Benecko - aktuální report z 05.01.2014 - SNOW.CZ

Benecko | aktuální report z 05.01.2014

Benecko - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

autor: sejk68
země: Česko oblast: Krkonoše
délka navštěvy:1 den hodnocení:
reagovat na report

Úvod – celkový dojem z návštěvy střediska

Dnes mě cesta zavedla na Benecko, ale nic pěkného jsem tam už neviděl. Většina vleků stojí a jezdí jen pár kotev a moc bych nedoporučoval chtít se věnovat nějakým zimním radovánkám, tohle už se zimou nemá co dělat a provozovatelé budou muset do týdne hodit ručník do ringu. Lyžuje se na sněhu promíchaném s blátem a za ceny plné sezóny. Provozovatelé chtějí z lidí, když už tam přijeli lyžovat, dostat maximum peněz a to vše za mizernou kvalitu. Zvláště když předpověď počasí neslibuje nic pěkného.

Nejsilnější dojmy z návštěvy

Sjezdovky:

Snowpark je zavřený, na sjezdovce HSK, která ještě jezdí je všechno jiné jen ne měřený slalom, myslím, že by se tam dala trénovat jízda v mogulech (viz foto). Z ampliónů žádná hudba nezní, u červené sedačkové lanovky je mrazivé ticho - Kejnos je mimo provoz. Pokud vás přestane lyžování bavit, běžte na snowtubing, ale vezměte si na sebe něco, co můžete ušpinit, popř. potom vyhodit, už tam traktorem dohazovali zbytky sněhu, co pohrabali všude okolo.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky jsou mizerné vzhledem k počasí. Sněhu je tam max. 20 cm a to musí mít člověk dost bujnou fantazii.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V provozu viděl jen samé modré sjezdovky, u které jezdí pomy.

Zalidněnost:

Středisko bylo poloprázdné, u vleků žádné fronty.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvé je tam na normální úrovni - dělají tam běžná jídla.

Doprava do střediska a parkování:

Cesta na Benecko byla holá, pouze místy mokrá a jelikož nemrzne, ani to neklouzalo. Jsou tam bezplatná parkoviště a v centru na náměstí se platí.

+ plusy

  • nemají tam kamerový systém
  • málo lyžařů (nevím, jestli to je plus)

- mínusy

  • odtáté sjezdovky za cenu plné sezóny
reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

06.02.2016  | Benecko

autor: mexicano
hodnocení:
Včera (v pátek) napadl nový sníh, zimní kulisa při příjezdu na jedničku. Dnes teplo, sníh mokrý, polojasno, sem tam slunce vysvitlo naplno. Lidí docela málo, fronty na sedačkové lanovce Kejnos žádné nebo do minuty. Přes den se postupně kvůli teplému počasí (zejména nahoře) sníh hrnul do mokrých boulí. V restauraci Kejnos tak akorát plno i v poledne, jídlo na jedničku. Také jsme dali 2 jízdy na sjezdovce HSK, tam lidí málo a stav sjezdovky OK. Jezdí velká většina sjezdovek, dnes se lyžovalo ještě i na Lišce, ale tam sníh dlouho nevydrží. Na hlavních tratích je sněhu dostatek. V noci a zítra (v neděli) by mělo přituhnout. Chystáme se na běžky :-)

16.01.2016  | Benecko

autor: gimli35
hodnocení:

Je jedno, zda jste sportovní, rekreační, nebo začínající lyžař, dítě, dospělý, nebo důchodce. Benecko si vás za dobrých sněhových podmínek prostě získá skvělou atmosférou, příjemnými vlekaři, nízkými cenami a všeobecnou pohodou. Po celý den mé návštěvy panovalo aprílové počasí - ráno bylo polojasno...

zobrazit celý report

16. - 17.01.2016  | Benecko

autor: Lehla
hodnocení:

Po dlouhých letech jsem se konečně vydal ke kamarádovi na chalupu na Benecko. Nevím jestli jsem čekal na ty sněhové podmínky, jaké o tomto víkendu byly, ale kdo si počká, ten se dočká. I místní říkali, že toto tady 3 roky nebylo. Sněhu bylo všude jako v pohádce, lidí pomálu a lyžování bylo takřka pe...

zobrazit celý report

17.01.2016  | Benecko

autor: sejk68
hodnocení:

Po několika dnech, které jsem strávil lyžováním v Herlíkovicích, jsem se rozhodl, že dnes se vydám lyžovat na Benecko. Napadl čerstvý sníh, mrzlo a i přepdověď slibovala slunečné počasí, alespoň dopoledne.

zobrazit celý report

17.01.2015  | Benecko

autor: gimli35
hodnocení:

Malebné rodiště slavného českého lyžaře Bohumila Hanče je vhodné spíše pro začátečníky, ale po vybudování černé tratě Nový Cinkáč nepřijdou zkrátka ani sportovnější lyžaři.

zobrazit celý report

19.01.2015  | Benecko

autor: OtaR
hodnocení:

Jen několik kilometrů od Jilemnice vzdálené Benecko stojí možná mírně stranou zájmu oproti věhlasnějším Mísečkám a Svatému Petru. Avšak i tak si své návštěvníky nachází, a to nejen sjezdaře, ale i běžkaře, na které tu čeká řada atraktivních tratí. Poměrně široké, spíše mírnější sjezdovky, akceptovat...

zobrazit celý report

03.01.2015  | Benecko

autor: sejk68
hodnocení:

Dnes jsem se dostal na lyže na Benecko, i když se mi po včerejším dešti, který zasáhl i nejvyšší partie Krkonoš moc nechtělo, nakonec jsem se rozhodl jet. Čekal jsem to horší a celkem se to dalo.

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Harmony Hotel Harfenwirt
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 625 Kč/os.
Skihotel Lenka
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 292 Kč/os.
Apartmány Livigno
Orientační cena za noc 1 599 Kč/os.