Kohútka - aktuální report z 23.02.2012 - SNOW.CZ

Kohútka | aktuální report z 23.02.2012

Kohútka - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Javorníky

průměrné hodnocení Kohútka:
autor: toom007
hodnocení:
návštěva od: 23.02.2012 do: 23.02.2012
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Kohútka je moje srdcová záležitost, je to menší, ale zato rozmanitý areál, kde si každý přijde na své.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Upravené všechny sjezdovky, na kterých si zalyžuje každý, od černé přímo pod 4sedačkovou lanovkou až po modrou, po které se člověk dostane pohodlně na tu stejnou lanovku.

Sněhové podmínky:

Sněhu bylo tuto zimu poměrně dost, takže zasněženo přírodním sněhem a dobře upraveno.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Jedna 4sedačka vás odveze na 80 % sjezdovek areálu, další dvě sjezdovky, taky dobré, jsou obsluhovány staršími pomami, ale i na nich se dá vydržet, pořád lepší jak po svých. :-)

Zalidněnost:

Na to, že byl všední den, jsem čekal menší počet lidí, ale zase bylo období jarních prázdnin, takže fronta se u lanovky tvořila, ale nebyla nijak kritická, maximální čekání mezi 5-10 min.

Občerstvení a aprés-ski:

Horský hotel i bistro má v nabídce sice jen pár jídel, ale za to skoro pro každého - doporučuji borůvkové knedlíky, kdo má rád sladké se tohoto nejspíš bude moct ujíst.

Doprava do střediska a parkování:

S dopravou je to v období sněhu horší. My jeli ze slovenské strany a zrovna jsme potkali protijedoucí auto, díky němuž jsme museli zastavit a bez pomoci se nám auto již nerozjelo. Nakonec pomohlo pár větviček a jelo se dál, ale další auta za námi musela nasazovat řetězy. Z české strany to je předpokládám stejné.

+ plusy

  • s RWE levný skipas
  • sjezdovky všech kategorií
  • výborná kuchyně, placená v Kč (což je snad vždy lepší jak v EUR)

- mínusy

  • příjezdová cesta neupravena, bez řetězů velký boj

Zajímavé odkazy

http://www.kohutka.cz

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

29.12.2016  | Kohútka

autor: jajos
hodnocení:

Využil jsem jednoho z posledních volných dnů v tomto roce a navštívil jsem skiareál Kohútka. Na místě jsem byl v 8:30 a hned mi bylo jasné, že nejsem zdaleka jediný, kdo má ten den volno. Už půl hodiny před spuštěním lanovky bylo parkoviště téměř plné a řada na skipasy dosahovala několik desítek met...

zobrazit celý report

13. - 15.02.2015  | Kohútka

autor: julo
hodnocení:

Do CR som sa vybral lyžovať po druhý krát (min. rok som bol v Bílé). Dôvod bol ten, že som chcel malé stredisko s lanovkou a ubytovanie na kopci, aby som nemusel jazdiť autom ku kopcu. Kohutka nesklamala v dvoch veciach. Ubytovanie som mal na konci lanovky a jedna lanovka tam bola. Auto som nemusel ...

zobrazit celý report

07.02.2015  | Kohútka

autor: Dana.ce
hodnocení:

S lyžováním na Kohútce jsme byli vcelku spokojeni, zejména počasí bylo krásné a první hodina lyžování byla bez front.

zobrazit celý report

01.03.2014  | Kohútka

autor: Kristian Hanko - SNOW
hodnocení:

Kohútka i přes nižší nadmořskou výšku stále nabízí lyžovačku na tratích všech obtížností. Kompaktní hraniční aréna boduje malebným okolním prostředím, mimosezónními cenami a rodinným zázemím. Vysoká úroveň služeb a možnost ubytování přímo na svahu navíc příjemně potěší. Středisko je navíc dostupné j...

zobrazit celý report

25.01.2014  | Kohútka

autor: Petr Havelka - SNOW
hodnocení:
Přírodního sněhu je 5-10 cm, na sjezdovkách se zasněžováním se postupně vrší sníh technický. V provozu jsou krátká modrá (Malá), pak Babská (vede ke čtyrsedačce - psána jako modrá, ale ke konci jeve skutečnosti poctivě červená), dětský skipark a krátký přibližovák. Stav sněhu na tratích a jejich úprava zatím zůstávají za očekáváním. Místy ledové plotny, někde neupravené hromady technického sněhu, sem tam v prudších pasážích na Babské i ledové „granule“. Lidí málo, fronty žádné. Knedlíky v hospodě na jedničku :-) Teplota přes den kolem -10 °C, po západu slunce -16.

23.12.2013  | Kohútka

autor: toom007
hodnocení:

Kohútka je moje srdcovka. Je špatné, když na stránkách má středisko informaci o půjčovně a ani neví jestli je v provozu, kamarád na to doplatil a místo lyžování ho čekala túra.

zobrazit celý report

11.02.2013  | Kohútka

autor: petr.c

Středisko na hřebeni Javorníků, kde si dobře zalyžujete. Pocit z krásného lyžování kazí příjezdová silnice, která kříží sjezdovky a rozřízla areál na dvě poloviny. Při dobrém počasí vám Kohútka navíc nabídne krásné výhledy.

zobrazit celý report

04.02.2012  | Kohútka

autor: _Fry_

Výborná lyžovačka bez front na široké černé sjezdovce. Pro začátečníky příliš nedoporučuji. Pozor také na příjezdovou cestu, pokud nedávno sněžilo.

zobrazit celý report

18.12.2010  | Kohútka

Kohútka je lyžařské středisko ležící na hřebeni Javorníků na východě Moravy. Dříve sem byl možný příjezd pouze ze slovenské strany. Z údolí Vranča (Nový Hrozenkov) jste museli absolvovat dvoukilometrový pěší výstup nebo cestu na korbě rolby. Dnes vede na Kohútku silnice i z české strany a s tou slov...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Jungfrau Lodge
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 911 Kč/os.
Hotel Alphof
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 461 Kč/os.
Gasthof Jäger
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 155 Kč/os.