Benecko - aktuální report z 03.01.2015 - SNOW.CZ

Benecko | aktuální report z 03.01.2015

Benecko - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

autor: sejk68
země: Česko oblast: Krkonoše
délka navštěvy:1 den hodnocení:
reagovat na report

Úvod – celkový dojem z návštěvy střediska

Dnes jsem se dostal na lyže na Benecko, i když se mi po včerejším dešti, který zasáhl i nejvyšší partie Krkonoš moc nechtělo, nakonec jsem se rozhodl jet. Čekal jsem to horší a celkem se to dalo.

Nejsilnější dojmy z návštěvy

Sjezdovky:

Sjezdovky, aspoň ty hlavní, jsou v provozu, jezdil jsem Kejnos a HSK. U HSK je dokonce v provozu měřený slalom.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky nejsou nic moc, ale je vidět snaha. Po včerejším dešti se jedná o přemrzlý zledovatělý sníh, který se postupem času rozjezdil a okolo poledne se začaly tvořit muldy. Provozovatelé se chlubí na svých stránkách 20 až 30 cm sněhu, ale trochu bych ubral jedná se spíše o 10 až 30 cm sněhu. Ve sněhu jsou zamíchané drobné kamínky. Všichni provozovatelé si přidávají na výšce sněhu, při současné zimě se není co divit. Nové lyže bych nechal doma, vezměte starší a budete v klidu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Jezdí sedačková lanovka Kejnos a většina kotev, jezdí jich 9 z celkových 15.

Zalidněnost:

Jelikož byla sobota a měnily se turnusy, tak po ránu tam moc lidí nebylo. Až kolem poledne začalo lidí přibývat, je to jako všude jinde.

Doprava do střediska a parkování:

Na Benecko jsem přijel od Jilemnice, oproti loňsku je na cestě více fleků. Jinak na cestě je uježděný sníh posypaný drtí. Jsou zde vyjeté koleje, ale nechalo se vyjet v pohodě bez řetězů, i když někteří řidiči řetězy nasadili, ale bylo to zbytečné. Zpátky jsem jel druhou stranou na Vrchlabí a tady to bylo horší - byla to souvislá zledovatělá vrstva, posypaná jenom pískem, tak jak to dělají na Mísečky. A tady bylo nutno dávat pozor, dost to klouzalo.

+ plusy

  • relativně málo lidí

- mínusy

  • horší sněhové podmínky
  • po dešti tvrdší sjezdovky
reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

06.02.2016  | Benecko

autor: mexicano
hodnocení:
Včera (v pátek) napadl nový sníh, zimní kulisa při příjezdu na jedničku. Dnes teplo, sníh mokrý, polojasno, sem tam slunce vysvitlo naplno. Lidí docela málo, fronty na sedačkové lanovce Kejnos žádné nebo do minuty. Přes den se postupně kvůli teplému počasí (zejména nahoře) sníh hrnul do mokrých boulí. V restauraci Kejnos tak akorát plno i v poledne, jídlo na jedničku. Také jsme dali 2 jízdy na sjezdovce HSK, tam lidí málo a stav sjezdovky OK. Jezdí velká většina sjezdovek, dnes se lyžovalo ještě i na Lišce, ale tam sníh dlouho nevydrží. Na hlavních tratích je sněhu dostatek. V noci a zítra (v neděli) by mělo přituhnout. Chystáme se na běžky :-)

16.01.2016  | Benecko

autor: gimli35
hodnocení:

Je jedno, zda jste sportovní, rekreační, nebo začínající lyžař, dítě, dospělý, nebo důchodce. Benecko si vás za dobrých sněhových podmínek prostě získá skvělou atmosférou, příjemnými vlekaři, nízkými cenami a všeobecnou pohodou. Po celý den mé návštěvy panovalo aprílové počasí - ráno bylo polojasno...

zobrazit celý report

16. - 17.01.2016  | Benecko

autor: Lehla
hodnocení:

Po dlouhých letech jsem se konečně vydal ke kamarádovi na chalupu na Benecko. Nevím jestli jsem čekal na ty sněhové podmínky, jaké o tomto víkendu byly, ale kdo si počká, ten se dočká. I místní říkali, že toto tady 3 roky nebylo. Sněhu bylo všude jako v pohádce, lidí pomálu a lyžování bylo takřka pe...

zobrazit celý report

17.01.2016  | Benecko

autor: sejk68
hodnocení:

Po několika dnech, které jsem strávil lyžováním v Herlíkovicích, jsem se rozhodl, že dnes se vydám lyžovat na Benecko. Napadl čerstvý sníh, mrzlo a i přepdověď slibovala slunečné počasí, alespoň dopoledne.

zobrazit celý report

17.01.2015  | Benecko

autor: gimli35
hodnocení:

Malebné rodiště slavného českého lyžaře Bohumila Hanče je vhodné spíše pro začátečníky, ale po vybudování černé tratě Nový Cinkáč nepřijdou zkrátka ani sportovnější lyžaři.

zobrazit celý report

19.01.2015  | Benecko

autor: OtaR
hodnocení:

Jen několik kilometrů od Jilemnice vzdálené Benecko stojí možná mírně stranou zájmu oproti věhlasnějším Mísečkám a Svatému Petru. Avšak i tak si své návštěvníky nachází, a to nejen sjezdaře, ale i běžkaře, na které tu čeká řada atraktivních tratí. Poměrně široké, spíše mírnější sjezdovky, akceptovat...

zobrazit celý report

05.01.2014  | Benecko

autor: sejk68
hodnocení:

Dnes mě cesta zavedla na Benecko, ale nic pěkného jsem tam už neviděl. Většina vleků stojí a jezdí jen pár kotev a moc bych nedoporučoval chtít se věnovat nějakým zimním radovánkám, tohle už se zimou nemá co dělat a provozovatelé budou muset do týdne hodit ručník do ringu. Lyžuje se na sněhu promích...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Haus Christoph
Orientační cena za noc 1 756 Kč/os.
Appartments Buchacher
Orientační cena za noc 423 Kč/os.
Hotel Fantelli
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 416 Kč/os.