Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau - aktuální report z 28.02.2013 - SNOW.CZ

Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau | aktuální report z 28.02.2013

Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

autor: skiwelt
země: Rakousko oblast: Tyrolsko
délka navštěvy:1 den
reagovat na report

Úvod – celkový dojem z návštěvy střediska

Ski Juwel jsem si vyhlédl díky reportu na SNOW.cz, a protože jsem na závěr svého putování po méně známých střediscích chtěl okusit i trošku větší areál, tak volba padla právě na Ski Juwel. Počasí vyšlo náramně a lyžování bylo fantastické. Přítelkyni jsem vytáhl z postele brzy ráno a v 8.00 jsem byl na parkovišti pod kabinkou. V klidu jsem zakoupil skipas a ještě 20 minut čekal na pípnutí turniketu - konečně se mi podařilo být na lanovce jako první. Po výjezdu pod vrchol Gmahkopf se mi naskytl nádherný výhled do údolí. Tak široké sjezdovky v panenské přírodě jsem nečekal. Cena denního skipasu je 39 EUR, což mi přijde v poměru k celkové délce tratí slušné.

Nejsilnější dojmy z návštěvy

Sjezdovky:

Projel jsem jak tratě pod vrcholem Gmahkopf, tak i na protějším kopci Schatzberg. Celkově mi přišlo, že jsou sjezdovky kratší, ale jejich šířka je opravdu perfektní. Osobně se mi asi více libila strana pod vrcholem Schatzberg, ale přítelkyně zas byla spíš pro stranu pod Gmahkopfem. Každopádně na obou vrcholech jsou tratě opravdu široké. Osobně se mi líbila černá sjezdovka Wiedersberg. Pěkný byl i sjezd až do údolí do Auffachu, kde na nás ale čekalo méně příjemné překvapení.

Sněhové podmínky:

170 cm sněhu na vrcholu a kolem 30 cm v údolí. Už zde svítilo několikátý den slunce, a tak v údolí byla i místa bez sněhu, hlavně na jižních svazich. Ne ale na sjezdovkách. Odpoledne už byl sníh mokrý.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Na vrcholy vedou pěkné kabinky, které stíhají (alespoň v den mé návštěvy) v klidu odbavovat lyžaře, a to až na již zmíněné méně milé překvapení v Auffachu, kde je kabinka pouze pro 4 lyžaře a ta opravdu nestíhala. V horních partiích jsou většinou sedačky, sice ne úplně nové, ale myslím, že v klidu postačí.

Zalidněnost:

Do 10.00 lyžování bez lidí. Poté už to bylo trošku horší, a to hlavně v Auffachu u kabinky, kam se mi líbil sjezd, ale už ne následné čekání na kabinku, nevím kdy jsem v Rakousku čekal déle. Trvalo 25 minut, než jsme se konečně dostali do lanovky. Opravdu jsem takouvou frontu nečekal. Na vrcholech u sedaček to ale nebylo tak hrozné a fronty do 5 minut.

Občerstvení a aprés-ski:

Občersvení jsem nezkusil, ale moc dobře vypadala Hutte Dauerstoa Alm.

Doprava do střediska a parkování:

Do střediska jsou momentálně cesty sjízdné bez problémů, není třeba sněhové řetězy. Přes městečko Brixlegg jsem se vydal na Reith im Alpbachtal a pak k prvnímu parkovišti pod kabinkovou lanovku. Parkování zdarma.

+ plusy

  • Okolní příroda
  • Slušná cena skipasu
  • Parkování zdarma
  • Šíře sjezdovek

- mínusy

  • Kabinka z Auffachu opravdu nestíhala nápor lyžařů
  • Kratší tratě

Zajímavé odkazy

http://skimap.skijuwel.com

reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

07. - 09.03.2016  | Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Ski Juwel je dobře propojený dvojareál, který si zachovává přehlednost malého střediska, ale je už i tak trochu „velký“. Na mapě sjezdovek se hlavně „červená“, přičemž v Alpbachu mají tratě tmavší odstín než v pohodovějším, namodralém Wildschönau. Skipas pokrývá i dva „odtržené“ areály Reitherkogl (...

zobrazit celý report

14.12.2012  | Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

V sousedství největšího rakouského lyžařského komplexu Skiwelt letos vyrostl ještě jeden „gigant“, vzniklý spojením z komornějších středisek Alpbachtal a Wildschönau. Dýchá vesničtější atmosférou, ale lyžařsky už stojí se 145 km sjezdovek za pozornost i náročnějším návštěvníkům.

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Hotel Engiadina

Hotel Engiadina

Švýcarsko Švýcarsko - Zuoz
polopenze vlastní doprava bez skipasu
Od 15 002 Kč
Orientační cena za noc vč. polopenze 5 354 Kč/os.
Hotel Simmerlwirt
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 846 Kč/os.
Apartmány Klára
Orientační cena za noc 450 Kč/os.