Kouty - aktuální report z 08.02.2012 - SNOW.CZ

Kouty | aktuální report z 08.02.2012

Kouty - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Jeseníky

průměrné hodnocení Kouty:
autor: michal skialp
návštěva od: 08.02.2012 do: 08.02.2012
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Kouty jsou nové středisko, které je výborné především pro středně zdatné a sportovní lyžaře. Méně zdatní lyžaři, začátečníci nebo děti mohou mít potíže sjet oba prudší svahy červených sjezdovek.

Pokud se podaří realizovat plánovanou modrou sjezdovku, výrazně se zvedne lákavost střediska.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Dvě na české poměry dlouhé sjezdovky. Po rozehřívací široké sjezdovce dojde k rozvětvení na dvě tratě - rovně pokračuje Medvědí a doleva se zatáčí na Hřebenovku. Obě jsou červeně značené, ale s prudšími úseky, které mohou činit méně zdatným lyžařům potíže.

Sněhové podmínky:

Tvrdý sníh, dopoledne v bezvadném stavu, odpoledne místy ledové plotny. Vzhledem k dlouhodobě silným mrazům patří rolbařům pochvala za stav sjezdovek.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Páteřní přepravní tepnou je nová a pohodlná šestisedačka Doppelmayr. V horní části střediska potěší dvojkotva, která odpoledne zajistí lyžování na sluníčku. Komplikací je přístup k šestisedačce. Po přejití mostu přes řeku následuje nepříjemný výstup k přibližovací dvoukotvě, od níž lze teprve sjet k šestisedačce. Cesta k vleku je úzká a během dne se na ní míjejí pěší (stoupající nahoru) s lyžaři jedoucími dolů na jídlo.

Milým překvapením byl příjemný personál u lanovek.

Zalidněnost:

Lyžoval jsem ve středu, ovšem v týdnu, kdy má lyžařsky silné Brno jarní prázdniny a lze říct, že sjezdovky byly plné tak akorát a na žádném vleku jsem nikdy nečekal, vše odsýpalo.

Občerstvení a aprés-ski:

Zázemí v podobě tří restaurací a stylových toalet bylo na vysoké úrovni, výrazně nad českým průměrem.

Otevřený je i obchod HeliaSport s lyžařským sortimentem.

Doprava do střediska a parkování:

Dostatečně velké parkoviště je plus. Pokud jde o přístupovou silnici od Šumperka, resp. Mohelnice (sjezd z dálnice), jde to docela plynule.

Kdo přijede na více dní, má možnost bydlet v apartmánech, patřících středisku a sjezdovky má hned u domu.

+ plusy

  • Zajímavé a dlouhé sjezdovky jsou skvělé hlavně pro sportovní lyžaře
  • Výborně upravené sjezdovky
  • Velmi příjemná obsluha vleků i lanovky
  • Zázemí na evropské úrovni
  • Cvičná loučka pro dětskou školičku

- mínusy

  • Přístup k šestisedačkové lanovce
  • Místy prudké sjezdovky mohou být nad síly slabších lyžarů
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

29.12.2016  | Kouty

autor: Lu-Ko
hodnocení:

Na 29. 12. 2016 jsem měl naplánovanou služební cestu do Šumperka. Předpověď počasí vypadala nadějně, vzal jsem si i věci na lyže, že vyzkouším středisko v Koutech. Vzhledem k příjezdu až po obědě jsem tomu moc šancí nedával, ale výsledek nakonec velmi příjemně překvapil.

zobrazit celý report

28.12.2016  | Kouty

autor: Jouza6
hodnocení:

Kamarád mě přemluvil jet lyžovat o svátcích, sice se mi nechtělo kvůli možné vysoké zalidněnosti, ale po zjištění faktů jsem do toho šel. Bohužel naše návštěva proběhla po oblevě, takže jízdu mi kazily ledové plotny, ale daly se najít úseky, kde to šlo "pustit naplno".

zobrazit celý report

20.03.2016  | Kouty

autor: rradek
hodnocení:

První jarní den by se měl uvítat na lyžích, a tak jsem po dvou týdnech opět vyrazil do Koutů. Musím říct, že to bylo jedno z nejlepších lyžování této sezony. Ráno na vrchu krásných -3 a teploty pod nulou vydržely po celý den.

zobrazit celý report

12.03.2016  | Kouty

autor: MichalW
hodnocení:

Konečně jsem se dostal do Koutů, abych mohl využít skipas pro předplatitele SNOW. Kouty není třeba nijak výrazně představovat, reportů je tu nepočítaně, a tak se zaměřím na dnešní dojmy. Nahoře měli připravené lyže Nordica k otestování, tak jsem využil svézt se na něčem jiném.

zobrazit celý report

09.03.2016  | Kouty

autor: Andhilek
hodnocení:

Kouty mě nadchly. I přesto, že jsou špatné sněhové podmínky, mají velmi dobře zasněženo, takže žádné lyžování na blátě. Navíc ve všední den (středa) bylo málo lidí a žádné fronty. Profily svahů nabízí lyžování i pro náročné lyžaře, červená sjezdovka Medvědí má parametry dobré černé. Ve středisku je ...

zobrazit celý report

09.03.2016  | Kouty

autor: garry
hodnocení:

Z útulného penzionku ve Starém městě, kde jsme si zajistili ubytování na tři dny, jsme se vydali prověřit středisko Kouty. Kromě cesty z parkoviště, nutnosti použít přibližovací kotvu a toho, že areál má jediné z lyží dostupné občerstvení, nebylo co vytknout.

zobrazit celý report

20.02.2016  | Kouty

autor: rradek
hodnocení:

Do střediska jsem se vrátil po dvou týdnech a zatímco při poslední návštěvě to byl celkově podprůměr, tak nyní se to blížilo ideálu při daných podmínkách.

zobrazit celý report

07.02.2016  | Kouty

autor: JindraK
hodnocení:

Další (letos poslední) návštěva velkého lyžařského střediska, jezdíme sem s dětmi na lyžařský kurz. Opět měla být otevřena (a byla) sjezdovka Medvědí. Počasí mělo být super.

zobrazit celý report

13.02.2016  | Kouty

autor: Lucik
hodnocení:

Do střediska jsem se letos vydala podruhé. Oproti první návštěvě nám tentokrát počasí tolik nepřálo, ale zato byly otevčeny všechny sjezdovky. Areál sliboval 70 cm sněhu a nejvíce km sjezdovek na Moravě.

zobrazit celý report

07.02.2016  | Kouty

autor: kuklik
hodnocení:

Minulý víkend byl v noci mráz i u nás v nížině, takže bylo jasné, že sníh bude v Koutech perfektní. Letos moje čtvrtá návštěva. Do toho otevřená Medvědí sjezdovka, takže by to mohla být super neděle!

zobrazit celý report

30.01.2016  | Kouty

autor: JindraK
hodnocení:

Kouty se snowboardem

Do Koutů jsem jel se snowboardem podruhé v životě. Minulý týden to bylo docela fajn, lidí málo a sníh super. Od 30. ledna měla být otevřená Medvědí, velké lákadlo, čekal jsem hodně lidí. Otevřená byla, ale lidí moc ne!

zobrazit celý report

30.01.2016  | Kouty

autor: LadaK
hodnocení:

Naše čtvrtá letošní návštěva Koutů. Bojím se, že nejlepší víkend byl ten předešlý (a špatná nebyla ani sobota 16. ledna). Nicméně už je otevřena sjezdovka Medvědí, tu ještě neznáme! A sníh nebyl tak mokrý, jak jsme se báli.

zobrazit celý report

24.01.2016  | Kouty

autor: LadaK
hodnocení:

Toto bylo naše třetí víkendové lyžování v Koutech. Jezdíme sem s lyžařskou školou s dětmi. V neděli 24. 1. tu bylo trochu více lidí než oba víkendy předtím, ale pohoda.

zobrazit celý report

24.01.2016  | Kouty

autor: JindraK
hodnocení:

Kouty se snowboardem

Byl jsem tu minulý týden jen jako doprovod s dětmi a nebylo tu moc lidí, tak jsem si řekl, že vyzkouším snowboard. Děti sem jezdí do lyžařské školy a moc se jim tu líbí.

zobrazit celý report

30.01.2016  | Kouty

autor: rradek
hodnocení:

Na víkend jsem se rozhodl poprvé v této sezoně navštívit areál Kouty, který navíc lákal na otevřenou sjezdovku Medvědí. Kdo může, ať navštíví areál raději v týdnu.

zobrazit celý report

23.01.2016  | Kouty

autor: bronas
hodnocení:

Rozhodli jsme se vyzkoušet středisko, ve kterém jsme ještě nebyli, a tak jsme v sobotu vyrazili do Koutů. Byli jsme překvapeni hlavně z dlouhých sjezdovek a na české poměry rychlé lanovky.

zobrazit celý report

21.01.2016  | Kouty

autor: parcik
hodnocení:

Celkový dojem ze střediska je dobrý.

zobrazit celý report

16.01.2016  | Kouty

autor: Rob64
hodnocení:

Jeli jsem do tohoto vyhlášeného jesenického střediska úplně poprvé a byli jsem mile překvapeni. Parkoviště v 8:00 skoro prázdné, fronty na skipasy taky nebyly. :-)

zobrazit celý report

07.01.2016  | Kouty

autor: Lucik
hodnocení:

Konečně počasí lyžařům začíná trochu přát, tak jsem se vydala do střediska Kouty. Do Koutů jsem jela poprvé. Podle webových stránek střediska slibovali 40 cm sněhu a 3,5 km sjezdovek. Měla být otevřená sjezdovka Hřebenovka, U Vrtulí a K Snowparku. Po příjezdu do areálu byla ovšem realita poněkud jin...

zobrazit celý report

12.04.2015  | Kouty

autor: radek OL
hodnocení:
Dnes celkem slušné poslední lyžování v Koutech. Během posledního dne sezony chvíli pršelo, dopoledne oblačno. Nejlepší lyžování bylo na Pohodové, kde pista vydržela ve slušné kondici až do desáté hodiny. Bohužel kotva u Pohodové již nejezdila. Za celý den navštívilo areál tak 30 lyžařů, v ranní špičce nás bylo tak 10. Možná by to ještě pár dní udrželi, ale počet zaměstanců už převyšuje počet návštevníků.

29.03.2015  | Kouty

autor: radek OL
hodnocení:

V den návštěvy jsem využil posunu času a věřil, že budu v areálu mezi prvními, to jsem se ale hodně spletl. Sice jsem stál na sjezdovce už v 8 h, ale i tak jsem tam byl kvůli konaným závodům až mezi posledními.

zobrazit celý report

21.03.2015  | Kouty

autor: kabo007
hodnocení:

Do střediska jsme jeli na poslední lyžování jako rozloučení se sezonou. Musím říct, že sjezdovky byly v lepším stavu než jsem čekal, prostě pohodové jarní lyžování.

zobrazit celý report

05.03.2015  | Kouty

autor: valda
hodnocení:

Toto středisko máme prostě rádi - jezdíme sem od jeho otevření. Tak jsme si sem zajeli i letos. A zase nás nezklamalo.

zobrazit celý report

14.02.2015  | Kouty

autor: puamik
hodnocení:

Areál s dlouhou sjezdovkou, která však není po celé délce pohodová.

zobrazit celý report

21.02.2015  | Kouty

autor: radek OL
hodnocení:

Od mojí poslední návštěvy uplynulo pár týdnů, a tak jsem byl zvědavý jestli se něco změnilo, teď už vím, že naštěstí ano. WC u horní stanice lanovky v provozu, rozhledna v provozu. Zdarma testování lyží Nordica.

zobrazit celý report

18.02.2015  | Kouty

autor: parcik
hodnocení:

Celkový dojem - dobrý. Milé překvapení byly záchody u horní stanice lanovky, snad poprvé u nás na horách, co jsem to zažil, hlavně pro holky super. Parkování bezporblémové, u turniketů bez front. Bezproblémové vyřízení Active karty, nabídnutí různých výhod již u prodeje skipasů - takže spokojenost.

zobrazit celý report

12.02.2015  | Kouty

autor: purple
hodnocení:

Byl jsem opět po dlouhé navštívit středisko Kouty nad Desnou. Ačkoliv jsou v současné době v Olomouckém kraji prázdniny, návštěvnost nebyla příliš veliká - alespoň v v tu nejexponovanější dobu mezi 10-11.30 hod.

zobrazit celý report

03. - 05.02.2015  | Kouty

autor: Dandy007cz
hodnocení:

Plánovaně jsme se vrátili do Koutů s výhledem lepších sněhových podmínek a dobře upravených sjezdovek a doufali jsme v nepřeplněnost sjezdovek v pracovní dny, bohužel ne vše se vyplnilo.

zobrazit celý report

06.02.2015  | Kouty

autor: Hynek
hodnocení:
Dnešní lyžování v Koutech nabídlo dopoledne perfektně upravené a tvrdé sjezdovky. Lanovka i kotvy rychle odbavují. Fronty se netvořily, i když návštěvnost byla na všední den větší. Zázemí areálu na vynikající úrovni. Za mě palec nahoru...

05.02.2015  | Kouty

autor: OtaR
hodnocení:

Jesenický areál v Koutech vystupuje z pozice největšího moravského areálu, takže jsem se těšil na reálnou zkušenost a v rámci poznávání Jeseníků byly Kouty vybrány jako první. Celková zkušenost se dá ale hodnotit jako rozporuplná, zejména kvůli tomu, že hlavní sportovní sjezdová trať byla mimo provo...

zobrazit celý report

31.01.2015  | Kouty

autor: radez
hodnocení:

Na to, jak se všude středisko prezentuje, a jaká je cena permice, tak dost bídný dojem. Na internetových stránkách jsem v aktualitách nikde neviděl zmínku o tom, že tam budou závody, jinak bysme si to rozmysleli tam vůbec jet.

zobrazit celý report

21.01.2015  | Kouty

autor: svena
hodnocení:
Dnešní lyžování v Koutech nabídlo dopoledne perfektne upravene a tvrde sjezdovky. V provozu všechny sjezdovky kromě Medvedi, která neni vysnezena. Teploty na vrcholu -2, spodek+2, což se projevilo hlavně odpoledne, kdy sjezdovky začaly meknout, hromadil se sníh a tvořily se muldy a byly videt i plotny, zvláště na Pohodove v horní polovině. Myslim že by si zasloužila také červenou barvu... Lanovka i kotvy rychle. Fronty se netvorily, i když zalidnenost byla na všední den slusna. Zazemi areálu na vynikající úrovni, i když možná trochu vyšší ceny. Trochu složitější přístup na sjezdovky od parkoviště, cca 200 m po svých, nasledne výjezd kotvou a sjezd k lanovce.

18.01.2015  | Kouty

autor: radek OL
hodnocení:

Oblíbené středisko nezklamalo a nabídlo slušné nedělní lyžování. Počasí bohužel nebylo nejlepší.

zobrazit celý report

30.12.2014  | Kouty

autor: radek OL
hodnocení:

Jednalo se o mé první lyžování v této sezoně, tudíž jsem byl plný očekávání. Nakonec mohu říci, že jsem rád, že jsem to neuspěchal a počkal si na otevření sjezdovky Hřebenovka. V minulých dnech se jezdilo jen na sjezovce U vrtulí, což je spíše pro začátečníky.

zobrazit celý report

20.02.2014  | Kouty

autor: batdik
hodnocení:

Celkem dosti velké středisko.

zobrazit celý report

18.02.2014  | Kouty

autor: cestmir
hodnocení:

Lyžování v tomto středisku jsme si užili a vzhledem k nevydařené sezóně ho považujeme za nejpěknější letošní lyžařský zážitek na našich horách.

zobrazit celý report

12.02.2014  | Kouty

autor: jaroslav69
hodnocení:

Kouty si osobně dávám jednou za sezónu. Tomuto středisku ale stále nemohu přijít na chuť. Dle mého názoru nemá tu správnou pohodovou atmosféru. Všechno je zde tak nějak na sílu pro ty, co již něco sjezdili.

zobrazit celý report

31.01.2014  | Kouty

autor: Lenička_lyžař
hodnocení:

Skiareál Kouty jsme navštívili, protože jsme měli skipas z našeho oblíbeného časopisu SNOW. A také proto, že jsme v tomto areálu ještě nebyli, a byli jsme zvědaví, jak to zde vypadá. :-) Moc se nám tam líbilo a už se těšíme, až areál znovu navštívíme. :-)

zobrazit celý report

01.02.2014  | Kouty

autor: prakal
hodnocení:
Kouty nad Desnou se prezentují jako nejmodernější lyžařské středisko na Moravě. Ovšem pravda je úplně někde jinde. Pokud provozovatelé považují dvě ToiToi budky na celé sjezdovce za to nemodernější, tak to mají poněkud zkreslený pohled na to, co je moderní lyžařský areál. Byli jsme v Koutech 30.1.2014 - cena za skipas byla 620 Kč a přitom se jezdilo jen na jedné sjezdovce (Hřebenovka) s poněkud nešťastně zvoleným přejezdem k lanovce (cca 1,5 m široký pás mezi stromy). Čekal bych jízdné mimo hlavní sezonu, ale to je můj názor. V Baru u Medvěda jsme si dali bramborovou polévku a marně jsme hledali zeleninu, houby a hlavně nějakou chuť. V jedné porci za 45 Kč jsem našel dva minikousky brambory a nic jiného. Pokud se něco v tomto "nejmodernějším středisku" nezmění, tak už nikdy! (Jan Kalinský, Nový Jičín)

30.01.2014  | Kouty

autor: Macoun
hodnocení:

Velkolepé sjezdovky.

zobrazit celý report

26.01.2014  | Kouty

autor: mirjur
hodnocení:

Na naši první návštěvu Koutů jsme přijeli v mrazivém ránu díky skipasům 1+1 ze SNOW. U pokladen s nákupem žádný problém, jen nás slečna upozornila, že šestisedačka má poruchu, ale během půlhodiny bude opravena. Naštěstí se nemýlila, takže vzhůru na lyže! V provozu byla modrá sjezdovka U vrtulí a čer...

zobrazit celý report

26.01.2014  | Kouty

autor: radek OL
hodnocení:

Moderní areál, který bohužel nabídnul jen jednu hlavní sjezdovku.

zobrazit celý report

19.01.2014  | Kouty

autor: Jirka189
hodnocení:
Návštěva 18.1.2014: otevřena 1 sjezdovka, dolní partie cca 400 m totální led a lezoucí tráva a co mě vytočilo nejvíc byla celodenní a na webu neohlášená akce pro ČSOB, která znamenala v horní partii průjezd kolem postavených slalomů v podstatě po trávě a restaurace také vyhražena jen pro zaměstnance ČSOB, takže nám neprodali ani polévku. Mohl by mi někdo zodpovědný z Koutů vysvětlit, proč tu akci ČSOB neohlásili na webu? Byl bych jel někam, kde nebudu jaksi navíc, když nejsem "od čéesóbé", jak pravila zaměstnankyně v restauraci... Mohli napsat rovnou, že tam nemá nikdo jezdit, protože jim ČSOB za tu sobotu narvala spoustu peněz a že na ostatní lyžaře dlabou...

18.01.2014  | Kouty

autor: radez
hodnocení:

Včerejší Kouty jedním slovem tragédie.

Chápu, že zima je mizerná a nikde to není optimální, ale Kouty nás včera značně zklamaly.

  1. Vypnuté webkamery v dolních stanicích, kde není sníh. To je z důvodu, aby nebylo vidět, že se dá jezdit jen po hlíně s ledem?
  2. Včerejší akce ČSOB, která uzav...
zobrazit celý report

13.01.2013  | Kouty

autor: med
hodnocení:

Mám výhodu, že bydlím na úpatí jednohoho pohoří a pracuji v blízkosti dalšího (Krkonoše). Popis Koutů je všem zasvěceným lyžařům znám a znalým není ani nutno sdělovat, kdy je nejlépe toto středisko navštívit. Ale pokud zimním sportům holduje i rodina, jste limitování sladěním návštěvy s ostatními čl...

zobrazit celý report

09.02.2013  | Kouty

autor: V0174

Na Moravě nebydlím dlouho, jedno z nejznámnějších místních středisek jsem tak navštívil poprvé. Díky dopravě autobusem zdarma se vyšší cena 595 Kč za celodenní permanentku smazala a mohl jsem si tak užívat svahy téměř alpských parametrů. Bohužel však o české šířce a naplněnosti.

Celkově na mě stř...

zobrazit celý report

19.01.2013  | Kouty

autor: Bohouš

Kouty nad Desnou lze nazvat top střediskem Jeseníků. Disponují sjezdovkami o délce přes 2 km a moderním zázemím.

zobrazit celý report

14.02.2012  | Kouty

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Kouty na sebe od svého vzniku strhávají velkou pozornost, podobnou jako třeba Špindlerův Mlýn – vždyť se také pasují na největší a nejmodernější skiareál na Moravě. „Jednička“ je ale také vždy vystavena přísnějším pohledům – vyšší jsou očekávání a nároky návštěvníků, a to i v ohledech, která se u v ...

zobrazit celý report

08.01.2012  | Kouty

Sportovní eldorádo

Ještě novotou vonící Kouty nad Desnou lákají hlavně první tuzemskou šestisedačkou a přes dva kilometry dlouhými sjezdy s 500metrovým převýšením. Sněhová nadílka posledních dnů konečně umožnila otevřít i Medvědí sjezdovku, bez níž je nabídka areálu jen poloviční. -----------...

zobrazit celý report

05.01.2011  | Kouty

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Kouty nad Desnou jsou určitě nejviditelnější investicí českomoravských hor sezóny 2010/11 – projekt areálu se dvěma širokými sjezdovkami s 500m převýšením vzbuzuje přirozeně i velká očekávání. Z působivosti areálu i jeho kapacity a celkové úrovně se na první pohled má proč zatajit dech. Velkolepý je...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Hotel Scesaplana
Orientační cena za noc vč. snídaně 1 926 Kč/os.
Hotel Der Schmittenhof
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 296 Kč/os.
Résidence Les Alpages
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 631 Kč/os.