Schladming Dachstein - aktuální report z 19.01.2013 - SNOW.CZ

Schladming Dachstein | aktuální report z 19.01.2013

Schladming Dachstein - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

autor: janousekml
země: Rakousko oblast: Štýrsko
délka navštěvy:1 den
reagovat na report

Úvod – celkový dojem z návštěvy střediska

Schladming není třeba dlouze představovat, jde o středisko hojně navštěvované českými lyžníky. Výběr z nepřeberného množství lanovek, kotev a sjezdovek je na každém návštěvníkovi dle jeho schopností a dovedností. Celkový dojem z návštěvy je výborný, především díky slunnému počasí a poměrně menšímu zalidnění. Projety kopce Hauser Kaibling a Planai.

Nejsilnější dojmy z návštěvy

Sjezdovky:

Sjezdovky 33 % modrých, 59 % červených a 8 % černých. Né u všech sjezdovek jsem si byl jist správným barevným označením, nicméně většina byla perfektně připravená. Ze sjezdovek doporučuji černou č. 7, modrou č. 8 a červenou č. 11a, kde bylo oproti níže položeným svahům minimum lidí. Výborná restaurace v horní polovině pod novou šestisedačkou Alm 6er.

Ve středisku momentálně probíhají přípravy na Světový pohár, který bude Schladming - Planai hostit od 4. do 17. února. Pozorovat můžete třeba zasněžování páteřní sjezdovky nebo stavbu tribun a lešení v okolí stadionu.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky na sjezdovkách dostačující, problém pouze ve spodní polovině střediska Hauser Kaibling v podobě celodenního zasněžování. Mimo sjezdovky od 20 do 60 cm sněhu. V odpoledních hodinách se na sjezdovkách místy objevují i několikacenti­metrové kamínky při sjezdu k mezistanici Golden Jet.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Komfort přepravy je na vysoké úrovni, především vyhřívané 6- a 8sedačky. Kapacita restaurací dostačující, záchody čisté a především je jich dostatek téměř na každém kroku.

Zalidněnost:

Zalidněnost byla "výjimečně" relativně malá, pouze kolem desáté hodiny se u Quattralpina tvořila cca 5minutová fronta. Na Planai víceméně bez front po celý den.

Občerstvení a aprés-ski:

Ceny v restauracích přijatelné, polévky chutné a syté v cenové relaci 2,30 až 4,80 EUR, velké pivo 3,80 EUR. Větší dobroty od 6 EUR, vepřová žebírka s bramborami a zelím 9,90 EUR. Za poslední roky určitě nedošlo ke zdražení, spíše naopak.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava autobusem s parkováním ve Schladmingu u nemocnice, parkoviště zdarma a ráno prázdné.

+ plusy

  • výběr z mnoha lanovek a sjezdovek
  • šířka sjezdovek
  • komfort a pohodlí lanovek

- mínusy

  • dojezd k parkovišti z hory Planai pouze lanovkou
  • zasněžování v průběhu celého dne v nižších partiích

Zajímavé odkazy

http://www.schladming.at/

reagovat na report

Lyžařské zájezdy

Hotel Hasenauer
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 649 Kč/os.
Apartmány Alpina
Orientační cena za noc 430 Kč/os.
Residence Mich
Orientační cena za noc 1 638 Kč/os.