Ramzová - aktuální report z 02. - 04.03.2013 - SNOW.CZ

Ramzová | aktuální report z 02. - 04.03.2013

Ramzová - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

autor: jazik
země: Česko oblast: Jeseníky
délka navštěvy:3 dny hodnocení:
reagovat na report

Úvod – celkový dojem z návštěvy střediska

Po jednodenních vyjížďkách za lyžováním jsme se vydali na vícedenní "zájezd". Po dlouhém vybírání jsme vybrali středisko Ramzová, které jsem navštívila kdysi dávno... Sice jsme měli od kamarádů nepříliš lichotivé recenze, ale nenechali jsme si to vymluvit a jeli jsme. A dobře jsme udělali! Navíc nám suprově vyšlo počasí.

Nejsilnější dojmy z návštěvy

Sjezdovky:

Sjezdovky nejsou příliš prudké, což nám absolutně nevadí. Velmi nás bavila rozmanitost volby tratí.

Sněhové podmínky:

Sněhu byl dostatek.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Lanovky jsou absolutně v poho. Čtyřsedačková lanovka, v půlce se může přesednout na dvousedačku. Asi v polovině trati dvousedačky je udělaný "výstup" pro všechny, kteří nechtějí absolvovat jízdu až nahoru. Je to výhodné hlavně pro snowbordisty, cesta z vrcholku je velmi mírná. Ale při nádherném počasí, které jsme trefili my - vřele doporučuji.

Zalidněnost:

Z lidí jsme měli "strach", ale kupodivu, i když byl víkend, to bylo v poho. Hlavně boční sjezdovky byly téměř bez lidí.

Občerstvení a aprés-ski:

Tak tady mohu hodnotit pouze občerstvení přímo na svahu - to bylo nic moc. Ale u nástupu hlavní lanovky a pod ní je velký "výběr" restaurací a hospůdek.

Doprava do střediska a parkování:

U nástupu na lanovku je velké a dostačující parkoviště. Dá se dojet i vlakem, zastávka je kousíček.

+ plusy

  • rozmanitost sjezdovek

- mínusy

  • žádné
reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

25.03.2016  | Ramzová

autor: OtaR
hodnocení:

Na závěr našeho krátkého zastavení po Jeseníkách jsme prvně vyzkoušeli další z dlouholetých stálic, a to Ramzovou. Přiznám se, že po jednom ze zde přečtených reportů jsem měl obavy, abychom nejeli zbytečně kolem 40 km, a proto jsem si aktuální provoz kromě internetu radši ověřoval i telefonicky. A n...

zobrazit celý report

16.03.2016  | Ramzová

autor: david....
hodnocení:

Proboha, nejezděte tam. Sjezdovky úzké, a i tak byla upravena šířka do 2/3. Jezdí pouze jedna lanovka na Čerňavu (zbytek je vypnut, přestože byly svahy upraveny), na některých vlecích ani nejsou pověšeny kotvy. Nějaká stejně naštvaná paní jako my prý mluvila s ředitelem, a když je málo lidí, tak nen...

zobrazit celý report

19.01.2016  | Ramzová

autor: Vitu
hodnocení:

Na závěr 3denního lyžování v Jeseníkách jsme si nechali Ramzovou jako bonbónek. Těšili jsme se na sportovní svezení na dlouhých sjezdovkách, ale byli jsme velice zklamaní.

zobrazit celý report

05.04.2015  | Ramzová

autor: Kristian Hanko - SNOW
hodnocení:

Ramzová jezdí už jenom o víkendech. Důvodem je nižší posezónní návštěvnost. Ani velikonoční víkend v návštěvnosti netrhal rekordy. Přesto sjezdové i běžkařské podmínky jsou ideální a přes víkend byly i díky výrazným slevám a čerstvému přírodnímu sněhu jedny z nejlepších za celou letošní sezonu.

zobrazit celý report

03.03.2015  | Ramzová

autor: valda
hodnocení:

Díky čertstvě napadanému sněhu jsme si opravdu pěkně zalyžovali. V toto jsme již, po pondělním dešti, ani nedoufali.

zobrazit celý report

22.02.2015  | Ramzová

autor: nemozny
hodnocení:
V sobotu 21.2. vyborne počasí a Woox pořádal mistrovství vesmíru v bobovani. Sjezdovky kupodivu dobře upravené, bez na Ramzove obvyklých schodu a zubu. Dolní polovina (pod 4sedackou) bohužel zmrzla, tupe hrany vůbec nedrzely. Horní část proti tomu perfektní povrch, nevím, asi tam nemají zasnezovani, takže se na tom tvrdém přírodním sněhu jezdilo výborně. Dojem kazi pomalá a stará dvousedacka. Mraky lidi, ale čtyřsedačka zvládá v pohodě s minimálním čekáním. Horší jsou ty úzké sjezdovky, par lidi je hned zaplní.

18.02.2015  | Ramzová

autor: Bohouš
hodnocení:

Na Ramzové jsem byl naposledy před čtyřmi lety, mám na toto středisko příjemné vzpomínky, a rozhodl jsem se je proto opět navštívit. Středisko nabízí celkem 8,7 km sjezdovek a podle kategorizace středisek na Holidayinfo se jedná o ***** skiareál. Podle mého názoru bych jednu až dvě hvězdičky ubral. ...

zobrazit celý report

26.01.2015  | Ramzová

autor: kordis
hodnocení:

Jedno z mých oblíbených lyžařských středisek diky dlouhé a široké sjzdovce. Na výdrž je sice náročnější, ale při častějších pauzách se dá sjezd od Šeráku (Mračná) v pohodě zvládnout.

zobrazit celý report

07.02.2014  | Ramzová

autor: HONZAJS122
hodnocení:
Opět jsem tam byl 6.-7.2. a defitivně jsem si středisko Bonera zařadil do kategorie už ne. To, že jsou sněhové podmínky jaké jsou, s tím nic neuděláme. Ale že při tom, že jezdí půlka lanové dráhy, půlka sjezdovek a platíte plnou cenu, žádný rodinný tarif, to mě opravdu štve. Nejmenší sazba dopoledne, odpoledne nebo 4 hodiny, případně bodovka... Kromě toho první den byla v horním bufetu na Čerňavě obsluha jak z jiné galaxie a druhý den to fungovalo na jedničku - to je taky další mínus... Když k tomu připočtu úzkou sjezdovku, tak příště pojedu jinam, ale kam? Pro orientaci 2 dospělí, jedno dítě 14+ 2. dítě 7 a jste na 14 200 za týden. Za to samý Speikboden (It.) cca 15 000,- - asi tak...

02.02.2014  | Ramzová

autor: HONZAJS122
hodnocení:
Dneska na odpolední lyžování (za 380 Kč). Parkoviště zadarmo a dalo se zaparkovat. Fronty na čtyřsedačce malinké, šlo to rychle. Dvojka z Čerňavy nejezdila (vítr). V provozu všechny - v podstatě hlavní sjezdovka z Čerňavy dolů plus ty dolní okolo konkureční dvojsedačky a vleků. Zbytek je holý. Umrzlý podklad začal kolem druhé vytvářet plotny a nasněžený "prašan" pak muldy, což bylo nad síly mnoha návštěvníků. Ve finále i mých. Problémem byla taky spousta štěrku na Čerňavě a i po sjezdovce až dolů... Jídlo, horský standard, za sto a víc (bez polívky)... Holt sněhové podmínky neovlivníš.

31.12.2011  | Ramzová

autor: toom007
hodnocení:

Vlaková stanice Ramzová je nejvýše položená rychlíková stanice v ČR a je z ní krásný přístup k lanovce vedoucí až na Šerák. Vzdálenost mezi lanovkou a stanicí je cca 500 m. Areál Ramzové je celkem příjemný, ale hodně vyhledávaný polskými turisty.

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Hotel Der Waldhof
Orientační cena za noc vč. polopenze 3 686 Kč/os.
Residence Tabor
Orientační cena za noc 1 164 Kč/os.
Résidence L

Résidence L'Edelweiss

Francie Francie - Mont-de-Lans
bez stravování vlastní doprava bez skipasu
Od 9 196 Kč
Orientační cena za noc 790 Kč/os.