Dachstein West - aktuální report z 09.12.2013 - SNOW.CZ

Dachstein West | aktuální report z 09.12.2013

Dachstein West - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Horní Rakousko

průměrné hodnocení Dachstein West:
autor: skiwelt
hodnocení:
návštěva od: 09.12.2013 do: 09.12.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Po nedělním lyžování ve středisku Karkogel nás čekal pondělní den na Dachstein West. Budík zvonil po sedmé hodině a ač jsem se do přezkáčů těšil, moc se mi z postele nechtělo. Ale musím. Po rychlé snídani už jsme seděli v autě a z Abtenau jeli do Russbachu pod lanovku. Tam jsme dorazili před devátou hodinou a na parkovišti bylo tak možná 15 aut. Bylo pondělí, a tak jsem si říkal a hlavně doufal, že na sjezdovkách moc lidí nepotkáme. Skipas jsme měli zakoupený již z předchozího dne a tak šup rovnou k lanovce. Středisko na svých stránkách slibovalo otevřené hlavní dlouhé sjezdovky a dobré sněhové podmínky.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Po výjezdu kabinovou lanovkou z Russbachu byla volba jasná, jedeme sjezdovku č. 1. Absolutně mě nadchla, po ránu krásně upravená příjemný sklon, šíře a délka také slušná.

Další vyzkoušená trať byla sjezdovka č. 2 směr Gosau i ta mě potěšila - ne sice tolik jako předchozí dvojka. Místy jsou ploché úseky, ale není jich moc.

Střední část střediska nebyla otevřená, a tak na další otevřené tratě bylo třeba přejet autem do Gosau. Z Gosau jsme dále vyskoušeli č. 9 a 11 - obě tratě ve velmi dobrém stavu, někde žádná úzká místa. Jen na vrchlu devítky modré je plochý úsek. Trať č. 11 je kratší místy s přírodními nerovnostmi.

Celkem jsem byl ze sjezdovek v tomto středisku nadšený. Úseky z Annabergu jsme nevyzkoušeli, jelikož by to znamenalo další přejezd autem(kvůli jen částečnému provozu) a na to už nebylo moc času.

Sněhové podmínky:

Podmínky na začátek prosince skvělé, sněhu dostatek i v údolí a udávaných 70 cm na vrcholu mohlo klidně být. Teplota okolo nuly, později lehce nad ni, kvalitě sjezdovek však nějak výrazně neuškodila.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Kabinkové lanovky z Russbachu a Gosau dávají slušný lyřařský komfort. Dále v Gosau sedačková lanovka, kolem které se spouští pěkná sjezdovka č.2. Lanovka je rozdělena na dva úseky. Nejméně komfortní mi přišla sedačka Z3 vedle sjezdovky č. 11. Nicméně vše celkem rychlé a pohodlné.

Zalidněnost:

Dalo by se říci nulová. Odhadem na parkovišti v Russbachu tak 30 aut, a to odpoledne. Ráno možná 15. V Gosau bylo aut víc, ale lyžaře na svahu jsem potkával jen málo. Myslím, že pondělí v kombinaci se začátkem sezony byla opravdu dobrá volba.

Občerstvení a aprés-ski:

Vyzkoušená chata na začátku sjezdovky č. 11 - slušné prostředí s venkovní terasou a hezkým výhledem. Personál velmi příjemný. Jídlo slušné chuti. Polévka s nudlema 3,90 EUR a sýrové knedlíky se zelím tuším kolem šesti.

Doprava do střediska a parkování:

Z místa našeho ubytování v Abtenau cca 8 km do Russbachu, cesta bez problémů. Parkování zdarma.

+ plusy

  • Velmi příjemné sjezdovyk č. 1 a 2
  • Nulová návštěvnost
  • Celkem moderní přepravní zařízení
  • Parkování zdarma

- mínusy

  • Nižší nadmořská výška
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

29. - 30.12.2016  | Dachstein West

autor: Dzexon
hodnocení:

Do Russbachu jsme se z nostalgie vrátili skoro po 10 letech. V minulosti jsme tam jezdili na pár dní rádi, z Brna je to jen 440 km. Nicméně dojem pokazilo obrovské množství lidí a otevřené jen dvě hlavní sjezdovky do Russbachu a Gosau.

zobrazit celý report

26. - 28.02.2016  | Dachstein West

autor: volcano
hodnocení:

Celkový dojem byl značně rozpačitý. Je pravda, že nemám přehled o tolika rakouských střediscích, ale z toho, co jsem navštívil, bylo toto asi nejslabší. :-( Zalyžovali jsme si dobře, ale v poměru s cenu skipasu 41,2 euro na den mi to nepřišlo jako dobrý poměr cena / výkon.

zobrazit celý report

17. - 19.02.2014  | Dachstein West

autor: citellus71
hodnocení:

Středisko Dachstein West se nachází v oblasti Solné komory, které UNESCO udělilo titul světové kulturní a přírodní památka. Samotný areál je složen ze středisek Gosau, Russbach, Annaberg a převažují v něm červené sjezdovky.

zobrazit celý report

16.12.2013  | Dachstein West

autor: magic11
hodnocení:
Lyžařské propojení sjezdovek Gosau a Annaberg již funguje, v Annabergu jsou v provozu 2 sjezdovky ve výborném stavu, na lyžích se dá pohodlně dostat až do Gosau Hintertal prostřednictvím dvojsedačky A3 a čtyřsedačky Z3. Téměř liduprázdno, sníh ve velmi dobrém stavu, sluníčko.

17. - 19.02.2012  | Dachstein West

autor: eva

Oblast se je složena ze tří propojených středisek: Russbach, Gosau a Annaberg s celkem 142 km sjezdovek, v nichž převažují středně obtížné.

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Hotel Lukashansl
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 388 Kč/os.
Résidence L´Ecrin des Neiges
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 099 Kč/os.
Rodinný hotel Bad Neunbrunnen
Orientační cena za noc vč. all-inclusive 1 690 Kč/os.