Rofan - aktuální report z 25.02.2013 - SNOW.CZ

Rofan | aktuální report z 25.02.2013

autor: skiwelt
návštěva od: 25.02.2013 do: 25.02.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Nad návštěvou tohoto střediska jsem váhal, ale nakonec jsem vyrazil a udělal jsem moc dobře. Rofan je menší středisko přímo nad jezerem Achensee, kam vás vyveze kabinová lanovka, která je pro lyžaře méně pohodlná, protože je jen na stání, ale není třeba jezdit až do údolí a vracet se zas kabinou. Sjezdovky na Rofanu bohatě postačí pro minimálně půldenní lyžovaní, ale myslím, že ani pokud si koupíte lyžování na celý den, nudit se nebudete. Rofan má krásnou kulisu a pokud vám vyjde počasí, budete si připadat jak v pohádce. V okolí se nechá lyžovat i ve volném terénu.
Toto malé středisko mě doslova nadchlo, a to hlavně výhledy do okolí.

Na Rofanu je možné také zkusit atrakci zvanou AirRofan. Jízda vás vyjde na 9 euro a pokud máte skipas, cena atrakce je 7,5 eura. Celodenní lyžování stojí 26 eur případně odpolední od 13.00 pak 21 eur.

Pokud budete v okolí Achensee na více dní, doporučuji Rofan navštívit. Pokud třeba jen na den a chcete si zalyžovat na více sjezdovkách, doporučím nedaleké středisko Christulm, o kterém bude můj příští report.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Silný dojem ve mě zanechal pohled na okolní hory, krásné počasí, minimum lidí a také jízda na AirRofan. Rofan má dvě hlavní sjezdovky, jednu červenou a jednu černou. Třetí modrá nejdelší vede do údolí, ale jde spíš o úzkou cestu, která je využívána hlavně pro sjezd k parkovišti.

Sněhové podmínky:

Sníh byl na sjezdovkách velmi kvalitní, a to navzdory přímému slunci. Dokonce i v odpoledních hodinách byla kvalita sněhu velmi dobrá. V samém údolí při poslední jízdě k parkovišti byl sníh mokrý, ale bez problémů. Výška sněhu v horní stanici lanovky byla dle sněhové tyče 140 cm.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Komfort lanovek není zrovna nejsilnější stránka Rofanu, ale i tak pouze dvě dvousedačky bohatě stačí obsluhovat sjezdovky a slovo fronta jsem na Rofanu rozhodně nepoznal, nejdelší čekací doba byla možná půl minuty.

Zalidněnost:

Skoro nulová, fronty žádné a sjezdovky volné.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvení je přímo u horní stanice lanovky, mnou ale nevyzkoušeno.

Doprava do střediska a parkování:

Lanovka na Rofan se nachází na okraji vesnice Maurach a k lanovce se dostanete pohodlně dle ukazatelů. Parkoviště přímo pod lanovkou a zdarma.

+ plusy

  • krásné okolí
  • minimum lidí
  • hezká červená sjezdovka
  • parkování zdarma

- mínusy

  • možná jen přístup na toaletu - po hodně kluzských schodech v přezkáčích nic moc...

Diskuze: Rofan

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Lyžařské zájezdy

Apartmánový dům Austria
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 783 Kč/os.
Les Balcons du Soleil
Orientační cena za noc vč. skipasu 947 Kč/os.
Les Alpages du Corbier
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 525 Kč/os.