Kaunertaler Gletscher - aktuální report z 09. - 16.03.2013 - SNOW.CZ

Kaunertaler Gletscher | aktuální report z 09. - 16.03.2013

Kaunertaler Gletscher - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

průměrné hodnocení Kaunertaler Gletscher:
autor: Mirejzr
hodnocení:
návštěva od: 09.03.2013 do: 16.03.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Březnový termín se na týdenní pobyt v rakouských Alpách opět vyplatil. Počasí nám (až na 1 den) přálo a přes počáteční, zvláštní a stísněný pocit při příjezdu do střediska jsem si tam opravdu fantasticky zalyžovala.

První den jsem kvůli nepřízni počasí nahoře na ledovci navštívila i "sesterské" středisko Fendels a líbilo se mi i tam - je sice menší a hůře vybavené, ale to se asi časem bude měnit. Zalyžovala jsem si tam moc hezky. Je to skutečně fajná alternativa v případě nepříjemného počasí na ledovci - hodnotím velmi pozitivně.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Ledovec: Obrovské množství sjezdovek od úzkých a příkrých až po široké a mírné loučky.

Fendels: Oproti ledovcovému středisku samosebou menší, ale i tak (v poměru k Čechám) rozlehlé až dost.

Sněhové podmínky:

Ledovec: My měli naprosto báječné. Po ránu manšestr a i přes den kvalita sněhu fantastická - odpoledne zase manšestr na zbytku ještě nerozježděných sjezdovek.

Fendels: Moc hezké lyžování brzy po ránu. Odpoledne už to bylo horší (ledové plotny / naváté muldy), ale pořád jsem si to užívala jako hezké poježdění.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Ledovec: Cesta od nástupky až na vrchol trvá docela dlouho (1 přestup mezi sedačkami), ale ten sjezd potom stojí zato. Vleků a lanovek nepočítaně. :-D Částečně jsou k dispozici kabinky a sedačkové lanovky, ale horní část areálu je dostupná pouze kotvou. Mně osobně to ale nevadilo - to lyžování zato rozhodně stálo.

Fendels: Lanovky a vleky by zasloužily obnovu. Doufám, že nekryté a nevyhřívané sedačky i kotvové vleky brzy nahradí něčím modernějším.

Zalidněnost:

Ledovec: Vzhledem k rozlehlosti areálu jsme nikdy nikde nečekali déle než 2 minuty.

Fendels: Čekací doba prakticky nulová.

Občerstvení a aprés-ski:

Ledovec: Parádní polo-samoobslužná restaurace (hlavní jídlo nám dokonce nandával Čech) situovaná uprostřed areálu.

Fendels: Příjemná hospůdka na kopci. :-)

Doprava do střediska a parkování:

Ledovec: To je asi jediné veliké mínus ledovcového střediska - z nejbližšího místa, kde se člověk může ubytovat, se k nástupce jede autem dobrých 40 minut po úzké a klikaté cestě plné serpentin. Upřímně ani autem mi to nedělalo dobře na žaludek - skibus bych asi nepřežila. Jinak my jsme měli čistou silnici bez sněhu, ale dovedu si představit, že v případě nepříznivých podmínek může cesta trvat i hodinu. :-( Parkování zdarma u nástupního vleku a kasy. Místa na parkování jsme měli habaděj.

Fendels: dobrá dostupnost autem (tedy oproti ledovci), parkování přímo u nástupky.

+ plusy

  • výborné sněhové podmínky i v březnu, kdy v údolí už bylo prakticky jaro
  • rozhlehlý areál s obrovským množstvím variant sjezdu všech obtížností + seserské středisko Fendels, které se hodí v případě, že nahoře na ledovci je nepříznivé, mrazivé a větrné počasí (obě na stejný skipas)
  • lyžaři se vzhledem k rozlehlosti areálu krásně rozprostřeli a dost často jsme lyžovali "sami"
  • žádné čekání na vlecích
  • dobré jídlo v restauracích

- mínusy

  • z údolí, kde jsou ubytovací zařízení, vede na ledovec poměrně daleká a relativně nepříjemná (úzká a klikatá) cesta k nástupce. Kdybych to absolvovala přeplněným skibusem, tak by to můj žaludek určitě nedal :P
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

08.03.2017  | Kaunertaler Gletscher

autor: schimanski
hodnocení:

Ledovec Kaunertal jsem navštívil poprvé a byl jsem z něho velmi příjemně překvapen. Za to mohlo i slunečné počasí a azurová obloha, která vydržela celý den. Určitě bych se sem ještě někdy vrátil.

zobrazit celý report

10.01.2017  | Kaunertaler Gletscher

autor: škubánek
hodnocení:

Potřetí tudle zimu na Kaunertalu a potřetí naprosto skvělý podmínky! Oproti začátku prosince tu připadlo tak 25 cm, ubylo lidí, kdy tak třetinu až polovinu návštěvníků tvořili závodníci a počasí zase na jedničku..

zobrazit celý report

04. - 05.12.2016  | Kaunertaler Gletscher

autor: škubánek
hodnocení:

Minulý rok toudle dobou jsme si tu náramně spravili chut při cestě z Livigna, takže očekávání byla velká a plně se naplnila. Skvělý lyžařský zážitel ještě umocnilo slunečné počasí a malá, v pondělí dokonce minimální zalidněnost. Navíc oproti Pitztalu, kde lístek v tudle dobu vyjde kolem 47 euro, na ...

zobrazit celý report

16. - 19.04.2016  | Kaunertaler Gletscher

autor: gimli35
hodnocení:

Pro poslední lyžování sezóny jsem si vybral Kaunertalský ledovec. Nikdy jsem na něm nebyl (vždy jsem jezdil jen na Hintertux), a tak jsem byl zvědav, jak to na Kaunertalu asi vypadá. A bohužel musím říct, že mě příliš neoslovil. Příště radši zase na Hintertux. ;-)

zobrazit celý report

19.12.2015  | Kaunertaler Gletscher

autor: škubánek
hodnocení:

Tak to byla třešnička na závěr. Otevřeny všechny sjezdovky, na danou dobu výborné sněhové podmínky, perfektní sjezdové tratě celý den, slunečné počasí a minumum lidí = jedno z nejlepších lyžování!

zobrazit celý report

16.11.2015  | Kaunertaler Gletscher

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Předsváteční pondělí na Kaunertalském ledovci bylo především velmi příjemné díky slunci a teplotám, při nichž se dalo posedět i na terase restaurace Weissee ve 2 750 m n. m. Sněhové podmínky jsou na polovinu listopadu poněkud atypické – sněhu je sice „dostatek“ na to, aby byly v provozu až na jednu ...

zobrazit celý report

09.04.2012  | Kaunertaler Gletscher

autor: julo

Kaunertal je najmladsi tyrolsky ladovec. Prave pre jeho polohu a mladost ma svoje jedinecne caro. Masy lyziarov tu nenajdete. Specifikom strediska je bezbarierovy pristup. Velmi prijemna je cesta k ladovcu ale pozor je potrebne ratat 30 minut od zakupenia permanentky po parkovisko hore v pripade, ...

zobrazit celý report

24. - 27.11.2011  | Kaunertaler Gletscher

Údolí věčného stínu
Nejzapadlejší z tyrolských ledovců má v současné době velmi dobré sněhové podmínky, zato slunce se ani za jasných dnů příliš neukazuje. Celé údolí je totiž v období slunovratu prakticky po celý den chráněno před slunečními paprsky horským masivem ve tvaru půlkruhového kráte...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Alpine Resort Zell am See
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 4 377 Kč/os.
Penzion Bergheil
Orientační cena za noc vč. snídaně a skipasu 2 409 Kč/os.
Gasthof Batzinger
Orientační cena za noc 1 492 Kč/os.