Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau - aktuální report z 16.04.2009 - SNOW.CZ

Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau | aktuální report z 16.04.2009

Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

autor: Luboš Sušila 2
země: Rakousko oblast: Tyrolsko
délka navštěvy:1 den
reagovat na report

Úvod – celkový dojem z návštěvy střediska

Poslední dobou mi udělá největší lyžařskou radost návštěva malého, zapadlého střediska, kde, se nemusím mačkat s hordami návštěvníků. Přesně tento případ nastal v tyrolském resortu Alpbachtal, připočtu-li k tomu příděl čerstvého sněhu v ten správný okamžit (dvakrát za čtyři dny), dostávám jednen z nejlepších lyžařských zážitků letošní sezóny.

Alpbachtal je známý jako středisko pro rodiny a také se tak prezentuje, obtížnost tratí je však poměrně pěkně rozdělena, téměř dvě třetiny jsou to červené sjezdovky, necelá třetina připadá na modré a najdete zde i pár černě značených kilometrů, konkrétně 5 km.

Nejhezčím koutem tohoto malého střediska jsou bezesporu sjezdovky 9 (červená) a 10 (černá), kde jsem si připadal jako v nejposlednějším zapadlém koutě lyžařského světa. Idilku můžete ještě umocnit v prosklené hospůdce Wiedersberger Horn Hütte u horní stanice vleku, která poskyuje výhled na kopce Standkopf a Galtenberg v závěru údolí.

Právě od ní se asi 500m traverzem dostanete k široké pláni vhodné pro freeride. Ano, v t tomto rodinném středisku nechybí ani kvalitní off-piste. Verbier nebo Chamonix to není, ale místní podmínky předčily naše očekávání.

Více informací najdete na:
alpbacher-bergbahnen.at
alpbachtal.at
tyrolsko.cz

Stát:

Lyžařský areál:

Nejsilnější dojmy:
Sjezdovky:


Sněhové podmínky:


Komfort:


Zalidněnost:Aprés-ski:Doprava do střediska:
Rakousko

Alpbachtal


- Rozhodně sjezdovky č. 9 (červená a 10 (černá), pokud nnad střediskový průměr nevystupují z lyžařského pohledu, pak klidem a panoramaty válcují většinu toho, co (nejen) v Tyrolsku najdete.

- Skvělé, alespoň v době naší návštěvy. Dostatek kvalitní sněhu a dobře upravené sjezdovky. Areál zůstává v provozu do 19.4.2009 (stejně jako většina podstatně výše položených alpských středisek).

- Dvě kabinové lanovky dopravují lyžaře z parkovišť v údolí, sjezdovky jsou obsluhovány sedačkovými lanovkami

- Prakticky nulové čekací doby na lanovky a volné sjezdovky. Snad jen ráno při první cestě nahoru se člověk ocitl v davu a pak se páteřní sjezdovky mírně zahustily odpoledne, kdy většina návštěvníků sjížděla k parkovištím.

- Na sjezdovkách najdete dostatek hospůdek, rodinný ráz předurčuje středisko k menší četnosti barů a nočních podniků. Za zmínku určitě stojí ocenění nebo status nejhezčí vesnice Rakouska, kterým se Alpbach pyšní.

Z dálnice Salcburk – Innsbruck je to co by kamenem dohodil, nečekají vás desítky minut zatáček, které absolvujete ve velkých tyrolských údolích.
Parkování zdarma najdete u všech páteřních lanovek, větší a pohodlnější je parkování u kabiny Pöglbahn v Inneralpbachu (dále v údolí).

Plus / minus lyžařského areálu:+ klidná atmosféra
+ dobrá dostupnost
+ ucelená „nabídka“ lyžařských možností (sjezdovky různých obtížností, freeridové spoty)
+ skvělé možnosti pro ski touring
+ příjemnější ceny služeb oproti velkým střediskům

-  pro náročnější lyžaře na delší pobyt přece jen omezené možnosti
- absence snowparku


reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

07. - 09.03.2016  | Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Ski Juwel je dobře propojený dvojareál, který si zachovává přehlednost malého střediska, ale je už i tak trochu „velký“. Na mapě sjezdovek se hlavně „červená“, přičemž v Alpbachu mají tratě tmavší odstín než v pohodovějším, namodralém Wildschönau. Skipas pokrývá i dva „odtržené“ areály Reitherkogl (...

zobrazit celý report

14.12.2012  | Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

V sousedství největšího rakouského lyžařského komplexu Skiwelt letos vyrostl ještě jeden „gigant“, vzniklý spojením z komornějších středisek Alpbachtal a Wildschönau. Dýchá vesničtější atmosférou, ale lyžařsky už stojí se 145 km sjezdovek za pozornost i náročnějším návštěvníkům.

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Hotel Weisses Lamm
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 805 Kč/os.
Apartmány Sonia
Orientační cena za noc 1 333 Kč/os.
Vars

Vars

Francie Francie - VARS - FRANCIE
bez stravování autobusem, vlastní doprava bez skipasu
Od 5 630 Kč
Orientační cena za noc vč. dopravy 1 210 Kč/os.