Hohe Tauern - aktuální report z 04.02.2012 - SNOW.CZ

Hohe Tauern | aktuální report z 04.02.2012

Hohe Tauern - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Korutany

průměrné hodnocení Hohe Tauern:
autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:
návštěva od: 04.02.2012 do: 04.02.2012
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Střecha Korutan – Mölltal, Ankogel a Heiligenblut
Jižní úpatí Vysokých Taur nekypí hotelovými středisky a obce Flattach, Mallnitz nebo Obervellach jsou spíš poklidnými horskými vesničkami než společenskými resorty s bohatým aprés-ski. Mají však nadosah vysokohorské, sněhově spolehlivé areály Mölltaler Gletscher a Ankogel s velmi střídmou zimní návštěvností. Malebné a turisticky atraktivnější letovisko Heligenblut střežené Grossglocknerem na tom není jinak.
Všechna střediska jižní strany Vysokých Taur, v obklopení stejnojmenného národního parku, jsou pokryta společným superskipasem Top Ski, který navíc platí i ve všech ostatních korutanských střediscích. Svádí tedy k lyžařské turistice s využitím auta a v případě nepříznivého počasí dává možnost úniku i do níže položených center jako Goldeck nebo Bad Kleinkirchheim. Menší, regionální skipas Ski-Hit pak zahrnuje jen Mölltal, Ankogel a nedaleká východotyrolská střediska, patřící do portfolia vlivné lyžařské rodiny Schultzových (Kals Matrei, Sillian, ...).


Mölltaler Gletscher

Mölltal je kompletně rozložen v povětrnostně exponovaném terénu, náchylném na uzavření přinejmenším části lanovek. Možnost úniku do níže položených center je více než vítaná, byť ta nejbližší střediska jsou rovněž vysokohorská a situovaná do Vysokých Taur. Ledovec je krásný vyhlídkový balkón s širokoúhlým panoramatem zahrnujícím Sextenské Dolomity i Sonnblick a Grossglockner, z vrcholu pak lze spatřit i Dachstein, a především protilehlý lyžařský areál Sportgastein.

Aktuální report ze střediska čtěte ZDE!


Ankogel

Lyžařský areál pod Ankogelem je malý, ale vertikálně mohutný a s několika variantami centrální sjezdovky. Je to typický tajný tip – málokdo z turistů se sem vydá, protože oproti areálům v sousedství nemá dostatečné rozměry, ale kdo přeci jen neodolá, bude velmi mile překvapen. Jako jednodenní alternativa k Mölltalu či Heiligenblutu je Ankogel dokonalý. Na jeho úpatí leží klidné horské městečko Mallnitz, jehož pohledné centrum už na rozdíl od okolních vesnic vytváří atmosféru turistického letoviska – jsou tu restaurace, bary, kavárna či pekařství.

Aktuální report ze střediska čtěte ZDE!


Heiligenblut

Heiligenblut je s nadsázkou rakouský Zermatt – jen se zde do každého pohledu snaží místo Matterhornu vpašovat Grossglockner. Malebné středisko s velmi atraktivními výhledy a pestrým, vertikálně mohutným a středně náročným lyžařským areálem je rozložené na dvou mohutných vrcholech přesahujících dva a půl tisíce metrů. Terénního prostoru je víc než dost – co nevyplňují trasy značených sjezdovek, využijí freerideři.

Aktuální report ze střediska čtěte ZDE!


zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Lyžařské zájezdy

Aparthotel Des Alpes
Orientační cena za noc 446 Kč/os.
Hotel Schloss Lebenberg
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 6 175 Kč/os.
Hotel Ferienalm Schladming
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 320 Kč/os.