Chotouň u Prahy - aktuální report z 31.12.2012 - SNOW.CZ

Chotouň u Prahy | aktuální report z 31.12.2012

Chotouň u Prahy - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Okolí Prahy

průměrné hodnocení Chotouň u Prahy:
autor: Weltcup arena
návštěva od: 31.12.2012 do: 31.12.2012
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Silvestrovské večerní lyžování nedaleko Prahy s vynikajícími sněhovými podmínkami. Ideální miniareálek především pro děti. Vzhledem k provozní době vleků (2x paralelní poma) 9 až 21 hod. (o víkendu 8 až 21 hod.) a možnostem permanentek (1-, 2- i 3hodinová) solidní možnost sklouznutí po práci.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovka je v areálu jediná (vyjma oddělené části pro nejmenší lyžaře) dlouhá cca 300 m zato dostatečně široká, sklon je velmi mírný a i po silvestrovském dni byla skvěle upravená.

Sněhové podmínky:

Technického sněhu je dostatek cca 50 cm na sjezdovce, tvrdý podklad a prašan, po zmrzlých plotnách ani památky. Na takto malou plochu nadstandardní počet sněhových děl, napočítal jsem jich min. 7.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Na kopec vedou dvě neodpojitelné pomy, blíž ke sjezdovce je asi o 10 m kratší a nepatrně pomalejší, což může být výhoda pro začínající.

Zalidněnost:

O Silvestru večer 19 až 21 hod. na parkovišti asi 10 aut, na sjezdovce přibližně 25 lyžařů, oba vleky v provozu až do konce provozní doby. Sjezdovka téměř jen pro sebe.

Občerstvení a aprés-ski:

Kiosek s občerstvením je hned vedle nástupu na vleky, nutno sundat lyže. Svařák za 25, v nabídce i smažák, hranolky a klobása atd. Ochotná obsluha. Venkovní sezení, míst dostatek.

Doprava do střediska a parkování:

Z Prahy směr Jílové u Prahy 30 km cca 30 min. V Jílovém na náměstí doleva směr Pohoří, Kamenice. Parkoviště pro 50 aut přímo u sjezdovky.

+ plusy

  • blízkost Prahy
  • přehledný svah i pro rodiče nelyžaře
  • 2 vleky
  • široký severní svah
  • dobře osvětleno

- mínusy

  • krátký svah prudší v první třetině
  • absence bezdotykových čipů, kartička se musí strkat do terminálu
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

18.12.2016  | Chotouň u Prahy

autor: Petr Havelka - SNOW
hodnocení:
Do Chotouně jsme dorazili v 11 hodin a odjížděli po 13. hodině. Parkování prostorné, upravené, místa dostatek. Fronty u vleku minimální, provoz na sjezdovce přehledný, fronty u bufetu žádné. Sněhu mají v Chotouni u Prahy nastříkáno opravdu dostatek, na sjezdovce jsme nenarazili na žádné plotny, sníh příjemný. Při naší návštěvě dokonce začal padat i sníh přírodní a nebýt výhledu na okolní holé kopce, byla by to úplná zimní romantika :-). V provozu je i dětská školička. Chotouň je svou délkou a sklonem ideální pro lyžování s dětmi, proto pro naše první rychlé rodinné rozlyžování na začátku sezony splnila sjezdovka očekávání na jedničku.

05.02.2014  | Chotouň u Prahy

autor: maika
hodnocení:
snehove podminky idealni. pocet lidi idealni pouze mimo vikend, jinak ok. parek v rohliku dobry. parkovani diky obsluze ok. maximalní cekaci doba na pomu o vikendu cca 8 minut. obsluha vleku vzorna, beha za detmi a nasazuje je snad az do pulky kopce.. oddelene uciliste pro mimina. miniskokanek a koryto. lyzovaci instruktory nutno objednat cca 2 tydny dopredu, jedna-li se o vikend. pujcovna funguje.

19.01.2014  | Chotouň u Prahy

autor: tereskaska
hodnocení:

Velmi pozitivní dojem ze střediska. Dostatek sněhu, přátelské prostředí.

zobrazit celý report

18.01.2013  | Chotouň u Prahy

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Geniální louka za Prahou

Chotouň působí domácky a jednoduše, a přitom efektivně, na nic si nehraje – vše funguje, co potřebujete, tu je, co nepotřebujete, tu není. Zdejší cvičná louka je dokonalé místo pro začátečníky a na dokonalém místě. Pro obyvatele z blízkého okolí, a tedy i z Prahy, už ...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Hotel Tia Apart
Orientační cena za noc 572 Kč/os.
Grandhotel Bellevue
Orientační cena za noc vč. snídaně a skipasu 1 911 Kč/os.
Telemark

Telemark

Francie Francie - Tignes
bez stravování autobusem, vlastní doprava bez skipasu
Od 20 090 Kč
Orientační cena za noc vč. dopravy 2 966 Kč/os.