Zadov - aktuální report z 05.01.2015 - SNOW.CZ

Zadov | aktuální report z 05.01.2015

Zadov - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

autor: skiwelt
země: Česko oblast: Šumava
délka navštěvy:1 den hodnocení:
reagovat na report

Úvod – celkový dojem z návštěvy střediska

Na Zadov - Kobylu jsem se rozhodl vyrazit v pondělí ráno. Hlavní důvod proč zrovna Zadov je relativně dobrá dostupnost z místa mého bydlistě. Také jsem byl již celý natěšený, až vyzkouším nové lyžařské boty. Očekával jsem, že po svátcích již nebude na Zadově takový nápor. Ráno jsem vyrazil brzy, abych mohl být na pistě jako první a dopřát svým slalomkám zakousnutí do panenského manžestru, jenže...

Na prázdné parkoviště jsem přijel v 8:50, rychle nazul přezkáče a vyrazil k pokladnám zakoupit skipas. U dvou otevřených pokladen stálo duo dam, každá u jedné. Koupím skipas, řikal jsem si a hurá na lanovku. Po chvíli jsem ale pochopil, že dámy kupují skipasy pro školní kurzy, a tak se čekání na volnou pokladnu protáhlo na skoro 20 minut. Mezitím se již rozjela lanovka a manžestr se pomalu vytrácel pod lyžemi šťastlivců se skipasem z předchzích dnů. Aby toho stání u pokladen nebylo málo, po ukončení mého lyžovaní kolem druhé hodiny jsem šel vrátit zálohovaný skipas a u pokladen se vlnil had lidí čekajících na odbavení osoby, která opět prováděla nákup několika desítek skipasů. Asi jsem byl vždy u pokladny ve špatnou chvíli.

Nejsilnější dojmy z návštěvy

Sjezdovky:

Hlavní tratě jsou na Zadově dvě - modrá Pucalka vpravo od lanovky a červená, o málo kratší sjezdovka vedle skokanského můstku. Jsou to sjezdovky spíše na pohrání si a nohy z nich rozhodně bolet moc bolet nebudou, délka je okolo 800 m. Z červené tratě se ještě odděluje krátká a prudká trať do Ráje, ta ale v provozu není.

Sněhové podmínky:

Sněhu v pondělí bylo tak do 25 cm mimo tratě, na sjezdovkách více, i když červená sjezdovka byla ve spodní části po kraji vydřená s kamínky. V horní části bylo plno drobných větviček ze stromů, díky větru a trať byla místy zledovaťelá. Na modré jsou podmínky lepší, sněhu až do 60 cm.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Na Kobyle funguje jedna 4sedačka, která byla v pondělí občas zpomalována, asi kvůli školám a kurzům. Ocenil bych na ni plnou opěrku zad, a to až dolů k sedáku tak, aby ve spodním rohu nebyla díra. Dále je zde ještě jeden vlek poma.

Zalidněnost:

Zadov byl v pondělí hlavně pod taktovkou školních kurzů a škol, nicméně i tak lyžařů bylo málo, čekací doba na lanovku do jedné minuty. Na sjezdovkách místy okna bez lidí, místy školní hloučky, ale celkově docela volno.

Občerstvení a aprés-ski:

Asi nejvíce navštěvované je občerstvení na horní stanici sedačky, jde o klasické(stánkové) občerstvení s možností posezení pod stanem. Ceny řekl bych slušné, další možnost je u dojezdu na Pucalce a ještě jeden stánek je hned u parkoviště.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava do střediska je klidná, hlavně v pracovním týdnu. Na silnici ujetý sníh pokrytý kamínky. Pozor, při příjezdu od Vimperka je v kopci za městem objízdná trať a na Zadov se nejede přes Zdíkov, je to ale dobře značeno, jen cesta je časově malinko delší. Parkování na Kobyle je zdarma, což oceňuji.

+ plusy

  • v týdnu méně lidí
  • parkování zdarma
  • dětské hřiště

- mínusy

  • čekání u pokladny
  • zpomalování lanovky

Zajímavé odkazy

http://www.lazadov.cz

reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

19.03.2016  | Zadov

autor: dnovy
hodnocení:

Kdo dnes navštívil Zadov, stávil příjemný lyžařský den na dobře vysněžených sjezdovkách. Zadov má tu výhodu, že i když svítí sluníčko, sjezdovky díky své myslím severovýchodní orientaci vydrží v dobrém stavu až do odpoledne. Proto je Zadov pro jaro asi nejlepší šumavskou volbou.

zobrazit celý report

14.03.2016  | Zadov

autor: skiwelt
hodnocení:

Zadov jsem letos navštívil třikrát a musím říct, že dnes to bylo nejlepší letošní svezení tam. Troufám si napsat, že i jeden z nejlepších dnů sezony zde na Šumavě. Předpověď slibovala jasnou oblohu, i když pro Šumavu až odpoledne, a tak trochu jsem si říkal, že hlavní sezona právě skončila a mohlo...

zobrazit celý report

28.02.2016  | Zadov

autor: dnovy
hodnocení:

Vzhledem k opravdu husté mlze se dnes nejednalo o povedený lyžařský den. V provozu jen jedna sjezdovka, na které bylo lyžařů víc než dost.

zobrazit celý report

21.01.2016  | Zadov

autor: skiwelt
hodnocení:

Po delší době jsem si vyrazil zalyžovat na Zadov. Středisko je mezi lyžaři brázdící české hory velmi známé, a tak asi není třeba jej nějak podrobně představovat. Sám ho považuji za šumavskou klasiku, která v případě ideálních podmínek neurazí a začínající lyžaře snad i nadchne.
Dnešní den na Zadov...

zobrazit celý report

18.01.2015  | Zadov

autor: honza_t
hodnocení:

Zase jsem po delší době zavítal na Zadov. V plánu bylo rozlyžování s dětmi.

Na současnou sněhovou bídu to celkem šlo. I když mně překvapilo, že při poměrně krátkých frontách byly hodně narvané sjezdovky - asi kvůli tomu, že sjezdovka U můstků byla místy vydřená a nešlo jí jezdit v celé šířce.

zobrazit celý report

03.01.2015  | Zadov

autor: dnovy
hodnocení:

Dnešní Zadov celkem zklamání, obleva se na středisku podepsala více, než jsem čekal.

zobrazit celý report

14.12.2014  | Zadov

autor: dnovy
hodnocení:

Ani občasné přeháňky nemohly zkazit dojem z povedeného prvního lyžování.

zobrazit celý report

13.12.2014  | Zadov

autor: P O L
hodnocení:
Zadov super, u vleku max. 10 lidí ve špičce, ráno a po 14. hod. liduprázdno.

25.01.2014  | Zadov

autor: dnovy
hodnocení:

Kdo přijel na dopoledne, zalyžoval si vcelku slušně, k jízdence člověk dostal poukaz na čaj nebo kávu jako pozornost za špatné sněhové podmínky, a i přes nepříliš příznivé počasí byly děti spokojené. V areálu probíhalo testování lyží a bot Fischer, což člověk uvítá.

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Residence Terentis
Orientační cena za noc 1 532 Kč/os.
Apartmány Alpen Dream Mottolino
Orientační cena za noc vč. dopravy 1 231 Kč/os.
Residence Hameau de Valloire
Orientační cena za noc vč. dopravy 1 296 Kč/os.