Dolní Morava - aktuální report z 12.01.2015 - SNOW.CZ

Dolní Morava | aktuální report z 12.01.2015

Dolní Morava - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Králický Sněžník

průměrné hodnocení Dolní Morava:
autor: doum25
hodnocení:
návštěva od: 12.01.2015 do: 12.01.2015
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Dolní Moravu jsme si pro první letošní větší lyžování vybrali díky tomu, že se jedná o jedno z top středisek v ČR a také z důvodu, že většina sjezdovek je už otevřena. Pohnutkou také byla krátící se doba platnosti skipasu 1+1 zdarma ze SNOW. Ve středisku najdeme sjezdovky všech obtížností, ovšem černá sjezdovka byla v době naší návštěvy uzavřena z důvodu nedostatku sněhu.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky byly, kromě černého Áčka, otevřeny všechny, včetně před touto sezónou nově vybudovaných Slamníku a Malého Slona. Malý Slon je vytvořen jako modrá alternativa k vedlejší červené, ovšem příliš nás nenadchl, je to takové úzké esíčko. V podstatě by se dalo říci, že je to taková lepší lesní spojovací cesta. Slamník je v tomto ohledu určitě lepší, ovšem vzhledem k silnému větru a mlze jsme ho příliš nevyzkoušeli.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky vzhledem k předchozí oblevě vcelku slušné. Přes noc napadlo několik cm přírodního sněhu, a i přes den, občas i vydatně, sněžilo. Vzhledem k tomu, že na povrchu ležel převážně čerstvý přírodní sníh, lyže příliš nejely. Na některých místech byl sníh trochu "obohacen" o hlínu, ovšem nebylo jich mnoho, dalo se jim v pohodě vyhnout. Byla to zejména místa vyfoukaná od větru, např. v horní části sjezdovky Sněžník B. V nejlepší stavu bylo červené Áčko podél vleku Kamila. Spojovací lesní cesty byly vcelku dobré, o něco lepší byla ta ze směru od LD Slon k LD Sněžník.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Rozsah lanovek a vleků je co do velikosti střediska dostačující. Lanovou dráhu Sněžník personál vzhledem ke sněžení ometal, což hodnotím pozitivně. Na lanové dráze U Slona již personál tak "aktivní" nebyl a pouze občas sklápěl sedačky. Negativně bych hodnotil také pomu na Slamník, která jela velmi pomalu a byla dosti namrzlá.

Zalidněnost:

Zalidněnost byla v pondělí 12. 1. 2015 velmi malá, což bylo dáno pracovním dnem a asi i počasím. Čekací doba žádná, lanovky jezdily velmi často i prázdné.

Občerstvení a aprés-ski:

Navštívili jsme samoobslužnou restauraci U Slona, obsazenost byla malá, takže nebyl problém najít volný stůl. Restaurace moderní a čistá, včetně WC. Kvalitu jídla hodnotíme spíše podprůměrně a ceny spíše nadprůměrně v porovnání s jinými českými středisky.

Doprava do střediska a parkování:

Vyrazili jsme ráno z Hradce Králové, od Vamberku až těsně před Králíky cesta nebyla příliš dobrá, na silnici byly zmrazky nebo sníh. Silnice sjízdná s velkou opatrností. Posledních asi 15 km již bylo dobrých, parkování bez problému, parkoviště u LD Slon bylo skoro prázdné.

+ plusy

  • Slušné sněhové podmínky
  • Otevřena většina sjezdovek
  • Ometání sedaček LD Sněžník od sněhu
  • Parkoviště hned u lanovky
  • Nízká zalidněnost

- mínusy

  • Sedačky LD Slon od sněhu
  • Kvalita jídla
  • Pomalá a namrzlá poma na Slamník

Zajímavé odkazy

http://www.dolnimorava.cz

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

18.01.2017  | Dolní Morava

autor: Bohouš
hodnocení:

Po týdnu jsem opět zavítal na Dolní Moravu, v provozu je konečně celý areál včetně černé sjezdovky. Celkový dojem kazil silný nárazový vítr a znečištěné sociální zařízení U Slona.

zobrazit celý report

14.01.2017  | Dolní Morava

autor: ondraszek
hodnocení:

Na základě zkušeností z minulého týdne jsem byl dnes velmi příjemně překvapen. Sjezdovky byly hezky upravené, personál příjemný a na to, že byla sobota, tak se netvořily ani fronty. Jedinou nevýhodou bylo celodenní sněžení a mlha, s tím jsme ovšem počítali.
Po celý den se v areálu U Slona konal Sp...

zobrazit celý report

12.01.2017  | Dolní Morava

autor: LAMARC
hodnocení:

Po středečním super počasí jsme se rozhodli využít jednu z posledních možností na skipas 1+1. Bohužel skoro celou noc sněžilo a ani přes den se počasí na Dolní Moravě neumoudřilo. Přes tyto podmínky však sjezdovky byly dobře upraveny a nakonec jsme nelitovali.

zobrazit celý report

11.01.2017  | Dolní Morava

autor: jarouš65
hodnocení:
Dle mého názoru nejlepší středisko na Moravě - vybavenost, sjezdovky, celkový servis. Prostě jak říkáme my Brňáci "špica"! Nebyla v provozu černá sjezdovka, chystali až na víkendFantastické počasí - azzuro, perfektní sněhové podmínky, nejlepší lyžování za poslední dobu, co jsem u nás zažil. Na Slaměnce jsem potkal i Tomáše Krause, taky si to asi užil. Vynikající přírodní sníh, paráda. Prázdné sjezdovky - vyplatí se vzít volno v týdnu, pokud si chceš užít lyžování. Dobrá úroveň, hlavně se vaří i hotovky, ne jen "smaženo".

11.01.2017  | Dolní Morava

autor: Bohouš
hodnocení:

Předpovědní modely počasí pro tento týden slibovaly středu jako top den na lyžování. Vzal jsem si dovolenou a vyrazil na Dolní Moravu užít si na svahu krásného počasí a lyžovaní na prázdných sjezdovkách.

zobrazit celý report

10.01.2017  | Dolní Morava

autor: pesurda
hodnocení:

Dolní Moravu jsme navštívili prvně a byli jsme mile překvapeni. Převážně jezdíme Krkonoše - pro Pardubáky trochu lepší dostupnost, ale díky nadšení z Dolní Moravy chceme projet letos Jeseníky. Nadchla nás členitost sjezdovky - prudká, prudší, klopení - zkrátka super lyžování, viz video. Skvělá cena ...

zobrazit celý report

07.01.2017  | Dolní Morava

autor: Lucy8891
hodnocení:

Hlavní dojem byla samozřejmě zima. Při dojezdu na parkoviště bylo na teploměru -22 st. Ještě že jsme měli s sebou vrstvy navíc :-). Nejhorší to bylo na prsty u rukou, ty byly zmrzlé hodně. Pro jistotu jsme kvůli sněhu zaparkovali na parkovišti u první lanovky. Lidí bylo málo, u pokladen nikdo.

zobrazit celý report

08.01.2017  | Dolní Morava

autor: ondraszek
hodnocení:

Na návštěvu Dolní Moravy se každoročně těším. Ač to máme poměrně z ruky (2,5 hod. jízdy), vždy jsme věděli, že si zde nádherně zalyžujeme a celý den bude parádní. Letos jsem však už z předchozích reportů byl poměrně rozpačitý a říkal si, jestli není něco špatně a samotná návštěva bohužel potvrdila m...

zobrazit celý report

07.01.2017  | Dolní Morava

autor: *****
hodnocení:
Bylo sice mrazivo, ale slunečno. Sjezdovky upravené, lyžovačka parádní.

07.01.2017  | Dolní Morava

autor: Bohouš
hodnocení:

Modrá obloha, krásné výhledy, 8,2 km otevřených sjezdovek, ale také obrovský mráz (v 8.30 na parkovišti U Slona - 23 °C) a vítr, tak vypadalo sobotní ráno na Dolní Moravě.

zobrazit celý report

06.01.2017  | Dolní Morava

autor: mastra67
hodnocení:

Konečně napadl nějaký přírodní sníh a srdce lyžařů zaplesalo. I proto jsem se rozhodl navštívit lyžařské středisko Dolní Morava, kde se mi v loňském roce tolik líbilo. Předpověď byla celkem optimistická, a tak jsem si přivstal a vyrazil na cestu. Bohužel už po prvních kilometrech jsem zjistil, že se...

zobrazit celý report

05.01.2017  | Dolní Morava

autor: Lukáš Hrdina
hodnocení:
Trochu z nedočkavosti jsme si vybrali dnešní den pro akci skipas 1+1 zdarma. Bohužel v tomto středisku asi nepočítali s předpovědí a nočním sněžením. To, že za plnou cenu nemůžete využít celý areál, už si pomalu zvykám. Ale aby sjezdovky nebyly připraveny a leželo na nich cca 20 cm napadaného neupraveného sněhu... Máme toto středisko rádi, ale freeride se dá jezdit mimo sjezdovky, není potřeba nutit návštěvníky jezdit freeride i na sjezdovkách. Ani počasí nebylo ideální (silný vítr a husté sněžení), ale s tím jsme vzhledem k předpovědi počítali. Zalidněnost v poho, jídlo U Slona také, bohužel z celodenního skipasu byly necelé 3 hodiny "ježdění". Nedá se nic dělat, za dnešek to jsou 2 hvězdy. A to s hodně přivřenýma očima. :(

30.12.2016  | Dolní Morava

autor: bobu
hodnocení:

Skvělé místo, skvělé počasí, bohužel velké množství lidí, ale i tak to hodnotím jako velmi pěkný den na sjezdovce.

zobrazit celý report

27.12.2016  | Dolní Morava

autor: bobu
hodnocení:

Super lyžování v docela drsných povětrnostních podmínkách, ale zase při minimální zalidněnosti, velká spokojenost. :)

zobrazit celý report

23.12.2016  | Dolní Morava

autor: Bohouš
hodnocení:

Dnes jsem se vydal lyžovat na Dolní Moravu. Po prosluněném týdnu se bohužel obloha zatáhla. Ráno se lyžovalo pod zamračenou oblohou a v mlze. Kdo vydržel do odpoledne, tak se sluníčka přece jen dočkal, inverze klesla do údolí a nad Slamníkem a Stezkou v oblacích se objevilo modré nebe.

zobrazit celý report

18. - 20.12.2016  | Dolní Morava

autor: Anavi
hodnocení:

Dolní Morava nás v neděli přivítala sice spíš oblačným počasím bez sluníčka a místy s mlhou, ale lyžování bylo výborné. Prakticky celý areál byl již celý spuštěný i s propojkovými cestami a vše perfektně připraveno.

zobrazit celý report

18.12.2016  | Dolní Morava

autor: Lucy8891
hodnocení:

Celkový dojem z návštěvy byl dobrý. Návštěvníků bylo pomálu, takže sjezdovky byly prázdné, u turniketů se nečekalo a celý den byl "pohodový". Dojem trošku kazila mlha, která se vždycky zvedla z údolí a chvíli byla ve střední části sjezdovek, pak spadla dolů a tak to šlo celé odpoledne. Naštěstí zhou...

zobrazit celý report

20.12.2016  | Dolní Morava

autor: jajos
hodnocení:

Po roce jsem opět využil nabídky skipasu 1+1 z časopisu SNOW do skiareálu Dolní Morava. Jsem klidnější lyžař, preferující dlouhý a pohodový oblouk a už ze Zlína jsem se nemohl dočkat na modrou dálnici U slona. K mému zklamání jsem po příjezdu zjistil, že je i přes vynikající sněhové podmínky zavřena...

zobrazit celý report

18.12.2016  | Dolní Morava

autor: rradek
hodnocení:

DM nabízí největší počet otevřených sjezdovek v okolí a díky slušným podmínkám hodnotím první návštěvu v nové sezóně kladně. Navíc díky akci 1+1 i za pěknou cenu. Na sjezdovce u Slona byl dokonce stánek SNOW s testováním lyží Fischer a kamer Lamax.

zobrazit celý report

17.12.2016  | Dolní Morava

autor: Bohouš
hodnocení:

Krásné počasí, celodenní skipas za polovinu ceny tj. 335 Kč a doprovodný program na parkovišti U Slona včetně stánku SNOW, to byl dnešní Grand Opening na Dolní Moravě. Výhledy ze Slamníku nemají chybu - jsou podle mě mnohem lepší než ze Stezky v oblacích. Kde jinde můžete vidět tři nejvyšší vrcholy ...

zobrazit celý report

09.12.2016  | Dolní Morava

autor: radez
hodnocení:

Letos první lyžovačka a byla nad očekávání parádní. Byl jsem jako první lyžař řádně v amplionu přivítán :-). První stopa tak patřila mně.

Dnes byla otevřená jen dvojkotva Kamila (s tím jsem počítal - informace byly jak na Holidayinfo, tak jinde na netu). Až zítra se toho otvírá víc. Každopádně če...

zobrazit celý report

03.04.2016  | Dolní Morava

autor: bobu
hodnocení:

Po krásné a nečekaně vydatné sezóně bylo toto to nej lyžování! Díky prázdným svahům, perfektně upravenému terénu a krásnému počasí.

zobrazit celý report

27.03.2016  | Dolní Morava

autor: Vondra_CZ
hodnocení:

Na jednu z posledních lyžovaček jsem si vybral Dolní Moravu, protože má sjezdovky ve vysoké nadmořské výšce, což se odráží na kvalitě svahu.

zobrazit celý report

27. - 30.03.2016  | Dolní Morava

autor: jindrichcech
hodnocení:
Ahoj lyžníci, v resortu Dolní Morava jsem byl spokojen. Ranní brzký příjezd má výhody dobrého zaparkování u Slona. Po pomalejším přejezdu čtyřpomou na Sněžník se ukáže moderní areál s černou, červenou a modrými sjezdovkami, vše velice přehledné a propojené. Sjezdovky jsou perfektně preparovány. Čtyřsedačka zvládá nápor lyžařů docela obstojně, jen je potřeba vyřešit velký nárůst "pěších" ke Stezce v oblacích (od cca 11 h fronta pěšáků více než na hodinu). Lyžaři však mohli použít vjezd k lanovce od dětského areálu. Občerstvení je na Slaměnce rychlé a chutné. Slunce "ukázalo" krásné pohledy po okolí a do údolí. Po poledni jsem končil lyžování - teplo, měkký rozježděný sníh. Lyžování zde doporučuji jako skvělou půldenní aktivitu.

27.03.2016  | Dolní Morava

autor: doum25
hodnocení:

Na ukončení letošní lyžařské sezóny jsme si naplánovali dvoudenní velikonoční lyžování. První den (v neděli) jsme vyrazili i vzhledem skipasu od SNOW 1+1 zdarma na Dolní Moravu. Počasí vyšlo na jedničku, takže jsme si zejména dopoledne výborně zalyžovali, odpoledne byl sníh již dosti měkký, ale s tí...

zobrazit celý report

26.03.2016  | Dolní Morava

autor: MichalW
hodnocení:

Na sobotu o velikonočním víkendu jsem naplánoval rozloučení s letošní zimou. Díky kuponu 1+1 ze SNOW bylo vybráno středisko Dolní Morava pod Králickým Sněžníkem. Bohužel, počasí nám nepřálo, v noci pršelo a déšť nás přivítal i po příjezdu na poloprázdné parkoviště U Slona. Ani se nechtělo vystupovat...

zobrazit celý report

24.03.2016  | Dolní Morava

autor: OtaR
hodnocení:

Po loňské premiéře druhá návštěva v největším středisku Pardubického kraje, na pomezí Králického Sněžníku a Jeseníků. Moderní areál, který mohutně investuje, a to jak v zimě, tak i do radovánek letních. Loni nás zastihlo sice slunečné počasí, ale obrovský vítr, letos to byla zase mlha v polovině are...

zobrazit celý report

24.03.2016  | Dolní Morava

autor: Bohouš
hodnocení:

Po týdnu jsem opět zavítal na Dolní Moravu, bohužel počasí nevyšlo tak jak minulý týden, a proto dnes dávám jen tři hvězdy. Mezi letošní novinky patří prodloužení hlavní lyžařské sezony až do konce března, takže žádné levnější jarní lyžování se nekoná, kdo nemá 1+1 platí plnou palbu tj. 670 Kč na de...

zobrazit celý report

21.03.2016  | Dolní Morava

autor: mabures
hodnocení:

Rozhodli jsme se pro pondělní lyžování, abychom se vyhnuli frontám a zaplněným sjedovnám, ktere jsme zažili ještě minulý víkend. Realita předčila naše očekávání - nebyl tam téměř nikdo, což mělo za následek asi nejlepší letošní lyžování.

zobrazit celý report

17.03.2016  | Dolní Morava

autor: mastra67
hodnocení:

Vzhledem k předpovědi počasí našich "hadačů" jsme se rozhodli navštívit opakovaně Dolní Moravu. Hned po probuzení bylo vidět, že tentokrát se rosničky moc nespletly a modrá obloha slibovala skvělé lažařské zážitky. A to se také povrdilo hned po příjezdu do střediska. Parkoviště poloprázdné a na svah...

zobrazit celý report

18. - 19.03.2016  | Dolní Morava

autor: kabo007
hodnocení:

Poprvé jsem navštívil toto vychvalované středisko a musím říci, že nezklamalo. A to se považuji za zmlsanějšího lyžaře. Od parkování přes pokladny, vleky, sjezdovky, občerstvení až po doplňkové služby a atrakce, vše fungovalo jak mělo. Snad jen díky vyšším cenám nebývá areál přelidněný, což je vlast...

zobrazit celý report

18.03.2016  | Dolní Morava

autor: radez
hodnocení:

V druhé půlce března parádní lyžovačka na Dolní Moravě. Celkově málo lídí. Sjezdovky upraveny. Super počasí. I přejezdy mezi sjezdovkami lesem byly dosněženy oproti předchozí návštěvě. Vydrží to i přes oblevu až do Velikonoc.

zobrazit celý report

18.03.2016  | Dolní Morava

autor: mastra67
hodnocení:

Po včerejším lyžování za jasného a krásného počasí ve středisku Dolní Morava, jsem se dohodli, že si to ještě jednou v pátek zopakujeme. Zvolili jsme stejné středisko, ale tentokrát jsem se chtěli podívat po lyžování i na zdejší "atrakci" a tou je stezka v oblacích. Impozantní dílo, které se nedá př...

zobrazit celý report

17.03.2016  | Dolní Morava

autor: bflmpsvx
hodnocení:
Bez nadsázky - skvělé středisko ve všech ohledech.V areálu jsou sjezdovky všech obtížností, takže si vybere a dobře zalyžuje opravdu každý. Sněhové podmínky byly skvělé, včetně zasněžení propojovacích cest mezi sjezdovkou U Slona a hlavním areálem. Lanovky a vleky jsou moderní a komfortní. Zázemí pro lyžaře je na vysoké úrovni.V den návštěvy (čtvrtek) byla zalidněnost optimální bez front u lanovek a vleků. Na občerstvení jsem bohužel z neměl mnoho času. Ale i přesto, že jsem si objednal jen pivo a minerálku, byla obsluha velice milá a příjemná. Vzhledem k tomu, že nevlastním auto, jsem se dopravoval MHD. Spojení slušné.

17.03.2016  | Dolní Morava

autor: Bohouš
hodnocení:

Čtvrteční den na Dolní Moravě neměl chybu, skončily jarní prázdniny, ubylo lidí, připadlo něco málo sněhu a hlavně suprově vyšlo počasí, ráno tři nad nulou a skvěle upravené sjezdovky.

zobrazit celý report

17.03.2016  | Dolní Morava

autor: Vitu
hodnocení:

Z poslední návštěvy Dolní Moravy jsem odjížděl velmi spokojen. Hodně tratí všech obtížností, kde si každý lyžař najde tu svou, většinou obsluhované lanovkami. Proto jsem čekal na krásné jarní počasí a vyrazil opět do tohoto střediska.

zobrazit celý report

10.03.2016  | Dolní Morava

autor: Andhilek
hodnocení:

Dolní Morava mne příjemně překvapila. Středisko se hodně podobá alpským - široké sjezdovky, možnost výběru hodně tratí, dvě lanovky, na české poměry opravdu komfort. Všechno krásně upravené a navíc nám vyšlo i počasí, celý den slunečno. Tentokrát jsem byli i s batoletem a hlídací babičkou. Díky příj...

zobrazit celý report

10.03.2016  | Dolní Morava

autor: garry
hodnocení:

Skiareál Dolní Morava mě příjemně překvapil rozmanitostí sjezdovek, krásnými výhledy, které jsou známé spíš z alpských středisek a zázemím pro celou rodinu. Počasí nám vyšlo na jedničku, takže jsme si to moc užili.

zobrazit celý report

05.03.2016  | Dolní Morava

autor: MichalW
hodnocení:
Tak dnes výborné víkendové podmínky. U Slona ráno pěkně umrznuto a docela dlouho to drželo, kapitulace vlivem teplot proběhla po poledni a to zejména ve spodní mírnější části. Vrch zůstal až do odpoledne drživý, dole pak bylo měkko a dojezd k lanovce samá mulda. Funline v provozu, odpoledne už ale dostal dost zabrat. U Slona tradiční minimální zalidněnost, lanovka bez front, každá pátá sedačka prázdná. Část Sněžník byla mnohem více zalidněná, červená rozrytá už v 10 hodin, černá až do poledne v dobrém stavu a na ni navázaná červená Kamila též rozrytá už v 10. Z mne neznámého důvodu nejezdil nejvyšší vlek na Sněžník. Spustili jej až kolem druhé odpolední a podmínky úplně luxusní. Celkově dnes velká spokojenost. Jako bonus probíhá telemarkový víkend a vidět frajery, kteří telemarkem řádí na černé, je zážitek.

24. - 26.02.2016  | Dolní Morava

autor: radez
hodnocení:

Celkový dojem velice pozitivní. Přes nedostatek přírodního sněhu byly všechny sjezdovky jezditelné. Později se na nejnižší sjezdovce Malý Slon tvořila břečka a sníh už sníh moc bílou barvu, spíš hnědou. Horní části byly i přes teplo jezditelné pěkně.

zobrazit celý report

25.02.2016  | Dolní Morava

autor: Bohouš
hodnocení:

Po měsíci jsem zavítal na Dolní Moravu, potřeboval jsem vyčerpat voucher ze Skipasomatu :-), dokud je sníh.

zobrazit celý report

11.02.2016  | Dolní Morava

autor: kordis
hodnocení:

Vyhlášený a zmodernizovaný skiareál Dolni Morava pod Králickým Sněžníkem nabízí dvě 4sedačky Doppelmayr, nějakou tu kotvu a pomu. Na tento areál jsem se těšil, bylo to mé poprvé, ale po dnešku se tu dlouho neukážu! Osobní dojem při příjezdu byl příjemný, později mi padla brada na zem. 8-O

zobrazit celý report

23.01.2016  | Dolní Morava

autor: JindraK
hodnocení:

První moje návštěva tohoto vyhlášeného střediska. Počasí v sobotu 23. ledna vypadalo slibně, čerstvý sníh. Doporučuji!

zobrazit celý report

29.01.2016  | Dolní Morava

autor: JiříŠ
hodnocení:
V patek 22.1. bylo luxusni pocasi a jeste lepsi podminky na lyzovani. Jedna se o jedno z nejlepsich lyzarskych stredisek u nas.

29.01.2016  | Dolní Morava

autor: Bohouš
hodnocení:

Co nenalyžuješ v lednu, o prázdninách a v únoru, to už nedoženeš. Tohle moudro se dnes vyplnilo na celé čáře. Vyrazil jsem na Dolní Moravu po 14 dnech okouknout co nového. Kromě otevření černého A a Fun line dráhy pouze odtává sníh a přibývá návštěvníků.

zobrazit celý report

23.01.2016  | Dolní Morava

autor: Jouza6
hodnocení:

Rozhodli jsme se využít poslední možnost lyžování před přicházející oblevou. Pro naši návštěvu jsme si vybrali právě Dolní Moravu. Sluníčko se za celý den neukázalo, místo něj přišla, pro nás celkem nečekaná, chumelenice.

zobrazit celý report

21.01.2016  | Dolní Morava

autor: Lucik
hodnocení:

Na Dolní Moravu jsem vyrazila lyžovat po několika letech. Lákalo mě zmodernizované a rozšířené středisko. Na webu slibovali otevřené všechny sjezdovky kromě modré sjezdovky Malý Slon a 40 cm sněhu. S lyžování jsme byla spokojená a den se vydařil, i když počasí uplně nepřálo. Vzhledem k tomu, že cena...

zobrazit celý report

18.01.2016  | Dolní Morava

autor: Bohouš
hodnocení:

Poprvé v letošní sezoně jsem se vydal na Dolní Moravu na lyže a rozhodně jsem neudělal chybu. Ráno bylo mrazivé -10 °C a jasná obloha slibovala krásný den, azuro sice nevydrželo, kolem poledne se přihnala oblačnost, ale to mně nevadilo.

zobrazit celý report

17.01.2016  | Dolní Morava

autor: rradek
hodnocení:

Po dvou týdnech jsem se vrátil na Dolní Moravu, abych zjistil jak se zlepšily podmínky a musím říct, že už se to začíná vypadat optimisticky. Během celého dne probíhalo testování lyží Sporten s ochotným personálem.

zobrazit celý report

10.01.2016  | Dolní Morava

autor: Vondra_CZ
hodnocení:

Pěkné svahy, ale v neděli 10.1. brzo muldy a ledové plotny. Ceny neskutečně vysoké, červená sjezdovka přelidněná, ale modrá U Slona prázdná, tak jsme jezdili spíš na modré. Půjčovna - otevřená už ráno před půl devátou, což je paráda - využili jsme. Jinak pěkné lyžování.

zobrazit celý report

14.01.2016  | Dolní Morava

autor: parcik
hodnocení:

Celkový dojem dobrý, ale vzhledem k tomu že nejely všechny vleky, tak to nebylo ono.

zobrazit celý report

12.01.2016  | Dolní Morava

autor: mastra67
hodnocení:

Po týdnu jsme se opakovaně vypravili na Dolní Moravu zjistit, jak pokročilo zasněžování a celkový servis ve středisku. Musím říct, že jsme byli celkem mile překvapeni, jak se to všechno zlepšilo. Bohužel nám vůbec nepřálo počasí a prakticky celý den hustě sněžilo a do toho občas i nějaké ty dešťové ...

zobrazit celý report

09.01.2016  | Dolní Morava

autor: Anavi
hodnocení:

Středisko s několika sjezdovkami různých obtížností, převažují ty spíše sportovnějšího charakteru. Jedno z nejdražších středisek na Moravě.

zobrazit celý report

10.01.2016  | Dolní Morava

autor: Janda
hodnocení:

Po dlouhé době jsem si tak dobře nezalyžoval. Sjezdovky perfektně upraveny. Po celý den to drželo, ani jedna plotna. Nově otevřená sjezdovka nad Slamníkem je suprová, široká červená a hlavně navazující na další červenou sjezdovku. Celkem tedy nejdelší sjezd na Moravě. Celková délka je 2 350 m.

zobrazit celý report

09.01.2016  | Dolní Morava

autor: Vrbička
hodnocení:

Stále mě překvapuje, jak to funguje. Všichni chtějí vydělat, a proto stojí celodenní skipas 670 Kč! A přitom nejede černá sjezdovka, přejezd na druhou stranu taktéž nebyl možný a ještě byl uzavřen jeden svah, jelikož na něm byly závody na snowboardech. Skipas však stojí stále stejně, jako by služby ...

zobrazit celý report

09.01.2016  | Dolní Morava

autor: K2 cigi
hodnocení:

Poprvé na lyžích - super. Jednu hvězdu ztrácí kvůli sněhu - nejela černá, ale dnes dokončili přejezdy mezi areály.

zobrazit celý report

08.01.2016  | Dolní Morava

autor: mastra67
hodnocení:

Tak jako spousta dalších čtenářů časopisu SNOW jsem se rozhodl využít možnosti zakoupit levněji skipas 1+1. A 8.ledna jsme vyrazili vyzkoušet lyžování na Dolní Moravě. Myslím, že počátkem sezony zde nebyl skoro vůbec žádný snih, a tak jsem byl celkem mile překvapen, jak se jim zde podařilo vysněžit ...

zobrazit celý report

08.01.2016  | Dolní Morava

autor: Predátor
hodnocení:

V pátek 8.1.2016 jsem konečně vyrazil lyžovat. Vybral jsem Dolní Moravu i proto, že byla možnost použít z časopisu akci skipas 1+1 zdarma. Počasí mělo být ideální.

zobrazit celý report

03.01.2016  | Dolní Morava

autor: Salda
hodnocení:

V neděli jsme se rozhodli s rodinou navštívit ski areál Dolní Morava. Po loňské návštěvě jsme očekávali od areálu skvělé služby i sjezdovky, bohužel jsme byli velice zklamaní.

zobrazit celý report

29.11. - 01.12.2015  | Dolní Morava

autor: Anavi
hodnocení:

Dolní Moravu jsme navštívili v době bez provozu sjezdovek. Pobyt byl zaměřen spíš na relax a zjištění situace v hotelu Vista, kde jsme byli na akci Podzimní úlet. Ačkoliv jsme milovníky hor zejména v době zimní v pozici uživatelů sjezdovek, teď jsme si hory užívali jako podzimní turisté a "welnesáci...

zobrazit celý report

21.10.2015  | Dolní Morava

autor: Lucik
hodnocení:

Do střediska Dolní Morava jsem se vydala po šesti letech. Zdá se, že od té doby zde nezůstal kámen na kameni :-). Areál je rozšířen, nové lanovky a stále se tu inovuje. I za vytrvalého deště zde byla příprava na sezonu v plném proudu. Stavba vleku v dolní části sjezdovky Sněžník B, sečení trávy a dá...

zobrazit celý report

22.03.2015  | Dolní Morava

autor: PIRIN
hodnocení:

Skiresort Dolní Morava je jedním z nejlepších lyžařských středisek v České republice, co do poměru kvalita a cena.

zobrazit celý report

21.03.2015  | Dolní Morava

autor: Vondra
hodnocení:
Parádní lyžovačka, počasí nemělo chybu, fronty žádné. I v odpoledních hodinách byla hezky upravená černá sjezdovka, spodní část při dojezdu k vleku byla už hodně náročná díky vysokým teplotám.Akorát by chtělo zlepšit rolbování - několikrát jsem potkal na sjezdovce (2 metry od kraje) docela velký kámen, najet na něj tak by byli lyže asi ko. Jinak paráda.

23.03.2015  | Dolní Morava

autor: Bohouš
hodnocení:

Dolní Morava nabídla v pondělí 23. 3. 2015 ideální podmínky pro lyžování. Vzhledem k termínu mají slevy 30 % oproti ceníku a spolu se skipasem ze SNOW 87 1+1 zdarma mě vyšly dva celodenní skipasy na 435 Kč, tzn. jeden na 217 Kč. :-)

zobrazit celý report

20.03.2015  | Dolní Morava

autor: ondraszek
hodnocení:

Na Dolní Moravu se rád každý rok alespoň jednou podívám. Tentokrát jsme opět využili akce 1+1 se SNOW 87 a s příjezdem do střediska proto počkali až na toto datum. Musím říci, že to byla správná volba! Výborné sněhové podmínky a minimální zalidněnost! Člověku ani nepřipadlo že lyžuje na konci sezóny...

zobrazit celý report

15.03.2015  | Dolní Morava

autor: Anavi
hodnocení:

Celkový dojem ze střediska hodně kazilo počasí, které vlastně ani dle předpovědi nevyšlo. Sluníčko nemělo moc svítit, ale s čím jsme nepočítali, tak s velkou mlhou, která se ztratila najednou úderem 15.30 h. To bylo ale spíš k naštvání, že při našem odjezdu se ukázalo i sluníčko a ty nádherné výhled...

zobrazit celý report

17.03.2015  | Dolní Morava

autor: Tony
hodnocení:
Dnes na Dolní Moravě perfektní lyžování - sjezdovky krásně vyžehlené, sluníčko, bez chyby. Ještě bych tam pár dní zůstal.

06.03.2015  | Dolní Morava

autor: lyzar22
hodnocení:

Rozhodl jsem se využít dobré předpovědi a vyrazil v pátek na Dolní Moravu. Počasí vcelku vyšlo, žádné problémy se nevyskytly, tudíž nezbývá než ohodnotit na jedničku! Cesta na Dolní Moravu mi zabere skoro dvě hodiny, přesto jsem dvacet minut před otevřením stál na lyžích s permicí v kapse natěšen př...

zobrazit celý report

21.02.2015  | Dolní Morava

autor: Vaso
hodnocení:

Pekny areal, ktery neusina nebo dokonce nespi. Rada novinek pro letosni rok. Pekne svezeni, sleva na RWE kartu, jinak dosti drahe.

zobrazit celý report

20.02.2015  | Dolní Morava

autor: ludvik
hodnocení:
Sjezdovka A poměrně zledovatělá, tedy celkem volná. Je vidět, že už dlouho nesněžilo. Béčko okolo desáté již vyhrnuté pod náporem expresní čtyřsedačky. Nejlepší svezení bylo asi na Slamníku, bohužel si to myslelo více lidí, tedy značná fronta na vleku. Na sjezdovkách bylo dost husto, ne všichni lyžaři se tomu ale umí přizpůsobit. Na české poměry slušný areál.

11.02.2015  | Dolní Morava

autor: jaroslav69
hodnocení:

Tak Dolní Morava je moje nejoblíbenější tuzemské středisko. Po letošních úpravách se jeho postavení pouze upevnilo. Musím hodnotit jako top na Moravě a přilehlé části Čech :-x Na rozvoji střediska se stále pracuje a jsou otvírány nové sjezdovky a vleky, to není v našich krajích tak časté.

zobrazit celý report

06.02.2015  | Dolní Morava

autor: OtaR
hodnocení:

Ambiciózní lyžařský areál, pravděpodobně to nej v Pardubickém kraji na pomezí Králického Sněžníku a Jeseníků. Atraktivní sportovní tratě, řada novinek pro tuto sezónu, zázemí, aprés ski, ... Nedá se toho mnoho vytknout, snad jen, že počasí se naplánovat nedá. Marně přemýšlím, jestli jsem za celý živ...

zobrazit celý report

14.01.2015  | Dolní Morava

autor: Eileen..
hodnocení:

Velice moderní lyžařské středisko s velkým výběrem kvalitních a širokých sjezdovek různých obtížností. Ideální jak pro rodiny s dětmi, tak pro sportovní lyžaře. V tomto středisku si, myslím, každý najde to své a pobyt si užije. Velice ochotný personál střediska.

zobrazit celý report

28.01.2015  | Dolní Morava

autor: Bohouš
hodnocení:

Dolní Moravu lze nazvat top střediskem Pardubického kraje. Každým rokem se snaží přichystat pro návštěvníky něco nového. Letošním tahákem jsou dvě nové sjezdovky.

zobrazit celý report

18.01.2015  | Dolní Morava

autor: hagi
hodnocení:

Jedno z nejlepších top středisek u nás a navíc to mám co by kamenem dohodil. ;-)
Rozmanité sjezdovky všech obtížností - od modré U slona, přes červený Sněžník až po černé Ačko (teď bohužel mimo provoz).
Od letošní sezóny nově zprovozněny sjezdovky Slamník a Malý Slon.

zobrazit celý report

13.01.2015  | Dolní Morava

autor: Stork62
hodnocení:
Sněhu dost, profesionální obsluha, vynikající pro rodiče s dětmi.

09.01.2015  | Dolní Morava

autor: Gorin
hodnocení:
Lyžování bylo v pořádku, sjezdovky upravené, velmi málo lidí a s tím i mnoho prostoru na sjezdovce. S občerstvením to již bylo horší. Ceny nemá smysl rozebírat, jsme přeci na horách, ale za ty peníze by měl člověk obdržet, aspoň dle mě, ne dětskou porci a hlavně chutné jídlo. Měli jsme 3 různá jídla a nikdo si nepochutnal. Musím ale ocenit pěkné prostředí. Protože jsme si byli hlavně zalyžovat, hodnotím areál jako pěkný s příjemnými sjezdovkami.

04.01.2015  | Dolní Morava

autor: Alenuška
hodnocení:

Pro první letošní pořádnou lyžovačku jsme si vybrali už několikrát vyzkoušené a oblíbené středisko na Dolní Moravě. To je jedním z nejmodernějších na Moravě a každým rokem se těšíme na něco nového.

zobrazit celý report

02.01.2015  | Dolní Morava

autor: Predátor
hodnocení:

Na Dolní Moravu jezdím již několik let, od doby, kdy skicentrum ještě nedisponovalo čtyřsedačkovými lanovkami. Každoročně se majitelé snaží něco vylepšit. Na tuto zimu přibyly dvě nové sjezdovky. Vyzkoušel jsem pouze novou sjezdovku Malý Slon. Jde spíše o zmírnění červené sjezdovky Slon pro méně zku...

zobrazit celý report

03.01.2015  | Dolní Morava

autor: radek OL
hodnocení:

Dolní Morava je jedno z nejmodernějších středisek u nás, které nabízí sjezdovky všech obtížností. Aby byl ale potenciál tohoto střediska plně využit, je potřeba ještě zesílit zasněžování.

zobrazit celý report

03.01.2015  | Dolní Morava

autor: K2 cigi
hodnocení:

Dolní Morava patří mezi slušně vybavené střediska, ale tato zima mu zatím nepřeje. Parkování dostatečné, mile mne překvapil skibus, který nás zavezl až pod schody u pokladny. Dojem ovšem kazila sněhová pokrývka a v horních partiích mlha.

zobrazit celý report

05.03.2014  | Dolní Morava

autor: Anavi
hodnocení:

Dolní Morava-Sněžník patří mezi komfortně vybavené, a proto velmi oblíbené lyžařské areály. Známe ho ještě z dob před spuštěním sedačkové lanovky a už tehdy patřilo mezi naše srdcová střediska, kam jsme velice rádi jezdili.

zobrazit celý report

17.02.2014  | Dolní Morava

autor: cestmir
hodnocení:

Toto středisko jsme již jednou navštívili a měli jsme na něj příjemné vzpomínky. Proto jsme neváhali a přijeli i letos.

zobrazit celý report

12.02.2014  | Dolní Morava

autor: Bohouš
hodnocení:

Dolní Morava se řadí mezi top lyžařská střediska v ČR. Koupě skipasů zde na SNOW už někdy v prosinci. Vzhledem k probíhající zimě jsem se rozhodl návštěvu tohoto resortu dlouho neodkládat a využít již zakoupené permice.

zobrazit celý report

02.02.2014  | Dolní Morava

autor: V0174
hodnocení:

Do Dolní Moravy jsem jel za účelem lyžování poprvé, zlákán nabídkou jedné známé firmy poskytující autobusovou dopravu a permici za výhodnou cenu. Už ráno v 6.10 po cestě na tramvaj, když jsem se na náledí natáhl hned 10 m od vchodu, jsem si začal říkat, že počasí zrovna dvakrát nevyšlo. Doufal jsem,...

zobrazit celý report

26.01.2014  | Dolní Morava

autor: bobromil
hodnocení:

Na tu letošní hrůzu to bylo docela fajn. Málo lidí, sice byl jen tvrdý umělý sníh (ale jaký jiný by letos v lednu byl, že ano...) a odpoledne už se na horním úseku černé vyjely ledové plotny a na úseku pod ní se zase přes celodenní zasněžování začaly objevovat kameny... Ale i tak si myslím, že na tu...

zobrazit celý report

27.01.2014  | Dolní Morava

autor: Vaso
hodnocení:
Na rozmary letošní zimy byla návštěva poměrně příjemná. Počasí přálo.Otevřena červená a černá (Áčko a Béčko) a modrá U slona - tam jsme ale nejezdili (nedalo se na lyžich od Marcelky přejet). V horní polovině červené pod černou dost kamenů, ale cesta se při kotvě najít dala. Jinak na svazích relativní dostatek technického sněhu, jen ještě propojit sjízdně i sjezdovku U slona. Obsluha milá, i přání pěkného lyžování na pokladně proběhlo. Komfort snižovala zapnutá děla na sjezdovkách (snaha využít každý okamžik, kdy mrzne - pochopitelná). Za celý den jsme nečekali více než 3 minuty. Na sjezdovce pocitově plno, ve frontě prázdno. Chata Slaměnka: gulášová polévka a pečivo za 59 Kč - přesolená, opakovaně bych si jí nedal. Chata jinak pěkná, alpský styl. Doprava vlastním autem - překvapilo volné parkovací místo hned pod Marcelkou. Plusy: malé fronty, slušné vysněžení Mínusy: nepropojení se sjezdovkou U slona, kameny na červené pod černou

25.01.2014  | Dolní Morava

autor: K2 cigi
hodnocení:

Na to, že je všude málo sněhu, tak i zmrzlý technický sníh splnil touhy po lyžování. Asi -12°C a čistá obloha bez mraků - super.

zobrazit celý report

14.12.2013  | Dolní Morava

autor: radek OL
hodnocení:

V den návštěvy se konal Grand Opening lákající na spoustu doprovodných akcí. S lyžováním samotným to již bylo kvůli částečnému provozu o něco slabší, i tak se ale sobota vydařila. Dopoledne slunečno v horních partiích, odpoledne mlha.

zobrazit celý report

31.01.2013  | Dolní Morava

autor: Kirkous
hodnocení:

Dolní Moravu jsme navštívili dvakrát, vždy s využitím skipasu ze SNOW. Po obou návštěvách jsme odjížděli se smíšenými pocity. Oceňuji středisko jako takové, zajímavé sjezdovky, ale přeplněné lyžaři.

zobrazit celý report

27.01.2013  | Dolní Morava

autor: Cipous

Moje nejoblíbenější středisko na Moravě díky 3 zajímavým sjezdovkám se všemi obtížnostmi a 2 čtyřsedačkám, dobrému zasněžování, bezproblémovému parkování a většinou akceptovatelnému zalidnění.

zobrazit celý report

19.01.2013  | Dolní Morava

autor: _Fry_

Dolní Morava je středisko na profesionální úrovni, dobře dostupné z Brna. Doporučuji vyzkoušet i sáňkařskou dráhu.

zobrazit celý report

21.01.2013  | Dolní Morava

autor: Dj_Eman

Příjemně působící středisko se slušným počtem kilometrů sjezdovek a parkováním zdarma hned u lanovky.

zobrazit celý report

07. - 08.01.2013  | Dolní Morava

Středisko v alpském stylu na Moravě. Shrnutí – velká spokojenost. Vše dobře fungovalo, personál vstřícný. Lyžovali jsme se 4 letým prckem. Skvělé bylo, že jsem sjel dolů. Vypl se z lyží, udělal jsem pár kroků do bufetu nebo na WC, pak jsem naskočil do vázání, párkrát se odpichl holemi a byl jsem na ...

zobrazit celý report

01.01.2013  | Dolní Morava

autor: Bohouš

Dolní Morava přichystala na první den roku 2013 polojasné počasí s teplotami kolem -3 °C. Mezi novinky letošní sezony patří kotvový vlek, který obsluhuje 600 m dlouhou červenou sjezdovku značenou jako 2a.

zobrazit celý report

17.03.2012  | Dolní Morava

autor: MisaBuc

Malé Alpy, tak lze s nadsázkou přezdívat Dolní Moravě, středisku se 7,5 kilometry tratí, které prošlo v minulých letech velkou rekonstrukcí. Dnes ho obsluhují především dvě sedačkové lanovky. Mají tu horské chaty moderního střihu s krásnými názvy jako Amálka, Slaměnka, Marcelka, U Slona.

zobrazit celý report

06.03.2012  | Dolní Morava

autor: Bohouš

Dolní Morava - středisko, které za pár posledních let prošlo obrovskou proměnou. V letošní sezóně zde vznikly chaty s krásnými názvy - Slaměnka, Marcelka, U Slona - a všechny jsou náležitě vybaveny. Od léta 2011 je zde v provozu bobová dráha a také lanový park.

zobrazit celý report

05.03.2011  | Dolní Morava

Dolní Morava - Sněžník se nachází v oblasti Králického Sněžníku mezi Hanušovicemi a Králíky. Svou nadmořskou výškou, převýšením a především sklonem tratí osloví hlavně sportovně laděné lyžaře. Středisko prochází rozsáhlou, kompletní rekonstrukcí, která bude pokračovat i před následující lyžařskou se...

zobrazit celý report

06.01.2011  | Dolní Morava

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Nadprůměrně kvalitní dolnomoravský svah byl od svého vzniku v 80. letech vždy překvapivě málo známý. To se kompletní přestavbou areálu, která je letos ve svém poločase, nejspíš změní – malá vesnička v údolí obklopeném hřebeny Králického Sněžníku má velmi dobrý potenciál stát se atraktivním střediske...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Hotel Landhaus Rissbacherhof
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 434 Kč/os.
Neuhintertux
Orientační cena za noc vč. polopenze 5 265 Kč/os.
Clubresidence Adler
Orientační cena za noc 1 237 Kč/os.