Špičák na Šumavě - aktuální report z 12.12.2013 - SNOW.CZ

Špičák na Šumavě | aktuální report z 12.12.2013

Špičák na Šumavě - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

autor: Miky888
země: Česko oblast: Šumava
délka navštěvy:1 den hodnocení:
reagovat na report

Úvod – celkový dojem z návštěvy střediska

Moderní středisko, které je na šumavské poměry relativně dobře zařízeno. Hlavní čtyřsedačka byla letos doplněna o kotvu, která končí na čtvrté sjezdovce těsně pod Šancemi. Další letošní novinkou je snowpark, který se přestěhoval na Lubák.

Nejsilnější dojmy z návštěvy

Sjezdovky:

Během naší návštěvy byla inverze, takže bylo celý den jasno. Jedinou nevýhodou byla vyšší teplota. Díky teplotě byly části sjezdovky na slunci už dopoledne hodně měkké, ale naopak ve stínu byly sjezdovky tvrdé celý den.

Sněhové podmínky:

Problém byl s množstvím sněhu, jelikož počasí vlekařům zatím moc nepřeje. Byly otevřeny 2 ze 4 sjezdovek a bohužel u sjezdovky č. 2 byla zavřena i horní část. Sjezdovka číslo tři byla dostatečně nasněžená v celé své délce. Nová sjezdovka Spodní šance i nový snowpark byly bohužel ještě zavřeny.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Byla spuštěna pouze sedačková lanovka na vrchol. Nová kotva Spodní šance i poma Zalomený byly vypnuty. Zázemí areálu je na slušné úrovni. Restaurace jsou příjemné a toalety čisté.

Zalidněnost:

Navštívili jsme středisko v týdnu a ještě mimo hlavní sezónu, takže lidí na svahu bylo opravdu minimálně. Ani jednou se za celý den nestalo, že bychom museli čekat frontu na vlek.

Občerstvení a aprés-ski:

Ve spodní části areálu se nacházejí 2 restaurace a jedno "rychlé" občerstvení ve stánku. Na vrcholu je taky stánek s občerstvením, u kterého je při slunečném počasí opravdu krásné posezení. I my jsme tam seděli a kochali se rozhledem. :-)

Doprava do střediska a parkování:

Z hlavního parkoviště Kaskády, které je zdarma, je to cca 500 m k nástupní stanici. Lze parkovat i na bližším parkovišti U nádraží (250 m), ale za poplatek 100 Kč.

+ plusy

  • Široké sjezdovky
  • Nízká zalidněnost
  • Nová sjezdovka a snowpark

- mínusy

  • Horší sněhové podmínky
  • Vzdálené parkoviště
reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

24.01.2015  | Špičák na Šumavě

autor: dnovy
hodnocení:

Na webu slibovali nejlepší lyžovaní sezony, tak jsem rád, že jsem na Špičáku dřív v sezoně nebyl, protože ani dnes to žádná sláva nebyla. Díky testování lyží jsem se aspoň nemusel bát o ty svoje.

zobrazit celý report

30.12.2014  | Špičák na Šumavě

autor: P O L
hodnocení:
V úterý v provozu jedna sjezdovka, dobře vysněžená, ale taky poměrně dost lidí, po poledni dost rozbitá, u lanovky fronty do 5 min. Finišovali ale přípravy otevření Spodní Šance s kotvou. 580 za celodení permanentku za jednu sjezdovku je na můj vkus dost, mládež 15 let taky 580, Špičák doznal změn, ale nechá si je taky zaplatit. Třetí hvězdičku dávám za to, že byly zaplaťpánbůh vypnutý sprchy na tý jedný sjezdovce.

06.02.2014  | Špičák na Šumavě

autor: P.R.O.CH.Y.
hodnocení:

Na úplně prázdné parkoviště P1 dorážíme z Prahy chvíli po půl deváté ranní. Přijíždíme akorát - první lyžaře turnikety pouští v 8.30 hod. Pro první cestu vzhůru si vybíráme čtyřmístnou, neodpojitelnou sedačkovou lanovku s nástupním kobercem, která vede až na samý vrchol lyžařského areálu. Cesta je k...

zobrazit celý report

12.01.2012  | Špičák na Šumavě

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Nenápadně velká proměna sjezdovek

Špičák má čtyři hlavní a velmi pěkně členité sjezdovky, jejichž hlavní slabinou byla úzká místa, zejména na dvou nejfrekventova­nějších červených tratích. Ty byly před letošní sezónou vykáceny a rozšířeny o 3 ha, tedy bezmála čtvrtinu plochy. Šumavský Špičák a...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Rezidence Veysonnaz
Orientační cena za noc 535 Kč/os.
Hotel Cervo
Orientační cena za noc vč. polopenze a dopravy 2 046 Kč/os.
Le Hameau De Praroustan
Orientační cena za noc vč. dopravy 1 004 Kč/os.