Paganella - aktuální report z 17. - 19.12.2011 - SNOW.CZ

Paganella | aktuální report z 17. - 19.12.2011

Paganella - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Itálie Itálie - Trentino

průměrné hodnocení Paganella:
autor: fildasmahy
návštěva od: 17.12.2011 do: 19.12.2011
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Poprvé jsem využil nabídky slevových serverů a koupil jsme zde předvánoční zájezd do italských Alp. Původně jsme měli jet do jiného střediska, ale kvůli tehdy špatným sněhovým podmínkám byl zájezd přeložen do Paganelly, o které jsem toho do té doby moc neslyšel. Ale na místě jsem byl mile překvapen veškerým servisem i malebným městečkem na úpatí areálu.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Ráno jsme přijeli pod sjezdovku, svítilo sluníčko, vše vypadalo perfektně. Jen kvůli nedostatku sněhu byl zavřen sjezd do údolí (dolní stanice lanovky je v 1 050 m n. m.). Zjistili jsme, že ani na vrcholu není otevřeno moc sjezdovek, ale na parkovišti stály asi 3 autobusy a tak 50 aut, takže skoro žádní návštěvníci. Vydali jsme se tedy kabinkovou lanovkou z Andala do asi 1 700 m n. m. a odtud ještě čtyřsedačkou s bublinou až na samý vrchol Pganelly do 2 125 m n. m. Zde se nám otevřel krásný pohled na protější masiv a do údoli na druhé straně, kde nebyla ani vločka sněhu. Výhled byl i na jezero Lago di Garda. Sjezdovky byly perfektně upravené.

Sněhové podmínky:

Před Vánoci zde, tak jako v celé Evropě, moc sněhu nebylo. V tisíci metrech nad mořem bylo okolo 15 cm přírodního sněhu, na sjezdovkách byl technický a děla byla v provozu 24 hodin denně. S nedostatkem sněhu souviselo i to, že bylo otevřeno malé množství sjezdovek a byl zavřen sjezd do Andala. I když odvážlivci jezdili i po neurolbovaných a uzavřených sjezdovkách. Myslím, že ty nejlepší sjezdovky ale v provozu byly - konkrétně sjezdovky D, E a F z vrcholu Paganelly.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Z Andala vede do areálu páteřní osmikabinka. Na vrchol potom čtyřsedačka s bublinou a druhá bez bubliny, která navazuje na další dvě sedačky. Do areálu se dá dostat již zmiňovanou kabinkou z Andala, z druhé strany městečka je ještě jedna kabinka. Velké parkoviště a čtyřsedačka se nachází i ve vedlejěím městečku Fai della Paganella, odtud se dá do areálu také dostat. V areálu se celkem nachází asi 13 lanovek, z toho 2 kabinkové.

Zalidněnost:

Vzhledem k prosincovému termínu zde moc lidí nebylo. A to ani nebyly v provozu všechny lanovky. Pouze v neděli bylo více lidí, jelikož přijeli Italové, kteří měli tou dobou volno. V ostatní dny bylo málo lidí, převážně Čechů.

Občerstvení a aprés-ski:

Jsme v Itálii, takže na kopci bylo rozmístěno několik stylovách hospůdek, kde nabízeli typické italské produkty. Nejhezčí byla asi restaurace La Roda na samém vrcholu Paganelly - stylově zařízená restaurace s velkou terasou, příjemným personálem a toaletami v suterénu. Uvnitř i před restaurací vyhrávala tyrolská hudba. Pro představu, kafe zde stálo 1,5 eur, takže myslím, že ceny jsou relativně příznivé. Jinak možnost občerstvení byla samozřejmě kdekoliv v městečku, jelikož lanovka vedla z jeho samého centra.

Doprava do střediska a parkování:

Do městečka Andalo je potřeba vyjet asi 800 výškových metrů od brennerské dálnice. Na vzdálenost to je cca 20 kilometrů. První parkoviště je již v obci Fai della Paganella. Další v Andalu, několik aut může zaparkovat přímo u nástupní stanice kabinky, další parkoviště pro auta a také pro autobusy je asi 300 metrů vzdálené, ale přímo u sjezdovky, po které se dá sjet k lanovce. Na konci Andala je další kabinka s velkým parkovištěm. Dopravu v rámci městečka zajišťuje skibus, který je pro lyžaře zdarma.

+ plusy

  • skibus, parkoviště zdarma
  • pro ubytované v Andalu sleva na vstup do plaveckého areálu a do několika obchodů na základě Witer Card pro ubytované v Andalu
  • příjemná hospůdka na vrcholu Paganelly
  • ve městečku několik stylových barů
  • příjemná obsluha lanovek

- mínusy

  • v prosinci nedostatek sněhu - nebyl otevřený celý areál
  • chybí toalety u parkoviště

Zajímavé odkazy

www.paganella.net

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

15. - 20.01.2017  | Paganella

autor: Lehla
hodnocení:

S přáteli jsme vyrazili na týden do Paganelly. Bydleli jsme kousek od sjezdovky, tak jsme mohli chodit pěšky (cca 5 minut) na lyžování. Celý týden nám vyšlo počasí, udělali jsme si výlet k Lago di Garda (doporučuji, pouze 1:20 hodiny jízdy). V úterý a pátek je i večerní lyžování (19:30 - 22:30), kte...

zobrazit celý report

24. - 29.03.2016  | Paganella

autor: HH
hodnocení:

Široké červené sjezdovky, nádherné výhledy na Lago di Garda a ostré vrcholky pohoří Brenta, bombardino a modrá obloha. Jarní lyžování na Paganelle je prostě pohoda. Skákací hrady a vysoký podíl modrých a červených sjezdovek dělá z Paganelly ideální středisko pro lyžování s dětmi, a to i přes skutečn...

zobrazit celý report

31.01. - 02.02.2016  | Paganella

autor: salomon skart
hodnocení:

O jarních prázdninách jsme se po minulých nezdařilých zimách rozhodli navštívit Alpy v Itálii, konkrétně středisko Paganella. Letos se ale situace obrátila tak, že u nás bylo sněhu relativně dost a v Itálii panovala "suchá zima". Ovšem smekám před vlekaři a rolbaři v Paganelle, že i za extrémních po...

zobrazit celý report

12. - 19.12.2015  | Paganella

autor: Laco Chlumec
hodnocení:
Moc mě to překvapilo: pěkný upravený sjezdovky, super počasí, parádní skibary. Moc se nám líbilo... Doporučuji!

12. - 14.03.2015  | Paganella

autor: Alex07
hodnocení:

Paganellu jsem navštívil poprvé a celkový dojem z návštěvy byl i díky počasí výborný. Středisko nás všechny překvapilo velikostí, která se z mapky zdála menší, než byla skutečná. Za celé tři dny jsem se zde nenudil. Díky slunečnému počasí jsme si užívali neuvěřitelné výhledy. Středisko je na náhorní...

zobrazit celý report

15. - 17.03.2014  | Paganella

autor: kolovoz
hodnocení:

Vynikající úroveň střediska jak z hlediska vybavenosti tak i úpravy sjezdovek a jejich profilu. Ráno a dopoledne špičkově upravené sjezdovky, později během dne vlivem vyšší teploty povrch sjezdovek ztrácel parametry a lyžování bylo poměrně obtížné, zejména v rychlejších pasážích. Přepravní kapacita ...

zobrazit celý report

26.02.2014  | Paganella

autor: Milka
hodnocení:

Paganella je výrazná hora tyčící se nad Trentem, ale abyste se dostali do lyžařského areálu, musíte jí alespoň z části objet.
Sjezdovky jsou tu převážně červené a hlavní přepravní zařízení jsou převážně pohodlná a rychlá, na druhou stranu zde i přes nepřízeň počasí bylo docela dost lidí.

zobrazit celý report

17. - 19.03.2013  | Paganella

autor: eva

Malé, ale příjemné středisko s poklidnou atmosférou. Sjezdovky jsou rozdělené do dvou částí a spojuje je vrchol s nadmořskou výškou 2 125m. 50 km sjezdovek je většinou střední obtížnosti.

zobrazit celý report

16. - 18.12.2012  | Paganella

autor: V0174

Sjezdovky dobře upravené, o víkendu i s občasným čekáním na lanovku cca 5 minut, ve všední dny krásně vyprázdněné.

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Feriendorf Hotel Ponyhof
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 902 Kč/os.
Gartenhotel Crystal
Orientační cena za noc vč. polopenze 3 483 Kč/os.
Bergers Sporthotel
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 997 Kč/os.