Arber - aktuální report z 07.02.2013 - SNOW.CZ

Arber | aktuální report z 07.02.2013

Arber - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

autor: skiwelt
návštěva od: 07.02.2013 do: 07.02.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Dnes jsem si naplánoval jednodenní lyžování na německém Velkém Javoru. I když jsem váhal zda, nezkusit tak vychvalovaný Hochficht nebo si neudělat výlet delší a nevyrazit třeba do Krkonoš, zůstal jsem u původní myšlenky a ráno vyrazil na Javor. Předpověď počasí dávala naději na pěkný den, a tak jsem se hodně těšil. Nevěděl jsem, co od tohoto střediska čekat. Cesta ze středočeské Příbrami zabrala něco málo přes dvě hodiny a je tedy o trošku delší než na posledně navštívený Mitterdorf. Po příjezdu pod kabinkovou lanovku po osmé hodině ráno mi trochu pokazilo náladu počasí, dohlednost byla asi tak k druhému sloupu lanovky a pak jen mlha,ale doufal jsem, že se počasí ještě umoudří. Nakonec se tak stalo, ale až v době mého odjezdu domů. Celkový dojem ze střediska a z lyžování u mě dnes nebyl tak kladný jako nedávno na Mitterdorfu. Je pravda, že s kvalitou lanovek a celkovou délkou sjezdovek se nedají tato střediska moc srovnávat, ale právě zřejmě kvůli nepřízni počasí a také nečekanému množství lidí jsem si dnes lyžování tolik neužil.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Největší dojem na mě udělalo přepravní zařízení ve středisku, kabinková lanovka a 6místné sedačky určitě řadí tento areály mezi nejlepší mimo Alpy v dosahu od Prahy, ale ne stejný pocit jsem měl ze samotných sjezdovek. Čekal jsem trošku delší svahy. Při dnešním počasí nebylo lyžování zrovna moc bezpečné, a to hlavně v křížení příjezdové trasy od kabinky k červené vedle 6sedačky, při mlze je třeba být opravdu opatrný. Modré sjezdovky jsou dobrou volbou pro začátečníky, hlavně sjezdovka E, u které bych se nebál vyměnit modré označení za zelené. Také dětský park je, řekl bych, skoro až mega velký. Pro děti a začátečníky nemá chybu. Špatná není ani závodní černá, jen škoda, že na ni dnes byla velká mlha, a tím pádem jsem si netroufl jezdit ji, jak by si zasloužila. Mé hodnocení: Pro mě celkově není toto střediskou jedničkou mimo Alpy.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky ve středisku perfektní, sněhu kolem 80c m i mimo sjezdovky. Sníh vcelku kvalitní. Ale na sjezdovkách už po hodině provozu boule, což v kombinaci s mlhou nebylo nic moc.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Jak jsem již psal, zde není absolutně co vytknout - perfektní, rychlé a moderní lanovky.

Zalidněnost:

Tak velkou zalidněnost jsem opravdu nečekal, připadal jsem si jak v sobotu. Ne nadarmo zde již někdo psal, že Arber je taková menší továrna na lyžování, po dnešní zkušenosti mohu jen potvrdit.

Občerstvení a aprés-ski:

O občerstvení v areálu není nouze, nicméně jsem nevyzkoušel, jelikož než jsem dostal hlad, velké množství lidí mě donutilo lyžování předčasně ukončit.

Doprava do střediska a parkování:

Absolutně bez problémů. I přes slušnou sněhovou nadílku, silnice udržované a skoro bez sněhu, řetězy nejsou momentálně třeba. Parkování zdarma.

+ plusy

  • Moderní lanovky
  • Nadmořská výška = jistota sněhu
  • Parkování zdarma

- mínusy

  • Dnešní počasí
  • Zalidněnost
  • Boule na sjezdovkách
  • Kratší tratě
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

31.01.2016  | Arber

autor: skimajkli
hodnocení:

Pro jednodenní lyžovačku jsme si vybrali středisko na německé straně Šumavy. Velký Javor je velmi pěkné středisko a v okolí Železnorudska rozhodně nemá konkurenci.

zobrazit celý report

19.03.2015  | Arber

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Velký Javor je ve středoevropských lyžařských poměrech vlastně velkolepý Javor – má moderní a výkonné lanovky, širokánské sjezdovky a velké množství velkých horských chat. A aktuálně má stále výborné jarní podmínky!

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Hotel Penzion Siegelerhof
Orientační cena za noc vč. snídaně a skipasu 2 685 Kč/os.
Hotel Lerch
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 358 Kč/os.
Hotel Regina
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 5 051 Kč/os.