Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov - aktuální report z 23.03.2013 - SNOW.CZ

Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov | aktuální report z 23.03.2013

Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Jeseníky

průměrné hodnocení Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov:
autor: K2 cigi
hodnocení:
návštěva od: 23.03.2013 do: 23.03.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Skvělý závěr sezóny, nová 2sedačka, upravený kopec, sluníčko a dobrý bufet.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Upravená červená prodloužená sjezdovka, za mlada jsem ji dal šusem vkuse. Teď jsou asi lyže jaksi rychlejší. Černá neupravená, ale sjel sem si ji.

Sněhové podmínky:

Dobrý sníh bez ploten, při okrajích úplně super.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Nová 2sedačka je výborná. Nástup i dojezd bezchybný. Ne jako na Čerťáku, kde u výstupu pozor na nohy. Obsluha lanovky ráda pomůže se seřízením vázání.

Zalidněnost:

Lyžařů málo, asi se tohoto kopce bojí, nebo je daleko centra. Tento kopec půl dne hoblovat a máš dost. Ani si na sedačce neodpočineš a zas dolů.

Občerstvení a aprés-ski:

Bufet slušný, mají skoro vše. Posezení na sluníčku s kafíčkem, super.

Doprava do střediska a parkování:

Z Malé Morávky do Karlova až na úplný konec za točnu busů do takového dvorku (asi pro 20 aut), proto asi málo tak lidí. Ale to je asi jediné mínus.

+ plusy

  • široká upravená dlouhá červená
  • málo lyžařů a snowborďáků

- mínusy

  • malý parking
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

15.01.2017  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: Monkeyr
hodnocení:

Na Karlově jsem už nebyl hodně dlouho a koukal jsem, jak se středisko změnilo k lepšímu. Počasí v neděli však nebylo příliš dobré a to se odrazilo do celého dojmu.

zobrazit celý report

15.01.2017  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: K2 cigi
hodnocení:

Pro můj dnešní start do sezony docela dobré. Sjezdovky upravené, občerstvení u všech stanic. Teplota -5 C, polojasno.

zobrazit celý report

12.01.2017  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: kabo007
hodnocení:

Po roce jsme navštívili areál Karlov, tentokrát na večerní lyžování, které je v provozu každý den od 18 do 21h. Cena pro dospělého 350 Kč, pro děti do 15 let 250 Kč. Pohodové večerní lyžování, výjezd svižnou lanovkou, možnost volby sjezdu po rychlé červené nebo široké modré.

zobrazit celý report

07.01.2017  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: Špaky
hodnocení:

Po dlouhé době jsem si zalyžoval doma a byl jsem spokojený. Díky akci SNOW jsem využil pořízení skipasu 1+1 zdarma a za ty peníze jsme si užili krásný den na lyžích.

zobrazit celý report

02.01.2017  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: figue
hodnocení:
Pěkný den na sjezdovce, která byla upravená a lidí tak akorát. Možná kdyby bylo lepší propojení sjezdovek. V restauraci U ježka podle mě dost draho, hlavně nápoje z automatu, a pivo 35 Kč? Staropramen? Jinak spokojenost.

01.01.2017  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: Bender
hodnocení:

Karlov se díky investicím od roku 2011 neskutečně změnil a může se porovnávat s alpskými středisky.

zobrazit celý report

01.01.2017  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: zdenek.b
hodnocení:

První den v novém roce 2017 jsme se vydali do skiareálu Karlov pod Pradědem. Náš příjezd před 9.00 hod. odpovídal našim předpokladům po silvestrovské noci. Na parkovišti byl malý počet automobilů, na sjezdovkách malý počet lyžařů. Přivítalo nás slunečné a mrazivé počasí. Oproti minulým rokům jsme by...

zobrazit celý report

01.01.2017  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: rradek
hodnocení:

První lyžování roku 2017. Před odjzedem jsem měl obavy, jestli nebudu znechucen vysokou návštěvností a čekáním na lanovku, ale bylo to úplně v pohodě. Jednalo se o moji první návštěvu tohoto areálu, a to zejména díky akci SNOW.

zobrazit celý report

29.12.2016  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: jjilek
hodnocení:
Báječné počasí, skoro jasno, teplota kolem -2 st. Průjezd Karlovem poměrně klouzavý. Parkoviště beznadějně přeplněná, parkování i na průběžné silnici se všemi problémy. Volný jeden jízdní pruh pro oba směry střídavě od Kazmarky po Pawlín. Skončili jsme na Klobouku, kde bylo tradičně málo lyžujících, max. doba čekání 2 sedačky! Dolní polovina černé sjezdovky v provozu a perfektně upravená. Červená v celé délce bez boulí, ale zledovatělá, což při daném počtu méně zdatných lyžařů byl občas problém.

06.02.2016  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: kosr
hodnocení:
Poprvé jsem tuto zimu navštívil Klobouk a přestože jako místní areál velmi dobře znám celou řádku let, vždy zůstávám překvapen množstvím kamení na sjezdovce, a to bez rozdílu, zda leží 20 či 100 cm sněhu. Kamení se nevyskytuje na vydřených místech, ale jako by bylo vneseno do sněhu (snad vjetím rolby z kraje sezony do malé vrstvy ještě rozměklého svahu) a stává se součástí povrchu sjezdovky - postupnými úpravami svahu a dosněžováním už nezmizí, pouze se promíchává se sněhem a různě přemisťuje po sjezdovce.

16.01.2016  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: Sparke
hodnocení:

Po kladných zkušenostech z loňského roku jsme se rozhodli na první lyžování zvolit Ski Karlov - Karlovský Expres. Správná volba - opět jsme byli potěšeni příjemným rodinným areálem.

zobrazit celý report

09.01.2016  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: kabo007
hodnocení:

Po roce jsem navštívil areál Klobouk ve středisku SKI Karlov, známý z minulosti pod názvem Olomoučák. Skipas platný v celém středisku zdražil na 500 Kč, pro děti do 15 let 350, do 5 let zdarma.

zobrazit celý report

03.04.2015  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: Vvladimir
hodnocení:
Letos jsem byl na Karlově jen párkrát, tak možná nebude mít takovou váhu hodnocení "nejlepší letošní lyžování na Karlově". Za posledních pár let jsem zde mnohokrát nezažil lyžování na čistě přírodním sněhu. Teď duben, při tom žádná s*ačka. Kromě perfektně upravené červené pod Expresem a vedlejší modré, tak po dlouhé době krásně sjízdný Katrák, kde 15 cm prašanu, hladká jízda.

21.03.2015  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: PIRIN
hodnocení:

Lyžařské středisko SKI Karlov v Karlově pod Pradědem v Jeseníkách sdružuje tři lyžařské areály Karlov, Klobouk a Čerťák s 9 km sjezdovek, třemi lanovkami a 12 sjezdovkami. Na všechny platí jeden skipas.

zobrazit celý report

27.02.2015  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: puamik
hodnocení:

Čerťák
Areál Čerťák je součástí komplexu Ski Karlov. Skipas je tak platný i na sjezdovkách v Karlově a v Kopřivné. Areál je vhodný pro rodiny s dětmi.

zobrazit celý report

21.02.2015  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: puamik
hodnocení:

Menší rodinné středisko vhodné pro rodiny s dětmi či carvující lyžaře s krásným výhledem na Velký kotel.

zobrazit celý report

14.02.2015  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: Pawlis17
hodnocení:

Čerťák

Areál je vhodný pro všechny věkové skupiny. Zalyžují si zde začínající i náročnější lyžaři. Sjezdovka je velmi široká a jsou zde i boule na freeride. Parkoviště kousíček pod kopcem a zdarma.

Byli jsme zde velmi spokojení a líbilo se nám tu. Bohužel poté došlo k poruše lanovky, která...

zobrazit celý report

09. - 13.02.2015  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: Kirkous
hodnocení:

Karlov

Asi největší z malých středisek v Karlově, propojených jednotným skipasem. Lákadlem je Karlovský express, čtyřsedačková lanovka, některá sedadla jsou s bublinami, ovšem poruchová a přeplněná. Osobně stále doporučuji více svah obsluhovaný kotevním vlekem Katrák.

zobrazit celý report

31.01.2015  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: Aleš
hodnocení:
V časopisu SNOW středisko inzerovalo 1+1 celodenní skipas zdarma. Ale na místě byla pracovníkem pokladny přidána nová podmínka, že tato akce se vztahuje pouze na dospělé skipasy. Tak jsme jako rodina s dvěma malými dětmi museli jezdit na 4 dospělé skipasy. Přitom stačilo koupit 1x dětský, 1 dospělý a druhé dva měly být v akci zadarmo.

28.01.2015  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: Pawlis17
hodnocení:

Celkový dojem z návštěvy máme velice dobrý a ostatním lyžařům můžeme jedině doporučit! Areál je moderní a nabízí široké možnosti. Za 2 týdny se sem opět vrátíme na vícedenní lyžování a po této první zkušenosti se velice těšíme!

zobrazit celý report

28.01.2015  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: Anavi
hodnocení:

Po 14 dnech jsme Ski Karlov - expres navštívili znovu a opět jsme byli velice spokojeni. Snad ještě víc než minule vzhledem k lepším přírodním sněhovým podmínkám a možnosti lepší úpravy. Příjemné středisko pro rodinné lyžování a školní kurzy. Oblíbené pro svoji snadnou dostupnost z hlavní silnice.

zobrazit celý report

28.01.2015  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: Pavel
hodnocení:
Dobré přístupové cesty, udržované bezplatné parkoviště, ochotný personál, zázemí pro návštěvníky na dobré úrovni. Oběd v samoobslužné restauraci (polévka, hlavní jídlo a nápoj) cca 160 Kč. Sjezdovka pro středně zdatné lyžaře vyhovuje. Bublina na 4sedačkové lanovce je instalovaná jen na polovině sedaček.

28.01.2015  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: Dandy007cz
hodnocení:
Report z 25.1.2015: I přes sněžení v okolí převažoval v Karlově technický sníh, některé sjezdovky mimo provoz, což byla škoda a na sjezdovkách vcelku dost kamenů. Fronta jen na 4sedačce. Nové zázemí vypadá pěkně a útulně. Celkově stojí areál za povšimnutí, ale nedostatek sněhu jej značně degraduje.

24.01.2015  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: kabo007
hodnocení:

Již podruhé během ledna 2015 jsem navštívil areál Klobouk - Olomoučák patřící na 1 skipas pod Ski Karlov a nacházející se na konci Karlova. Areál má největší převýšení sjezdovek na Karlově, je tedy vhodný pro alespoň trochu pokročilejší lyžaře. Denní skipas za 450, děti do 12 let 350. Dle mého nejle...

zobrazit celý report

25.01.2015  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: SHY
hodnocení:

Celkový dojem byl pozitivní. Navzdory dlouhé frontě trvala jedna točka jen 12 minut i 9leté lyžařce. Když jely 4sedačky na plný výkon bez zastavení pěkně to ubíhalo, pokud ovšem někteří z lyžařského kurzu nejezdili jen po dvou lidech na 4 místné sedačce. I propojení s vedlejší sjezdovkou Myšák stálo...

zobrazit celý report

25.01.2015  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: Jitka
hodnocení:
Sjezdovka U ježka vhodná jak pro dospělé, tak si zalyžují i děti (k dispozici i lyžařská školka), sjezdovky upravené, v pátek bez front, o víkendu jen malé. Dobré zázemí (česká jídla i minutky). Byli jsme zde loni i letos spokojeni.

24.01.2015  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: K2 cigi
hodnocení:

Klobouk znám od mala, ale byl jsem velmi mile překvapen všemi novotami.

zobrazit celý report

25.01.2015  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: HanaEva
hodnocení:
Karlov znám od mala. V sobotu dopoledne bylo krásně slunečno, začali jsme lyžovat vzadu na Klobouku a pak přejeli na Myšák, Kazmarku, sjezdovky u Pradědu - vyzkoušeli vše. Nové lanovky, zázemí dobré. Jediné menší komplikace byly se skipasem (který byl zakoupený v rámci akce 1+1 na kupón ze SNOW 86) - skipas byl označen jako karta zdarma promo a měl omezení - neplatil na Myšáku, Kazmarce, rovněž zde nešla karta vrátit, ale pouze na pokladně Ski Karlov, o tom mne paní na pokladně na Klobouku neinformovala, ale jinak jsme si zalyžovali výborně.

15.01.2015  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: Anavi
hodnocení:

Podařilo se nám vychytat sluníčkové počasí a skvělé sněhové podmínky,takže pak byl celkový dojem z návštěvy střediska výborný. Už delší dobu jsme se chystali Čerťák vyzkoušet, ale teprve tuto sezónu jsme na tomto místě lyžovali.
Pohodové středisko pro rodinné lyžování bez velkého adrenalinu. Bez ú...

zobrazit celý report

17.01.2015  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: Andy18
hodnocení:

Byli jsme na Čerťáku, který je součástí Ski Karlov. Permanentky jsme kupovali na akci 1+1 ze SNOW. Za plnou cenu (450 Kč / den) bychom tam nejeli. Permanentka platí pro celý Ski Karlov. Při akci 1+1 první (placená) platí všude, druhá (zadarmo) jen v areálech Karlov, Klobouk a Čerťák.

Zkusili jsm...

zobrazit celý report

17.01.2015  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: tom5
hodnocení:
Navštívil jsem Karlov s rodinou 11.1. po výrazné oblevě, kdy den předtím bylo 10.1.+10 °C. Otevřena jedna sjezdovka - ale supr. Konečně někdo pochopil,že v Jeseníkách je potřeba investovat do bublin (i když jsou jen na každé druhé sedačce). Občerstvení, toalety, parkování v těsné blízkosti vleků. Nedoporučuji restauraci u dolní stanice lanovky - jak řekla obsluha, porce jsou malé.

13.01.2015  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: Anavi
hodnocení:

Celkový dojem z návštěvy střediska byl velice ovlivněný nádherným slunečným počasím celý den. Prostě všechno bylo v pohodě, jak příjezdová cesta, tak připravené parkoviště, skvěle upravené svahy, návštěvnost v normě, veškeré zázemí na pár kroků od parkoviště.

zobrazit celý report

03.01.2015  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: Žanet
hodnocení:

Moderní rozvijející se areál, kam rádi pojedeme znovu.

zobrazit celý report

05.01.2015  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: otys
hodnocení:
Sjezdovky byly málo zasněženy, po 3 hodinách hodně vydřeny s kamením.

27.12.2014  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: V0174
hodnocení:

Natěšený na první sníh jsem v Jeseníku sledoval první vlaštovky otevírat svá střediska - bohužel často jen jednu krátkou sjezdovku. Čas odjezdu se ale blížil, tak jsem si pro svou první lyžovačku této zimy vybral právě Ski Karlov, který sliboval hned dvě otevřené sjezdovky s délkou přes kilometr doh...

zobrazit celý report

04.02.2014  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: Vvladimir
hodnocení:
Počátkem února jsem několikrát navštívil střediska Čerťák, Kopřivná, Myšák, sjezdovky kolem Karlovského expressu a Klobouk. Oproti loňsku skutečně perfektně funguje společný skipas (mimo výše uvedených i další střediska uvedená na webu Ski Karlov). Sjezdovky od mírných po černou. Tratě, které byly v provozu (většina), jsou perfektně zasněžené. Repasované lanovky jsou komfortní, fronty jen na Myšáku a to o víkendu. Zázemí udělalo skok dopředu - záchody čisté, občerstvení (samoobslužná jídelna i restaurace v místě) bezchybné. Jedíné mínus je nedostatek přírodního sněhu.

01.02.2014  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: K2 cigi
hodnocení:

Klobouk: skvělé, prázdné svahy, žádné čekání, dobrý bufet.

zobrazit celý report

18.01.2013  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: Kirkous
hodnocení:

Jednodenní návštěva s cílem vyzkoušet nové lanovky a využít volný skipas ze SNOW. Zvláště jsme si užili nové sjezdovky na Čerťáku.

zobrazit celý report

16. - 17.02.2013  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: _Fry_

Nové středisko Čerťák poblíž Malé Morávky se sedačkovou lanovkou a 1 900 metry sjezdovek.

zobrazit celý report

28. - 29.12.2012  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: fildasmahy

Malá Morávka - Karlov pod Pradědem konečně zažívá "znovuzrození". V posledních letech mrtvé středisko prošlo a prochází velkou modernizací. Začaly se zde stavět lanovky a k nim i nové sjezdovky. Letos zde měly vyrůst čtyři lanovky, dvě z nich jsou však stále ve výstavbě. V provozu je lanovka Kopřivn...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

P&V L
Orientační cena za noc 971 Kč/os.
Gasthof Zum Pinzger
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 310 Kč/os.
Hotel Shandranj
Orientační cena za noc vč. polopenze 3 385 Kč/os.