Goldeck - aktuální report z 13. - 18.02.2012 - SNOW.CZ

Goldeck | aktuální report z 13. - 18.02.2012

Goldeck - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

autor: Iceman1
země: Rakousko oblast: Korutany
délka navštěvy:6 dní
reagovat na report

Úvod – celkový dojem z návštěvy střediska

Sice už je dávno po sezóně, ale konečně se ke mně dostaly fotky z kurzu konaného v nepříliš známém areálu Goldeck. Myslím, že si tento areál zaslouží zmínku v reportech - třeba jako inspirace pro příští sezonu. Je to areál, který v poslední době prošel rozsáhlou modernizací a který se snaží neustále něco zlepšovat. Nachází se na jihu Rakouska a mimo jiné disponuje 8,5 km dlouhou černou sjezdovkou. Díky menší známosti areálu jsme za celý týden nezažili ani jednou výraznější fronty.

Nejsilnější dojmy z návštěvy

Sjezdovky:

Areál nabízí celkem 32 km upravených sjezdovek všech náročností. Největším lákadlem je 8,5 km dlouhý sjezd po černé sjezdovce do údolí. Mimo jiné je zde i několik freeride sjezdovek pro vyznavače jízdy v neupraveném terénu. Většinou je zde skvělé slunečné počasí.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky jsou zde někdy menším problémem. Při menší sněhové nadílce je sjezd do údolí bohužel uzavřen. Nám bylo přáno a o tento velký zážitek jsme nebyli připraveni. V hlavním areálu po výjezdu kabinovou lanovkou se nachází většina sjezdovek, kde již s nedostatkem sněhu rozhodně problém není. :-)

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Cestu z údolí do hlavního areálu obsluhuje nová 8místná kabinková lanovka, která je také jedinou, kde potřebujete pro vstup skipas. Na vrcholu již pouze volně jezdíte. Sjezdovky jsou obsluhovány převážně dvěma nově modernizovanými 6místnými sedačkovými lanovkami. Zbytek jsou většinou vleky typu poma či kotva. Pro výjezd z údolí je také možno využít dvě starší kabiny, které pojmou větší množství lidí.

Zalidněnost:

Při naší návštěvě lyžovačka bez čekání. Pouze po ránu drobná fronta na výjezd z údolí. Převážně rakouští návštěvníci si přicházeji zalyžovat max. na dopoledne, poté areál naprosto volný. Všechny tratě jsou velice široké a přehledné, takže i při mírné zalidněnosti jsou stále bezpečné.

Občerstvení a aprés-ski:

V okolí sjezdovek se nachází několik barů, kde je možné se za poměrně přijatelné ceny občerstvit. Každý den jsme si vybrali a nikdy jsme neměli žádný problém. :-)

Doprava do střediska a parkování:

Bydleli jsme v útulném penzionu v městečku Seeboden, odkud jsme jezdili našim autobusem do areálu (cca 5 km). V případě potřeby je možné také zdarma využít skibus, který stavěl přímo před penzionem a po předložení skipasu máte dopravu zdarma. Silnice vždy sjízdné bez problémů. V penzionu jsme měli možnost si vyzvednout zdarma místní kartu, se kterou máte vstup zdarma do většiny místních muzeí a především do aquaparku ve Spittalu an der Drau, kde se dá výborně relaxovat po celém dni na kopci.

+ plusy

  • moderznizace areálu
  • 8 km dlouhá černá sjezdovka
  • minimální zalidněnost
  • příjemné zázemí areálu a okolí

- mínusy

  • v některých obdobích uzavření sjezdu do údolí kvůli nedostatku sněhu
reagovat na report

Lyžařské zájezdy

Gasthof Kirchenwirt / Gosau - snídaně
Orientační cena za noc vč. snídaně 1 325 Kč/os.
Ours Blanc
Orientační cena za noc vč. dopravy 1 672 Kč/os.
Cordial Familien & Vitalhotel Achenkirch
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 254 Kč/os.