Ružomberok - aktuální report z 24.02.2012 - SNOW.CZ

Ružomberok | aktuální report z 24.02.2012

Ružomberok - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

autor: toom007
země: Slovensko oblast: Veľká Fatra
délka navštěvy:1 den hodnocení:
reagovat na report

Úvod – celkový dojem z návštěvy střediska

Malino Brdo je areál přímo na Ružomberokem, kde si přijde každý lyžař na své. Nachází se zde černé sjezdovky obsluhované stařičkou pomou, ale také modré sjezdovky obsluhované moderní kabinkou, najde se tu i nějaký ten freeride i snowpark.

Nejsilnější dojmy z návštěvy

Sjezdovky:

Vše až na černé docela dobře upraveno. Zničeno až pod náporem lidí a vyšších teplot. Jediné co trpělo byly černé sjezdovky, ty byli docela děravé, sem tam bláto prosvítalo, ale je fakt, že svou polohou byly holt odkázány jen na přírodní sníh.

Sněhové podmínky:

Došla mírná obleva, ale i tak super upraveno. K rozbití došlo až v odpoledních hodinách, což při návštěvnosti a teplotách šlo celkem očekávat.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Z budovy od parkoviště vás odveze moderní kabinka do srdce areálu, odtud se můžete vydat přes údolí k další 4sedačkové lanovce s červenými sjezdovkami, nebo pomě, která vede podél černých sjezdovek plné boulí. A po celodenním lyžování zase sjedete až k původní stanici kabinky u parkoviště, nebo tak můžete klidně jezdit celý den, až na plochý začátek se jedná o skoro plnohodnotnou sjezdovku.

Zalidněnost:

Lidí bylo díky termínu jarních prázdnin docela dost, ale tento areál je docela velký a má široké sjezdovky, takže fronty se až na výjimky netvořily žádné.

Občerstvení a aprés-ski:

V srdci arerálu je velká restaurace s kapacitou bohatě dostačující pro každého, samoobsluha s táckem, takže vše pěkně odsýpá.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava je parádní, pár km z města Ružomberok a jste v krásné přírodě, kde by vás existence velkého města poblíž ani nenapadla.

+ plusy

  • kabinová lanovka
  • dlouhý dojezd k parkovišti jako sjezdovka
  • rozšiřující se areál
  • snowpark

- mínusy

  • cena za skipas by mohla být nižší
  • zasněžování černé sjezdovky

Zajímavé odkazy

Malino Brdo

reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

08.01.2016  | Ružomberok

autor: zdeno12
hodnocení:

Lyžovačka v Skiparku Ružomberok - Malinô Brdo bola moja prvá slovenská lyžovačka v tejto sezone. Po decembrovej lyžovačke v oblasti Sella Ronda sa len ťažko zvyká na naše skromné podmienky, ale vedel som, čo môžem čakať od tohto strediska. Návšteva strediska ma nesklamala, naopak som bol prekvapený...

zobrazit celý report

04. - 05.03.2015  | Ružomberok

autor: TheNecumson
hodnocení:

Středisko bych se nebál nazvat kouskem Alp na Slovensku. Přímo z Hrabova vás vyveze gondola do malebného sedla, odkud pokračujete pohodlnou čtyřsedačkou až na vrchol ve výšce 1 209 metrů. Tam vás čeká nádherné panorama Vysokých Tater a ostatně i výhled na centrum skiareálu, kterému vévodí dřevěná ch...

zobrazit celý report

04.02.2015  | Ružomberok

autor: zdeno12
hodnocení:

Na Malinô Brdo chodievam lyžovať niekoľko rokov. Okrem vlaňajšej sezóny sa tu dalo vždy dobre zalyžovať. Tohto roku som tu prvý krát po výdatnej snehovej nádielke spred pár dní. Toto sneženie vlastne pomohlo všatkým strediskám a Malinô Brdo bolo dnes fantastické. Široký svah, dobrý podklad, málo lud...

zobrazit celý report

01.03.2013  | Ružomberok

autor: toom007
hodnocení:

Malino Brdo nabízí za dobré ceny docela velký areál k lyžování. A hlavně je krásně dostupné přímo z města Ružomberok a má moderní zázemí.

zobrazit celý report

13. - 16.03.2013  | Ružomberok

autor: Kirkous
hodnocení:

Středisko u Malino Brdo se nachází nad městem Ružomberok v pohoří Velká Fatra. Je relativně dobře dostupné z Moravy, dokonce i vlakem. Ubytování i jídlo není za přemrštěné ceny. Byli jsme zde třikrát, vždy na sklonku sezóny, naposledy v březnu 2013. Středisko má své mouchy, ale které nemá...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Hotel Spinne
Orientační cena za noc vč. polopenze 3 068 Kč/os.
Alpenhotel Fischer
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 853 Kč/os.
Apartmány Zangerle
Orientační cena za noc 1 029 Kč/os.