Gruň - aktuální report z 29.01. - 04.02.2012 - SNOW.CZ

Gruň | aktuální report z 29.01. - 04.02.2012

Gruň - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Beskydy

průměrné hodnocení Gruň:
autor: Kirkous
hodnocení:
návštěva od: 29.01.2012 do: 04.02.2012
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Zapadlé středisko, kde si na širokých sjezdovkách užili mladí i starší. Týdenní rodinná návštěva předčila veškerá očekávání.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Středisko se širokými sjezdovkami slušné délky (900 m) a příjemným převýšením (180 m). S nádhernými výhledy na Beskydy s Lysou horou v čele.

Sněhové podmínky:

Středisko je v celkem slušné nadmořské výšce - cca 800 metrů, a sněhu, když jsme tam byli, byla více než dost. Kolem dokola není žádná civilizace, což umocňuje pocit odloučenosti. Zvlášť působivý je hřeben na Gruni - nad vlastním střediskem. Jen jsem za týden lyžování nějak nenarazil na modrou, tzv. spojovací sjezdovku. Zůstala mi utajena.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Dvě rychlopomy, střídaly se v provozu, na obsluhu zcela dostačoval provoz jen jedné. Další vlek je na modré, menší sjezdovce pro začátečníky. V době pobytu nebyl tento vlek protažen až na Gruň, takže se muselo několi desítek metrů šlapat v lyžácích do prudkého kopce, nyní je to však již prodlouženo. Nahoře na Gruni je další kratší vlek, spíše pro děti, za samostatnou platbu: vlekař, pokud tam byl, byl velmi vstřícný a levný. Také jsme měli dobrou zkušenost s lyžařskou - snowbordovou školou: levná a dobrá, včetně zapůjčení vybavení.

Zalidněnost:

Velmi málo lidí, snad z důvodu špatné příjezdové cesty. Pro lyžování samotné to však bylo dobře.

Občerstvení a aprés-ski:

Dole na Armaturce jsme využívali občerstvení "U čerta" - ten chlapík opravdu vypadal jako čert. Nahoře na Gruni bylo více možností. Ubytováni jsme byli u sv. Jozefa - dobré pro rodiny.

Doprava do střediska a parkování:

Ne moc zalidněné, také jistě díky šílené přístupové cestě: přijet, zůstat několik dní a pak se zase obrnit nervy na zpáteční cestu. Absolvovat to dvakrát denně bych za sněhu a ledu vážně nechtěl. Sněhové řetězy jsou nutností, ale nechtěl bych se na úzké cestě potkat s protijedoucím autem. Cestu jsem absolovoval na Gruň, kde jsme byli ubytovaní, na Armaturku to je prý podobné. Rozhodně parkování nevypadalo jednoduše a také jsme pár aut vyprošťovali z hlubokého sněhu, když se nevešla na ne zcela dobře patrnou cestu.

+ plusy

  • široké sjezdovky, dobře upravené
  • málo lidí

- mínusy

  • špatná příjezdová cesta
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Lyžařské zájezdy

Residence Taufer
Orientační cena za noc 1 626 Kč/os.
Apartmánový dům Holzknecht
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 977 Kč/os.
Rezidence Kristal

Rezidence Kristal

Itálie Itálie - Marilleva 900
bez stravování vlastní doprava bez skipasu
Od 6 600 Kč
Orientační cena za noc 836 Kč/os.