Ovčárna Praděd - aktuální report z 14. - 17.04.2017 - SNOW.CZ

Ovčárna Praděd | aktuální report z 14. - 17.04.2017

Ovčárna Praděd - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Jeseníky

průměrné hodnocení Ovčárna Praděd:
autor: pmaja
hodnocení:
návštěva od: 14.04.2017 do: 17.04.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

V provozu už byla pouze 1 sjezdovka, ale po ránu umrzlá a perfektně připravená. Krásná příroda, výhled na Petrovy kameny a na Praděd a samozřejmě přírodní sníh je obrovská výhoda tohoto střediska. Sjezdovky bývají velmi dobře připravené. Bohužel se zde vůbec neinvestuje do nějaké údržby - vše rezaté, nenatřené. Úklidu taky moc nedají - všude nějaké harampádí. Co nás však velmi rozladilo, bylo to, že jsme měli předem s paní Figurovou domluveno, že nám zajistí výjezd na jejich parkoviště a budeme zde moci parkovat. (Výjezd je totiž komplikovaný a zpoplatněný, doprava je jednosměrná - v celou hodinu se jezdí nahoru a v půl dolů. Buď vás musí nějaký provozovatel hotelu dole u vjezdu předem ohlásit a dostanete povolenku, anebo si musíte za 450 Kč zaplatit výjezd). Opakovaně se nám však stalo, že nám bylo den předem telefonicky slíbeno, že výjezd bude u obsluhy zajištěn. Jaké bylo však naše překvapení, když nám u závory sdělili, že nás nemají hlášené?! Když vstáváte v 5 hodin ráno, jedete přes půl republiky, abyste stihli výjezd v 8 h, tak to naštve a mobil paní Figurové je vypnutý... Později se to sice podařilo vyřešit, ale bylo to nepříjemné. Nevím, jestli je to nějaká komunikační chyba mezi Figurovýma a obsluhou u závory, nebo jestli paní Figurová slíbí hory doly a pak se na to vykašle. Každopádně pro to není omluva. A to, že se nám to stalo 2x po sobě, asi náhoda nebude.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Během našeho pobytu se ohladilo, takže sjezdovka byla umrzlá a posypaná popraškem čerstvého sněhu, dobře upravená.

Sněhové podmínky:

V provozu už byla pouze jedna sjezdovka. Vzhledem k množství lyžařů se kolem poledne začala objevovat tráva. Mimo sjezdovku sníh prakticky žádný nebyl, což se v tuto dobu už určitě změnilo.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V provozu už byl pouze vlek B a k němu přilehlá sjezdovka. V popise je sice psáno dvojvlek, ale to už řadu let neplatí a poma jezdí jen na jedné straně. Vleky jsou staré a zřejmě moc neudržované - často mají poruchu.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Byly Velikonoce, v provozu pouze 1 vlek, takže fronty se tvořily, ale s tím jsme počítali.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvení v hotelu Figura - rychlá obsluha, ceny trošku vyšší.

Doprava do střediska a parkování:

Jezdí zde sice také bus z Hvězdy nahoru, ale bývá úplně narvaný a není to nic levného - platíte za přepravu sebe a za přepravu lyží.

+ plusy

  • Přírodní sníh
  • Krásná příroda a krásné výhledy
  • Jedno z nejdéle otevřených středisek v ČR
  • Dobře upravené sjezdovky
  • I přes ty mínusy se vrátíme

- mínusy

  • Komplikovaná doprava z Hvězdy na Ovčárnu a neochota to nějak řešit
  • Časté poruchy vleků
  • V provozu pouze 1 sjezdovka, ale cena za skipas jako kdyby jelo vše
  • Není rodinné jízdné, děti pouze do 10 let
  • Vše působí neupraveným a neuklizeným dojmem (když to přikryje sníh, je to lepší)
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

31.03. - 02.04.2017  | Ovčárna Praděd

autor: pmaja
hodnocení:

Na Ovčárnu jezdíme již několik let a vždycky touto dobou. Letos bohužel je tady nejméně sněhu, co jsme tady kdy zažili. Zima letos přešla přímo do léta a sníh ubývá doslova před očima. Přesto to pro nás bylo velmi pěkné lyžování na přírodním sněhu v krásné přírodě.

zobrazit celý report

13. - 18.03.2017  | Ovčárna Praděd

autor: gabriemaski
hodnocení:

Ovčárna, resp. okolí Pradědu je velice známé tím, že zde lze lyžovat až do dubna. Ač všude bude jaro v plném proudu, zde ještě budou dobré podmínky k lyžování. Nevýhodou jsou omezení, která plynou z nařízení ochranářů. Velmi zastaralé a de facto retro vleky, ne vždy otevřené všechny sjezdovky atd. N...

zobrazit celý report

16.03.2017  | Ovčárna Praděd

autor: hans
hodnocení:

Po delší odmlce jsme vyrazili na "Moravský ledovec". Od té doby se tam vůbec nic nezměnilo. Bohužel. Je to velká škoda. Měli by se podívat, jak se to dělá v Rakousku.

zobrazit celý report

06. - 08.03.2017  | Ovčárna Praděd

autor: svena
hodnocení:

Při výběru střediska, kde jsem si chtěl slušně zajezdit, rozhodlo momentální počasí a pohled na webkamery, když všude byl déšť a počasí nad nulou, jen na Pradědu sníh a mráz, jelikož se areál nachází ve výšce 1 300 m n. m.
Areál má sice jen pár relativně kratších sjezdovek, zato nabídl zimní počas...

zobrazit celý report

05.02.2017  | Ovčárna Praděd

autor: zdenek.b
hodnocení:

Naše dnešní návštěva padla na Ovčárnu - Praděd, který je nejvýše položeným lyžařským střediskem v ČR. Patří mezi ty problematičtější hlavně z hlediska dostupnosti a zastaralé infrastruktury. Výjezd jsme zvládli výborně, co se týče lyžařského zázemí a infrastruktury, tak se tady opravdu několik deset...

zobrazit celý report

08. - 09.10.2016  | Ovčárna Praděd

autor: chodera
hodnocení:
V Jeseníkách už se lyžuje. Sice to ještě asi roztaje, ale povedlo se upravit několikasetmetrovou trať podél silnice z Ovčárny na Praděd. Na běžkách je to sjízdné na Švýcárnu a ještě asi tak půl cesty na Červenohorské sedlo. Dalo by se také od Vřesové studánky na Šerák.

17.04.2016  | Ovčárna Praděd

autor: rradek
hodnocení:

Jako poslední lyžování této sezony jsem vybral opět Praděd. Né že by to bylo tak výborné středisko, spíš je to jedno z nejhorších u nás, ale pokud je všude jinde zavřeno, tak prostě jiná možnost není. Přestože tu neexistuje technické zasněžování, tak tu udrží vleky v provozu často až do konce dubna....

zobrazit celý report

21.03. - 01.04.2016  | Ovčárna Praděd

autor: gabriemaski
hodnocení:

Velikonoční lyžování na Pradědu je téměř vždy dobrá volba. Když člověk dopředu počítá s velmi zastaralým, téměř retro vybavením střediska... Tuto sezónu je to jediné naše středisko s přírodním sněhem. A to je krása a super zážitek! :) Krásné prostředí s výhledem na chráněné území, vysílač Praděd. Mn...

zobrazit celý report

28.02.2016  | Ovčárna Praděd

autor: V0174
hodnocení:

Už před nějakou dobou jsem četl recenze na toto středisko, nejvyšší v ČR, s historickými vleky i přístupem. Takže dnes, i když byl sníh i jinde, jsme se tam konečně na půl dne vypravili, abychom ověřili, co je na tom pravdy. Výsledek vidíte sami. Přístup a vybavení hrozné, ale sjezdovky upravené a l...

zobrazit celý report

25.04.2015  | Ovčárna Praděd

autor: radek OL
hodnocení:

Jelikož byla Ovčárna jediné otevřené středisko široko daleko, tak nebylo potřeba řešit, zda tam jet či ne. Sice se tam asi těžko něco někdy změní k lepšímu, ale i tak hodnotím návštěvu pozitivně. Na konci dubna je to tradičně moravská jednička, a tak dávám plný počet vloček. Krásná modrá obloha a op...

zobrazit celý report

11.04.2015  | Ovčárna Praděd

autor: K2 cigi
hodnocení:

Dojem umocnilo pouze počasí, služby a vleky srazily hodnocení na pouhé dvě vločky.

zobrazit celý report

29.03.2014  | Ovčárna Praděd

autor: radek OL
hodnocení:

Na závěr sezony jsem navštívil největší lyžařský skanzen u nás. Vzhledem k tomu, že jsem tam byl po třech letech, jsem očekával alespoň nějakou změnu k lepšímu, opět marně. Plus ovšem udělím za to, že jsou stále v provozu, a to i přes to, že zde technické zasněžování ani neexistuje.

zobrazit celý report

09.03.2014  | Ovčárna Praděd

autor: Lenička_lyžař
hodnocení:

Na Praděd jsme se vydali za hromadou sněhu, protože přírodní nikde v okolí už není. Další důvod byl ten, že jste tam nikdy ještě nebyli. Počasí nám přálo, byl parádní slunečný den :-)

zobrazit celý report

24. - 31.01.2014  | Ovčárna Praděd

autor: petr.c
hodnocení:

Na Pradědu se zastavil čas. Vzhledem k letošním sněhovým podmínkám se dá na Pradědu slušně zalyžovat, musíte však počítat s omezeními, která přináší umístění areálu v CHKO a nadmořská výška. Osobně doporučuji lyžovat na Pradědu na jaře (konec března, duben), kdy je příjemné počasí a dostatek sněhu.

zobrazit celý report

17.04.2012  | Ovčárna Praděd

autor: leok

Nejvýše položené středisko České republiky s vynikajícími sněhovými podmínkami. Sezóna často začíná již koncem října a sníh se obvykle udrží až do začátku května. Středisko disponuje 6 vleky s celkovou přepravní kapacitou 1000 osob/hodinu a lyžovat lze na sjezdovkách o celkové délce 4,5km. Sjezdové ...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Penzion Hüttwirt
Orientační cena za noc vč. snídaně a skipasu 1 588 Kč/os.
Résidence La Turra
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 090 Kč/os.
Alpinapartmány Tamino
Orientační cena za noc vč. skipasu 4 484 Kč/os.