Engadin Svatý Mořic - Corvatsch - aktuální report z 06.04.2017 - SNOW.CZ

Engadin Svatý Mořic - Corvatsch | aktuální report z 06.04.2017

Engadin Svatý Mořic - Corvatsch - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Švýcarsko Švýcarsko - Graubünden

průměrné hodnocení Engadin Svatý Mořic - Corvatsch:
autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:
návštěva od: 06.04.2017 do: 06.04.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Až do začátku května, podobně jako na ledovcích, se bude lyžovat na třítisícových svazích Corvatsche u Svatého Mořice. Nahoře je perfektně utemovaný prašan, níže pak podle polohy a denní doby firn až kaše. A lyžařů je minimálně – aby taky ne při pultové ceně 79 franků za denní skipas…

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Nejhezčí – panoramatický i lyžařsky parádní – je sjezd z vrcholu Corvatsche po široké, červeně sklopené „ledovcové“ pláni, z níž se trať už subtilněji prosmýká mezi skalami a končí pod mezistanicí Murtel, k níž je nutné se vrátit pomalou 4sedačkou.
Z Murtelu směrem do údolí roluje přehledná a poměrně pohodová červená ranvej podél kryté 4sedačky, až na užší dojezd je pohodová a nenáročná i červená trať ze sousedního vrcholu Curtinella, kterou obsluhuje luxusní sedačka Porsche.
Ve vedlejší, přejezdovými cestami propojené lokalitě Furtschellas jsou tratě neposednější, střídající prudší hangy a rovinky, velmi pěkný je ale krátký slalomák v mezistanici i lehce klikatý sjezd lesem do údolí.

Sněhové podmínky:

Na Corvatschi je momentálně fantasticky drživý prašan, z Murtelu níže pak už více či méně zfirnovatělý sníh, díky chladnějšímu počasí ale měkl odpoledne teprve na dojezdu k Alp Surlej a i přes malou návštěvnost se tam nahromadil do nepříjemných boulí. Na Furtschellas klasický jarní a během dne měknoucí firn, prakticky nerozježděný.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Hlavní přepravní osu z údolí na Corvatsch tvoří dvě sekce kyvadlových lanovek s moderními prosklenými kabinami, střední část svahu obsluhuje krytá 4sedačka a na vrchol Curtinella vyjíždí luxusní 6sedačka Porsche, jejíž měkké kožené sedáky jsou na zádech ergonomicky vypouklé a celkově poklopené více do lehu.
Na Furtschellas vyjíždí z údolí kyvadlová kabina, na níž navazuje krytá 4sedačka.
V přejezdové zóně a na okrajovějších tratích jezdí vesměs vleky nebo pomalé sedačky.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Trochu živěji bylo jen v lanovkách na Corvatsch, jinak nikde nikdo, stopy po manšestru místy i odpoledne. Ani hlavní „ledovcová“ sjezdovka se ídky omezené kapacitě lanovky moc nezaplní, takže zůstává skoro „panenská“ až do odpoledne.

Občerstvení a aprés-ski:

Na hlavních stanicích lanovek jsou velké restaurace a tu a tam na sjezdovkách i malé horské chaty – jedna romantická (Fuorcla Surlej) s výhledem na čtyřtisícovou Berninu a dostupná po výletní sjezdovce je i ve vrcholových partiích Corvatsche. Klasická a prostorná samoobsluha je v mezistanici Furtschellas.

Doprava do střediska a parkování:

U nástupní stanice kabinové lanovky na Corvatsch je venkovní kaskádové asfaltové parkoviště i krytý parkovací dům – vždy za poplatek (cca 5 CHF / den).

+ plusy

  • parádní červený sjezd z Corvatsche
  • rychlé lanovky na hlavních tazích
  • příjemný prašan v nejvyšších polohách
  • prakticky liduprázdno

- mínusy

  • úzké a rozbité dojezdy sjezdovek kolem Alp Surlej
  • dlouhý sjezd z Corvatsche do údolí je přerušen lanovkou
  • denní skipas za 79 CHF
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

10. - 14.01.2016  | Engadin Svatý Mořic - Corvatsch

autor: emilio
hodnocení:

Stredisko Corvatsch sa nachádza oproti centrálnemu stredisku v S. Moritzi Corviglia. Jedná sa o najvyššie položené stredisko v danej oblasti - vrcholová výška 3 303 m. Jeho súčasťou je aj ľadovec pod Piz Corvatsch. Sú tu optimálne podmienky pre lyžovanie, je tu 120 km upravených zjazdoviek prevažne ...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Residence Candriai Alla Posta
Orientační cena za noc vč. skipasu a dopravy 853 Kč/os.
Residence La Primula
Orientační cena za noc vč. skipasu 926 Kč/os.
Pension Alpenrose
Orientační cena za noc vč. snídaně 1 336 Kč/os.