Jasná - Chopok - aktuální report z 20. - 22.12.2013 - SNOW.CZ

Jasná - Chopok | aktuální report z 20. - 22.12.2013

Jasná - Chopok - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Slovensko Slovensko - Nízke Tatry

průměrné hodnocení Jasná - Chopok:
autor: V0174
hodnocení:
návštěva od: 20.12.2013 do: 22.12.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Chopok je známým rájem líných freeriderů. Jízda mimo sjezdovky je tu povolená a díky lanovce odpadá šlapání do kopce na sněžnicích či skialpech. Právě zde se tedy konal freeride kurz. Kvůli inverzi však nad čárou lesa prakticky žádný sníh nebyl a freeride se tak konal pouze na umrzlých sjezdovkách na technickém sněhu a v jejich bezprostřední blízkosti.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Otevřené sjezdovky byly slušně upravené. Černá z vrcholu na jižní straně upravená nebyla a místy z ní koukaly kameny, ale zbytek byl urolbovaný. V provozu byla pouze slabá polovina všech sjezdovek, na výběr však byly tratě všech obtížností.
Za plného provozu má být otevřených 21 km sjezdovek.

Sněhové podmínky:

Jak již bylo zmíněno v úvodu, kvůli inverzi byl sníh spíše v nižších polohách. Šlo bohužel o přemrzlý technický sníh, který se na občasném slunci rychle měnil na těžký firn, po zapadnutí slunce pak opět přemrzal. Přejezdy do stínu a zpět tak byly rozhodně znát.
V horní části svítilo slunce jako o život celý den, na severu byl krásný výhled na Vysoké Tatry a na jihu bylo vidět snad až do Maďarska. :-)
Mimo sjezdovky nad čárou lesa sníh prakticky nebyl, níže se pak s obtížemi dalo. Žádný velký požitek to ale nebyl, spíše neustálé vyhýbání se pařezům, kamenům a větším svahům, kde se sníh neudržel.
Lyžovali jsme v jižní části, podle jiných lyžařů to však na severu bylo ještě horší, což prý platí po většinu roku.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Jasná-Chopok je přehlídkou historie lyžařských vleků a lanovek, naštěstí končící až v současnosti. Hned při příjezdu na jižní parkoviště si můžete vybrat. Historickou pomu na provázku, nebo o něco novější, s automatickým podavačem a "prutem", končící u chaty Srdiečko. Dalším stupněm je starší odpojitelná čtyřsedačka vedoucí podél červené sjezdovky k chatě Kosodrevina. Na konci bylo potřeba dát pozor, abyste si neodřeli lyže o beton. Ze sedačky se musí buď 100 m přejít, nebo si sjet a vyšlapat schody ke kabince na vrchol. Kabinka vypadá nově, jen nechápu, proč nešla udělat o kousek níž, aby se nemuselo tak daleko přecházet...

Zalidněnost:

Lidí bylo ve středisku zhruba tolik, kolik známe i z českých hor. Dopoledne bylo středisko zalidněnější, na vleku i lanovce se čekalo i 15 minut a v obtížnějších úsecích bylo potřeba dávat velký pozor na plácající se začátečníky.
Po poledni se v sobotu i neděli sjezdovky trochu vylidnily a čekací doby byly minimální.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvení je v podstatě v každém uzlu lyžařských vleků. Ceny se liší, nejlepší poměr cena/výkon mi přišel na vrcholu Chopku v Kamenné chatě, kde je sice dosti limitovaný počet míst, ale ceny mírné a obsluha příjemná.
Ubytovaní jsme byli v chatě Kosodrevina, což je ideální ubytování pro všechny, co se slzou v oku vzpomínají na doby ROH. Nicméně se současnými cenami. Jediné, co je levné je tvrdý alkohol, po setmění tedy nenajdete v hotelu jedinou střízlivou osobu včetně vrátného či uklízečky. Oba večery se konaly koncerty místních kapel, poměrně zajímavé, jako příklad bych dal kapelu Buchajtramka.

Doprava do střediska a parkování:

Při cestě do střediska je dobré se předem rozhodnout, jestli pojedete do severní části od Liptovského Mikuláše, nebo do jižní od Banské Bystrice. Pokud jezdíte rychle po dálnici, je výhodnější jižní cesta přes Bratislavu, i když je delší, cca 390 km z Brna. Severní cesta je o 80 km kratší, ale dálnice si tolik neužijete, na čas tak vyjde delší (pokud nejezdíte po dálnici 80). A z Prahy... proč by někdo proboha jezdil takovou dálku z Prahy, když má Alpy zhruba nastejno?
Parkovacích míst bylo na jižní straně dostatek, na severní nemohu posoudit.

+ plusy

  • Středisko alpských rozměrů
  • Různé obtížnosti tratí
  • Lehce se domluvíte
  • Dostatek parkovacích míst
  • Převýšení cca kilometr

- mínusy

  • Alpské ceny skipasů, ale slovenské služby
  • Vzdálenost z ČR
  • Vyšší zalidněnost oproti Alpám
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

27. - 28.03.2017  | Jasná - Chopok

autor: zdenek.b
hodnocení:

Naše poslední jarní lyžování tradičně zakončujeme na Slovensku v Jasné. Z důvodu předpovědi pěkného počasí padl termín na pondělí a úterý. Náš předpoklad vyšel. Jezdili jsme jak na severní straně, kde je dostatečné množství širokých a pěkně upravených proměnlivých červených sjezdovek, tak na jižní...

zobrazit celý report

01. - 02.03.2017  | Jasná - Chopok

autor: orim
hodnocení:

Stredisko Jasná je už vo všeobecnosti známe, bližšie ho hádam ani netreba predstavovať. S manželkou, rodinou a kamarátom sme sa rozhodli opäť po čase otestovať "jarné" lyžovanie. Ubytovanie som našiel dva dni pred odjazdom cez net v dedine Pavčina Lehota (cca 7 km od prvého parkoviska Lúčky). Stredi...

zobrazit celý report

16. - 17.01.2017  | Jasná - Chopok

autor: zdenek.b
hodnocení:

Vyrazili jsme na Slovensko do Jasné mimo víkend z důvodu menší zalidněnosti a předpovědi pěkného počasí. Náš předpoklad vyšel. Jezdili jsme jak na severní straně, kde je dostatečné množství širokých a pěkně proměnlivých červených sjezdovek s převážně rychlými a pohodlnými lanovkami (výjimečně narazí...

zobrazit celý report

01.01.2017  | Jasná - Chopok

autor: dunci
hodnocení:

Po třech dnech strávených v Tatranké Lomnici jsme vyrazili do střediska Jasná v Nízkých Tatrách a musím říct, že jsem z tohoto střediska byl velice překvapen. Jako 16letý jsem byl na vrcholu Chopoku, ale bohužel jsem měl mlhu a déšť a nic jsem z vrcholku nezahlédl. Letošní Nový rok ale stálo počasí ...

zobrazit celý report

30.12.2016  | Jasná - Chopok

autor: Shooshney
hodnocení:

Chopok jsme navštívili den před Silvestrem na jednodenní lyžovačku. Dal se očekávat solidní nápor lyžařů a to se potvrdilo, jen díky moderním lanovkám a kabinkám byly čekací doby jakž takž snesitelné, ale "hrozny" u lanovek obrovské. Počasí vyšlo na jedničku, na severní straně areálu bylo poměrně ch...

zobrazit celý report

31.12.2016 - 01.01.2017  | Jasná - Chopok

autor: fish33
hodnocení:

Největší a také nejnavštěvovanější areál na Slovensku. Za posledních 10 let se proměnil k nepoznání, přibyly moderní 6místné sedačky s bublinou na severu, moderní kabinky na jihu a především velkokapacitní kabinka vedoucí téměř na vrchol Chopku. Areál tak dokáže svým vybavením konkurovat těm v Alpác...

zobrazit celý report

23.04.2016  | Jasná - Chopok

autor: Ales1
hodnocení:
Předposlední dubnový víkend a sobotní příjemné počasí připravilo parádní poslední lyžování na Chopku – severu, v podstatě asi i na česko-slovenských sjezdovkách vůbec. Po ranních mrazech byla sjezdovka umrzlá a na úseku, kde se počátkem března jely závody SP ve slalomu, bylo dostatek sněhu (až na 2 vydřená místa) – místy přes půl metru. Lyžovalo se z Chopku přes Lukovou na Priehybu (dolní stanice funitelu) nebo až dolů na Koliesko (kde byl cíl SP). Na Bielej púti jezdila čtyřsedačka jako „přibližovák“ od parkoviště. Překvapivě bylo málo lidí, sjezdovky volné a lyžování kvalitní až do oběda. Změna počasí přišla až odpoledne a v noci se ochladilo, od cca tisíc metrů připadl nový sníh. Kdo si pořídil „šikovnou sezónku“ na novou sezonu (zálohu 50 eur je nutné zaplatit do konce dubna), mohl lyžovat již na ni zadarmo.

25. - 28.03.2016  | Jasná - Chopok

autor: gimli35
hodnocení:

O Velikonocích jsem navštívil největší slovenský skiareál Jasná / Chopok. Překvapila mě šíře sjezdovek i jejich výběr (za ně bych dal pět vloček), kvůli obrovskému množství lidí na svazích a některým detailům ale nakonec dávám pouze čtyři. I tak ale mohu Jasnou doporučit ;-).

zobrazit celý report

01.04.2016  | Jasná - Chopok

autor: julo
hodnocení:

Jarná Jasna špeciálne z juhu ma svoje čaro. A špeciálne po hlavnej sezóne, mimo víkendu a hlavne keď je hore ešte dostatok snehu.

zobrazit celý report

26.03.2016  | Jasná - Chopok

autor: škubánek
hodnocení:

Na Chopku jsem byl už dvakrát, loni tu vůbec nevyšlo počasí (déšť, mlha, vítr), předloni azuro a letos to bylo něco mezi, chvíli zataženo, chvíli slunce, vrchol místy v mlze, ale vítr, ten je tu snad pořád a né nadarmo se tady tomu říká největrnější hora Slovenska.

zobrazit celý report

20.03.2016  | Jasná - Chopok

autor: Raskis
hodnocení:
Promo masáž na FB a vidina posledního sněhu nás hnala na "perfektní" lyžovačku na Chopok. Cesta z Ostravy příjemnější o pár desítek kilometrů dálnice okolo Martina, jinak vše při starém. Na chopku se buduje, ale: - Lidi jsou pořád neskutečně neprofesionální - Karta Gopass je zmetek 1. stupně, lítanice okolo zlevněného skipasu nás zdrželo 3/4 hodiny! A to jsme samozřejmě registrace měli již dávno provedené. Kamarád to nevydržel, koupil "plný" skipas a raději odkráčel na sjezdovku - Úprava sjezdovek je katastrofální. Oni to prostě neumí, zřejmě zastaralá sněžná děla, neschopnost propojit jednotlivé struktury sněhu, nevím, nerozumím, ale katastrofa - Komfort nových sedaček a lanovek je sice super, ale my jsme k vůli otřesným podmínkám na sjezdovkách lyžovali ve freeride zóne, kde jezdí prehistorická dvojsedačka. Před 14 dny jsme byli v Bormiu a tam stojí skvělé espresso 2 EUR, na Chopku 3EUR a ještě jej neumí připravit. A to nemluvím o krabicovém svařeném víně za 3 EUR. Never more!

05. - 06.03.2016  | Jasná - Chopok

autor: Praha
hodnocení:

Keďže sa Svetovému poháru žien v Jasnej po viac ako 30 rokoch v Československu okrem jediného članku s odkazom na vlaky a jednému post reportu nevenoval na stránkach SNOW skoro žiadny priestor, zasielam jeden pasívny report. Jedno nádherné športové podujatie, organizované v Nízkych Tatrách s účasťo...

zobrazit celý report

05. - 06.03.2016  | Jasná - Chopok

autor: Ales1
hodnocení:

Po 32 letech se vrátil na Slovensko do Jasné světový pohár v slalomu žen. V tomto reportu bych se zaměřil na zhodnocení tohoto lyžařského svátku slovenských a českých příznivců lyžování. V sobotu byl obří slalom zrušen z důvodu nepříznivých povětrnostních podmínek a byl přesunut na pondělí 7. 3., sl...

zobrazit celý report

27.01.2016  | Jasná - Chopok

autor: emilio
hodnocení:

Navštívil som stredisko po 5 rokoch. Došlo k zmenám, viac prepravných moderných zariadení, nové parkoviská, nové zjazdovky. Ale aj vyššia cena. Celodenný lístok 38 EUR.

V stredisku je len technický sneh a pri teplote 0 a vyššie sa dá o lyžovaní len snívať. Lyžiarov aj v týždni veľké množstvo, za ...

zobrazit celý report

21.01.2016  | Jasná - Chopok

autor: ghope
hodnocení:

Příjemně strávený den. Čtu tady většinou kritiku na Jasnou a SK, ale pro mě a partnerku, co si večer rádi někam zajdeme na pivko a dáme pár kousků piv, tak v LM jsme večer v klidu zašli do hospody a dali jídlo i dostatek alkoholu bez toho, aniž by jsme zaplatili za útratu tolik jak za celý výlet.

zobrazit celý report

06.01.2016  | Jasná - Chopok

autor: Ales1
hodnocení:
Na Tři krále na Chopok vyrazilo opravdu málo lidí, což bylo překvapení. Vyrazili jsme z Juhu - parkovalo se na Krupové, kolem oběda se dalo i na Srdiečku. Jižní strana - Chopok Juh byl opět o mnoho lepší - takže 3 hvězdičky, Sever naopak hodně ledovatý, místy beton a led, kameny, takže 1 hvězdička. Průměr tedy vychází 2 hvězdičky. A ještě doporučení k návštěvě restaurace - hotel Kosodrevina (který nemá TMRkovské ceny, ale kvalitu lepší) nebo Chatu Trangoška.

19. - 20.12.2015  | Jasná - Chopok

autor: Ales1
hodnocení:

Bohužel konec roku zimě nepřeje. Je málo areálů, které nabízejí ucházející podmínky k lyžování za adekvátní peníze. V sobotu (i přes páteční vytatný déšť v dolních částech areálu) byla v provozu asi 1/3 areálu. Sjezdovky, které jsou zasněžené, jsou pokryty sněhem tak z 1/2 až 2/3 šířky (bohužel na s...

zobrazit celý report

12. - 13.12.2015  | Jasná - Chopok

autor: sedmihlasek
hodnocení:

"Luxusní" (cenami) a hodně provařené lyžařské středisko Nízkých Tater. Přírodě však ani nejvlivnější finančníci neporučí, tudíž sněhu málo a sjezdovek v provozu jak šafránu..

zobrazit celý report

08. - 11.03.2015  | Jasná - Chopok

autor: jeaniss
hodnocení:

Ve středisku jsme byli poprvé a byli jsme velice příjemně překvapeni. Krásné prostředí, široké sjezdovky, lidí tak akorát a jako bonus jsme měli krásné počasí. Takže co víc si přát :).

zobrazit celý report

01. - 04.05.2015  | Jasná - Chopok

autor: Kristian Hanko - SNOW
hodnocení:

Májová lyžovačka se v Čechách nakonec nekonala, na Slovensku sníh neudržela ani Vrátna, ani Štrbské Pleso, a tak v provozu zůstal trojlístek typických májových středisek: Chopok, Lomnické sedlo a Spálená v Roháčích. Počasí lyžařům moc nepřálo, většinou bylo zataženo, mlha, občas sněžení nebo déšť a ...

zobrazit celý report
Další reporty ze střediska: Jasná - Chopok