Achensee - aktuální report z 27.02.2013 - SNOW.CZ

Achensee | aktuální report z 27.02.2013

Achensee - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

autor: skiwelt
země: Rakousko oblast: Tyrolsko
délka navštěvy:1 den
reagovat na report

Úvod – celkový dojem z návštěvy střediska

Christlum je "největší" lyžařské středisko v okolí Achensee. Sám bych ho nazval malé velké středisko, kde najdeme 27 km sjezdových tratí, což by se mohlo zdát málo, ale jejich šíře a často i prázdnota mě opravdu potěšila. Středisko není tak moc navštěvované oproti jiným areálům, a to i přesto, že Christlum je velmi dobře dostupný z inntalské dálnice vedoucí z Mnichova. Při jednodenní návštěvě okolí Achensee bych rozhodně Christlum doporučil. Pro mě nejlepší lyžování v této oblasti. Návštěvu střediska jsem vybral na středu, kdy počasí nevyšlo úplně na jedničku, a tak nebyla možnost obdivovat okolní vrcholky jako v předchzích dnech na Rofanu, nicméně zážitek z lyžování byl opravdu silný. Čekal bych trošku nižší cenu skipasu, jednodenní vyjde na 36 EUR a při 27 km tratí mi to přijde trošku víc při srovnání s areálem Ski Juwel, o kterém bude můj příští report, kterým jsem zakončil poznávání méně známých středisek. Pokud ale ještě někdy budu mít možnost Christulm navštívit, určitě to rád udělám - je to krásný malý areál skoro bez lidí.

Nejsilnější dojmy z návštěvy

Sjezdovky:

Christlum má převážně červené tratě, které jsem si opravdu užil, pro milovníka dlouhého oblouku ideální. Moc pěkná sjezdovka je trať č. 6 vedle kotvy. Jde o širokou dálnici tak 1 500 m dlouhou, na kterou navazuje červená č. 1 do údolí. Pěkná je také černá sjezdovka č. 5, na které jsem s přítelkyní jezdil skoro sám. Moc pěkně je zde řešený park pro děti se slalomem, který jsem si také nenechal utéct. Sjezdovky jsou zde opravdu příjemné a vybere si i méně zdatný lyžař.

Sněhové podmínky:

Sněhu na sjezdovkách bylo dostatek - v údolní stanici kolem 40 cm a nahoře přes metr. Sjezdovky v dopoledních hodinách krásně upravené, což vydrželo zrhuba do oběda.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Páteřní lanovky jsou ve středisku dvě, a to jedna 6sedačka a jedna 4sedačka. Dvousedačka, která vede na úplný vrchol a na černou sjezdovku, nebyla v provozu, ale rozhodně to nebyl problém, protože černou jsezdovku je možné dosáhnout z již zmíněné šestisedačky. Areál obsluhují ještě kotvy, což komfortu moc nepřidá, ale červená sjezdovka č. 6a vedle jedné z kotev je prostě neodolatelná a zvláště v dopoledních hodinách je tato široká sjezdovka jen vaše!

Zalidněnost:

Lanovky se rozjíždějí v 8.30 a pokud si přivstanete a přijedete do areálu v tuto dobu, nebudete litovat - prázdné tratě vám to vstávání vynahradí. Po desáté hodině už je ve středisku logicky lidí více, ale frontu na lanovku jsem nezažil, a tak se dalo jezdit bez čekání až do 16.00, kdy provoz končí.

Občerstvení a aprés-ski:

Pro občerstvení bych volil restaurant Christlum Alm, najdete ho pod šestisedačkou a v případě jasného počasí je možnost vychutnat si odpolední občerstvení v lehátku s výhledem do okolí.

Doprava do střediska a parkování:

Pokud pojedete po inntalské dálnici z Mnichova, vyjedete na vesnici Wiesing a pokračujete stoupáním na Maurach, poté ještě asi deset km okolo jezera, kde vás na jeho konci přivítá vesnička Achenkirch, tam už jen následujte ukazatele.

+ plusy

  • Široké carvingové svahy
  • Dopoledne jsou sjezdovky jen vaše
  • Parkování zdarma
  • Pohodlná šestisedačka

- mínusy

  • Trošku vyšší cena skipasu 36 EUR za 27 km tratí, ale zato poloprázdných
reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

10.03.2016  | Achensee

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Christlum je nenápadný, zato strategicky umístěný lyžařský areál na trase mezi Mnichovem a většinou tyrolských středisek – neleží však při dálnici z Kufsteinu do Innsbrucku, ale na alternativní trase („zkratce“) přes sedlo Achenpass. Turistická oblast kolem jezera Achensee je zvláště pro Mnichovany ...

zobrazit celý report

15.02.2015  | Achensee

autor: HH
hodnocení:

Méně známá lyžařská oblast kolem jezera Achensee ukrývá solidní kilometrovou porci sjezdovek, výborné běžkařské trasy, zajímavé itineráře pro skialpové túry a v neposlední řadě také dostatek prostoru a větru pro snowkiting. Kolem Achensee se nachází hned několik rodinných skiareálů, které mají dohro...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Le Bois Mean
Orientační cena za noc vč. dopravy 1 587 Kč/os.
Apartmán Zasserl
Orientační cena za noc vč. skipasu 981 Kč/os.