na červené sjezdovce proběhlo pár probírek v přilehlých porostech. Vypadá to, že bude do příští sezóny rozšířena. Pokud se to povede dobře, dostane pista nový "nádech". Už se těším. :-D

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V provozu byly všechny sjezdovky, snad jen malý kousek modré byl zavřený - "oklika" v horní části - na mapce kolem toho jednostromku 8-). Střední část (pod zlomem) černé byla mírně zúžena - stála tam sněhová děla. Šířka ale zdalek stačila i a můj široký carvingový oblouk.
Na kvalitě povrchu sjezdovek se negativně podepsalo počasí. :-?
Do 10 až 11 hod. povrch sjezdovek super. Je potřeba pochválit provozovatele, že to neodflákli.
Od 11 do 14 hod. povrch sjezdovek znatelně změkl a začal se rozjíždět. Toto mě celkem překvapilo v horní části černé.
Od 14 do 16 hod. se tvořily plotny - hlavně na červené.

Celkový dojem z ježdění byl perfektní. Užil jsme si to!

Sněhové podmínky:

Na sjezdovkách celkem slušná vrstva sněhu - odhaduji vrstvu mezi 30 až 40 cm. Mimo sjezdovky bída - prakticky jen poprašek kolem 10 cm. Na běžky asi nic moc, ale běžkaři se vyskytovali - nemůžu soudit.
Na kvalitě sněhu se hodně podepsalo počasí. Příchod fronty a změna teplot od mínusových směrem k nule znamenala změknutní povrchu sjezdovek. Jinak se dalo zažít snad jakékoliv možné počasí - mlha, sněžení, déšť, vítr, bezvětří a nakonec místy vykoukla i modrá obloha.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Fronty na vlek prakticky 0 až 10 min., a to během celého dne. Záleželo na čase - kolem 10 až 11 hod. delší, kolem 12 až 13 hod. zase menší.
Nejede tatrapoma. Škoda, odlehčila by lanovce v době špičky. V době kdy "sněžil déšť", tak mohl jeden člověk oklepávat sedáky lanovky. Supr je hudební doprovod na lanovce - ne všude to mají.
Prakticky všechny služby v provozu.

Zalidněnost:

Prodej skipasů - jely myslím dvě pokladny. Za cca 5 min jsem měl čipovku. Jediné mínus - kousek od fronty běžel na volnoběh sněžný skútr. Bylo to nic moc čichat ten smrad.
Spousta rodin s dětmi, ale s trochou opatrnosti se to dalo. Zalidnění odpovídalo termínu a počasí.

Občerstvení a aprés-ski:

V 9 hod Skibar (otevřený prakticky od rána) první čaj na zahřátí. Holky měly jen malé potíže s naladěním rádia :-)
V 10.30 hod klobása u Yettiho. Tady malé mínus - mívali ji lepší, tato byla hodně mastná a taky by už mohli zakázat kouření v prostoru pod stříškou!
Ve 13.30 hod oběd ve Skirestu. Bez fronty, trochu horší bylo najít volné místo, ale dalo se. Vývar + knedlo vepřo zelo 150 až 170 Kč.

Doprava do střediska a parkování:

Příjezd do Říček v pohodě - na silnici byl uježděný sníh. Není potřeba řetězy, stačí nesjeté zimní pneumatiky. 8-) Horší to bylo v úseku z Brna cca do Svitav - sníh a mrznoucí déšť 8-O
Příjezd v 8.15 hod - v tu dobu bylo horní parkoviště ze 2/3 zaplněné. Je potřeba pochválit organizaci na parkovišti - byli tam tři borci, kteří usměrňovali parkující auta a měli to dobře zmáknuté. Parkoviště zadara.

+ plusy

  • Všechny sjezdovky v provozu!
  • Solidní vrstva sněhu na sjezdovkách

- mínusy

  • Nejede Tatrapoma
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

15.02.2017  | Říčky v Orlických horách

autor: Bohouš
hodnocení:

Po delší době jsem se vypravil do Říček vyzkoušet, jak to jezdí na 4,2 km tamních sjezdovek. Dneska to bylo typicky jarní lyžování, panovalo jasné počasí a teploty hned od rána kolem 6 °C. Kdyby byl začátek dubna, tak to beru, ale vzhledem k tomu, že je půlka února, tak dávám dneska za 3*.

zobrazit celý report

07.02.2017  | Říčky v Orlických horách

autor: toom007
hodnocení:

Jako vždy spokojenost - co středisko pro naši spokojenost udělat mohlo, tak udělalo. :-) Investovat do rychlejší a vyhřívané sedačky s bublinou by bylo fajn, ale čím více lidí se doveze nahoru, tím více jich bude na sjezdovkách a z toho plyne, že radši budu čekat frontu na vlek, než v ní lyžovat.
...

zobrazit celý report

07.01.2017  | Říčky v Orlických horách

autor: toom007
hodnocení:

Nevím, jestli poprvé, ale určitě poprvé po delší době jsem na teploměru viděl -26 °C a taky to, aby se mi jen mírně vlhké ruce lepily ke všemu kovovému, co jsem venku chytl. Ale ani toto nás neodradilo k lyžařskému výletu.
Celkový dojem z Říček byl jako vždy super na český areál. Hvězdičku jsem st...

zobrazit celý report

02.01.2017  | Říčky v Orlických horách

autor: toom007
hodnocení:

Další dobrý den na sjezdovce. Sice nás uvítalo mrholení při teplotě -5 °C, takže po prvním sjezdu jsme byli jak ledové krusty, a to včetně brýlí, kde to vadilo nejvíce, pak to naštěstí přešlo ve sněžení a už to bylo super. Sjezdovky opět upraveny hezky natvrdo a lidí pomálu. A celkový dojem byl supe...

zobrazit celý report

31.12.2016  | Říčky v Orlických horách

autor: Salda
hodnocení:

Poslední lyžování v roce 2016 ve Ski Říčky. Super počasí, sjezdovky, rychlost odbavení na lanovkách, prostě super dopolední lyžovačka. Za dopolední skipas 16x sjezd.

zobrazit celý report

22.12.2016  | Říčky v Orlických horách

autor: Bohouš
hodnocení:

V Říčkách panuji těsně před vánočními svátky takřka ideální lyžařské podmínky. Dneska krásné svezení na sluníčku po poloprázdných sjezdovkách.

zobrazit celý report

16.12.2016  | Říčky v Orlických horách

autor: toom007
hodnocení:

Vše bylo naprosto super na předvánoční lyžovačku. Probíhalo zasněžování černé sjezdovky, což ale vůbec nevadilo.

zobrazit celý report

16.12.2016  | Říčky v Orlických horách

autor: Bohouš
hodnocení:

Říčky v pátek po ránu nezklamaly snad vůbec nikoho: precizně upravené sjezdovky, vymetená obloha a teplota pod bodem mrazu slibovaly krásné lyžařské zážitky. Kdo si přivstal a přišel na osmou hodinu, měl volné tratě jen a jen pro sebe.

zobrazit celý report

04.12.2016  | Říčky v Orlických horách

autor: Bohouš
hodnocení:

V Orlických horách se začalo lyžovat v sobotu 3.12.2016, a to v Říčkách na červené 1 200 metrů dlouhé sjezdovce. V neděli už jsem nevydržel a jel na letošní první lyžovačku. Ceny zůstaly stejné jako loni - dopolední 350 Kč. Jako bonus bylo celý víkend krásné počasí, výhledy do podhůří neměly chybu.

zobrazit celý report

02.04.2016  | Říčky v Orlických horách

autor: Bohouš
hodnocení:

Tak dneska asi naposledy na lyžích v této nepříliš vydařené zimě. V Říčkách stále panují výborné lyžařské podmínky, letos se zde končí v neděli 3. 4. ve 12 hodin. Sobotní závěr sezony proběhl na jedničku, kdo si přivstal, užil si krásně přimrzlého svahu, dalekých výhledů a pro ty, kteří si rádi přis...

zobrazit celý report

28.03.2016  | Říčky v Orlických horách

autor: doum25
hodnocení:

Druhý den našeho dvoudenního tripu po českých horách (tj. na Velikonoční pondělí) jsme zavítali do Říček v Orlických horách, taktéž i z důvodu využití skipasu ze SNOW 1+1 zdarma. Počasí sice ráno nevypadalo tak příznivě jako předchozí den, ale v průběhu dne se vyčasilo, takže i pondělní lyžování se ...

zobrazit celý report

27.03.2016  | Říčky v Orlických horách

autor: Bohouš
hodnocení:

Už je cítit ve vzduchu jaro, tak jsem neváhal, využil krásného dne a opět jsem vyrazil do Říček na možná poslední lyžovačku letošní sezony. Podle informací, které jsem získal, se bude lyžovat ještě první dubnový víkend (1.4. - 3.4.) - tak to snad ještě jednou dopadne. :-)

zobrazit celý report

25.03.2016  | Říčky v Orlických horách

autor: Bohouš
hodnocení:

Na Velký Pátek letos poprvé připadl den pracovního volna, a tak jsem vyrazil do Říček v Orlických horách, užít si jedné z posledních možností slušně si zalyžovat na dostatečné vrstvě sněhu a přimrzlém povrchu.

zobrazit celý report

22.03.2016  | Říčky v Orlických horách

autor: Anavi
hodnocení:

Chtěli jsme původně vyjet na jiné středisko, ale podmínky byly den předtím v pondělí v Říčkách tak skvělé, že jsme i v úterý zavítali na stejné místo.

zobrazit celý report

21.03.2016  | Říčky v Orlických horách

autor: Anavi
hodnocení:

Do Říček jsme přijeli v pondělí do poloprázdných sjezdovek a do skvělých podmínek, které nebyly ani v únoru. Škoda, že provoz středisek bude určitě brzy ukončen, když jsou nejlepší podmínky za celou lyžařskou sezónu.

zobrazit celý report

19.03.2016  | Říčky v Orlických horách

autor: Paullus
hodnocení:

Asi nejhezčí středisko na lyžování v Orlických horách. Nebýt vyšší ceny skipasů, tak je bezkonkurenční a jezdíme jen sem. Zajezdí si zde i rodina s malými dětmi - modrá je mírná a s délkou 1,5 km a dostatečnou šířkou, červená je také pro začátečníky sjízdná bez obtíží a na černou zvládne i středně p...

zobrazit celý report

18.03.2016  | Říčky v Orlických horách

autor: mikels
hodnocení:

Dnes jsem se rozhodl pro Říčky v Orlických horách, a to proto, že zde hlásí místy až jeden metr sněhu na sjezdovkách a podmínky zde jsou jak vystřižené z reklamního letáku. Přeci jenom zvědavost a chuť tyto skvělé podmínky vyzkoušet byla mocná. Středisko je menší, ale zato si zde příjde na své každý...

zobrazit celý report

10.03.2016  | Říčky v Orlických horách

autor: mastra67
hodnocení:

Ve čvtrtek ráno jsme se rozhodli navštívit lyžařské středisko Říčky v Orlických horách. Vedl nás k tomu mail, který jsem obdrželi den před tím, a to právě z toho střediska. Lákali nás na dokonalé lyžařské podmínky.
Po příjezdu na místo jsme museli dát mailu za pravdu. Na sjezdovkách ležel snad me...

zobrazit celý report

09.03.2016  | Říčky v Orlických horách

autor: Bohouš
hodnocení:

Středa, lyžovat je třeba - a kam jinam jet než do Říček v Orlických horách? Od mé sobotní návštěvy připadlo odhadem kolem 20 cm prašanu a nejlepší je, že ubylo lidí.

zobrazit celý report

08.03.2016  | Říčky v Orlických horách

autor: JencekT
hodnocení:

Po pár týdnech abstinence od sněhu :-) jsem se opět vrátil do Říček. Již cestou bylo jasné, že bude postaráno o pár čísel čerstvého sněhu. Když jsem dorazil na téměř liduprázdné parkoviště, tak jsem byl nadšen, že konečně si zajezdím bez front na super upravených sjezdovkách, jak zde bývá posledních...

zobrazit celý report
Další reporty ze střediska: Říčky v Orlických horách

Lyžařské zájezdy

Jungfrau Lodge
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 911 Kč/os.
Hotel Alphof
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 461 Kč/os.
Gasthof Jäger
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 155 Kč/os.