Dolomiti Superski - aktuální report z 30.03. - 02.04.2017 - SNOW.CZ

Dolomiti Superski | aktuální report z 30.03. - 02.04.2017

Dolomiti Superski - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Itálie Itálie - Jižní Tyrolsko

průměrné hodnocení Dolomiti Superski:
autor: gimli35
hodnocení:
návštěva od: 30.03.2017 do: 02.04.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Jaro už se hlásí o slovo i v severní Itálii. Zatímco ráno se ještě jezdilo po tvrdém povrchu, odpoledne už teploty atakovaly 20 stupňů (Kronplatz) a sníh výrazně ztěžkl. Přesto to byly nádherné čtyři dny v krásné krajině Jižních Tyrol.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Kronplatz - všechny sjezdovky (s výjimkou Koreru a černé části Col Toron) byly otevřeny. Nejpříjemnější byly svižné Belvedere, Plateau a Sonne s tvrdým ranním sněhem. Příjemně překvapila i kratičká červená Cianross.

Ratschings-Jaufen - přestože tento areál oficiálně nepatří pod Dolomiti Superski, rád bych ho zde popsal. Jedná se přátelský menší areál, ve kterém vévodí modré a červené členité tratě (všechny byly otevřeny). Z Ratschingsu jsem byl opravdu nadšen, protože se od každé lanovky spouští vždy několik variant sjezdů a celý areál tak působí velmi prostorně.

Helm-Rotwand (Drei Zinnen) - stále ještě poměrně neznámé a přitom výborné středisko nacházející se nedaleko hranic s Rakouskem. Za zmínku stojí hlavně dlouhá červená Drei Zinnen a pěkná černá Holzriese. I zde bylo kromě spojovacích tratí a svahu Raut otevřeno vše.

Sněhové podmínky:

Už opravdu velmi jarní. Jak už jsem psal v úvodu, kdo si přivstal na první lano, neprohloupil. Asi do 10 hodin se jezdilo po rychlém tvrdém sněhu, po poledni byl však sníh rozbředlý. Otevřené tratě měly až na výjimky (Kronplatz - Furcia, Piculin) sněhu dostatek. Úprava sjezdovek na Kronplatzu by se dala označit jako katastrofální - hrboly, díry, výmoly, hrudky. Ratschings i Drei Zinnen na tom byly o dost lépe.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Úroveň v hlavních areálech Dolomit je tradičně vysoká. Na Kronplatzu si užijí milovníci kabinkových lanovek (jezdilo všechno kromě Koreru), Ratschings zase zaujme superkomfortními sedačkami od Leitnera - nejnovější je zároveň první 8sedačkou v Itálii a disponuje sedačkami Leitner Komfort Chair (zde jezdilo vše). Drei Zinnen zase nabízí vyvážený mix kabinek, sedaček a vleků s pozoruhodnou osmimístnou kabinkou Stiergarten, která překonává hlubokou rokli. Kromě dvousedačky Raut bylo i zde vše v provozu.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Ve všech areálech se sice dopoledne ještě nějací lyžaři potulovali, ale odpoledne zmizeli i oni a poslední dvě hodiny provozní doby jsem měl sjezdovky jen pro sebe. :-)

Občerstvení a aprés-ski:

Řada pěkných hospůdek na svazích. Na Kronplatzu jsem navštívil grilovací hospodu nedaleko 4sedačky Costa, v Ratschingsu Wasserfaller Alm a v Drei Zinnen Lärchnerhütte a všechny tyto občerstvovny mohu doporučit. :-)

Doprava do střediska a parkování:

Tentokrát jsem vyrazil na autobusový zájezd. Cesta z Prahy do Brixenu sice s přestávkami trvala deset hodin, ale byla vcelku pohodlná. Parkoviště prázdná, silnice suché.

+ plusy

  • Stále ještě dobré sněhové podmínky
  • Nádherné scenérie a počasí
  • Rozmanité a zábavné sjezdovky
  • Pohodlné lanovky
  • Gastronomie
  • Liduprázdno

- mínusy

  • Špatná úprava tratí na Kronplatzu
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

03. - 10.02.2017  | Dolomiti Superski

autor: gimli35
hodnocení:

Jarní prázdniny u mne opět patřily Dolomitům, tentokrát jsem navštívil Kronplatz, Alta Badiu a Cortinu d'Ampezzo (areál Tofana). Ačkoli by se někdy určitě dalo zapracovat na drobných detailech, lyžařský zážitek (a to zejména z Alta Badie) vytahuje hodnocení na pět vloček.

zobrazit celý report

15. - 21.01.2017  | Dolomiti Superski

autor: Nojby
hodnocení:

Nádherné lyžování na technickém prašanu v kulisách sluncem zalitých a sněhem jen lehce pocukrovaných Dolomit. Během týdenního pobytu ve vesničce Penia u Alby ve Val di Fassa jsme stihli navštívit i ostatní střediska na Sella Rondě, tj. Arabbu, Alta Badii, Val Gardenu, zajeli jsme se podívat na nejvy...

zobrazit celý report

06. - 12.03.2016  | Dolomiti Superski

autor: gimli35
hodnocení:

Ideální příležitostí pro návštěvu oblasti Dolomiti Superski jsou jarní prázdiny. Na sjezdovkách stále ještě leží dostatek sněhu a přitom zde bývá méně lidí a dostatek sněhu. Letos jsem navštívil střediska Kronplatz, Arabba Marmolada (pro větší přehlednost dále uváděno jako dvě oblasti), Alta Badia, ...

zobrazit celý report