Černá hora - Janské Lázně - aktuální report z 22.01.2014 - SNOW.CZ

Černá hora - Janské Lázně | aktuální report z 22.01.2014

Černá hora - Janské Lázně - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Krkonoše

průměrné hodnocení Černá hora - Janské Lázně:
autor: dnovy
hodnocení:
návštěva od: 22.01.2014 do: 22.01.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Skipas jsem koupil na Skipasomatu za 435 Kč a lituji lidí, kteří ho u kasy kupovali za 620 Kč. No ono i těch 435 Kč byly vyhozené peníze. Kdybych nebyl týden v oblasti Krkonoš, tak by mě asi nenapadlo jet, ale chtěli jsme to zkusit a nestálo to za nic.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovka pod kabinkou - v horní části puštěna sněžná děla, tzn. půlka sjezdovky nepoužitelná a druhá půlka věšinou jen led a kamínky. Ve spodní části tyčová děla nebyla puštěna, ale to, co nasněžili v noci, tak zůstalo na hromadách a místy tak úzké průjezdy, že když člověk jel za školou, tak musel zastavit, dojezd ke kabince kapitola sama pro sebe - sníh barva jak písek na poušti, kašovité konsistence. Přejezd nad silnící dělal dětem velké problémy - jen led a nebo nahrnutá hromada písečného sněhu, kde stále někdo padal.

Sjezdovka Anděl asi nejlepší, co šlo jezdit, sněžná děla nebyla puštěna, protože sjezdovka je tak úzká, že by nebylo kudy jezdit, kamínky byly, ale méně než jinde, ledový podklad hrbolatý, takže carvingový oblouk jen tu a tam.

Přejezd z vrcholu na Protěž - puštěna sněžná děla a kde nebyla, tak jen led a kamínky.

Protěž - u poklady sice bylo napsáno, že sněžná děla jsou puštěna, což se dalo čekat, ale na Protěži puštěno vše, co mají k dispozici, takže minimálně půlka sjezdovky k ničemu a druhá půlka bez sněhu hlavně v horní části. Tuto sjezdovku jsme sjeli jednou, vícekrát to nemělo vůbec smysl. Vrchol byl, když jedete lanovkou nahoru a dvě tyčová děla sněží přímo na sedačky lanovek a jedno velké též.

Sněhové podmínky:

Na webu píšou 20 až 30 cm, správně by mělo být 0 až 30 cm se spostou kamení a spíše než sněhu, tak jen hrbolatého ledu a zmrazků. Kdyby na web napsali pravdu, lidi by stejně asi přijeli. Během dne jsem viděl spoustu úrazů, jednou dokonce přistával v půlce sjezdovky pod kabinkou vrtulník.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Sněhový komfort žádný, tak lidi utráceli aspoň o to víc v barech a restauracích.

Zalidněnost:

Spousta dětských lyžařských kurzů, na kabinku čekání do 3 min, Anděl a Protěz bez čekání. Na sjezdovkách lidí až běda kvůli zúženým sjezdovkám.

Doprava do střediska a parkování:

Chtít při takových sněhových podmínkách platit za parkoviště je ukázka českých podnikatelů.

+ plusy

  • za dnešek žádné

- mínusy

  • placené parkoviště
  • zkreslené informace o stavu sjezdovek a množství sněhu
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

18.12.2016  | Černá hora - Janské Lázně

autor: gimli35
hodnocení:

Na čtvrtou adventní neděli jsem se vzhledem k lákavému počtu otevřených sjezdovek vydal na Černou horu. Sjezdovky bohužel nebyly v nejlepším stavu, ale lyžovat se dalo. :-)

zobrazit celý report

13. - 15.12.2016  | Černá hora - Janské Lázně

autor: hans
hodnocení:

V rámci služebního školení jsme vyzkoušeli prý nej resort v Česku. Celkem jsem se těšil. Bylo to mé první svezení na podzim 2016. Na to, že vlastně jely dva vleky, cena za skipas brutální - odpolední od 13.00 za 420 Kč. Uf. A to prej jedou s vedlejší sezonou.

zobrazit celý report

06.12.2016  | Černá hora - Janské Lázně

autor: mikels
hodnocení:

Dnes jsem se rozhodl navštívit skiareál Černá Hora - Janské Lázně i vzhledem k tomu, že je v nížinách tak ošklivé, inverzní počasí. Vyplatilo se, bylo tam opravdu o něco lépe. Sluníčko svítilo, občas se schovalo za mrak a ke konci dne se dokonce přidalo i sněžení. Po příjezdu bylo parkoviště skoro p...

zobrazit celý report

13.11.2016  | Černá hora - Janské Lázně

autor: gimli35
hodnocení:

Krkonošskou lyžařskou sezónu už tradičně zahájila Černá hora. Jezdí se tu od soboty 12. listopadu, vzhledem k lepší předpovědi počasí jsem se ale rozhodl vyčkat až na dnešek - neděli 13. listopadu. A opravdu se to vyplatilo! Slibované slunce svítilo a jeden postarší lyžař na sjezdovce dokonce prorok...

zobrazit celý report

13.03.2016  | Černá hora - Janské Lázně

autor: nemozny
hodnocení:
10 cm technického sněhu na zmrzlém podkladu, takže základ dobrý. Bohužel technicky sníh je těžký a dnes (teplo kolem nuly) se už od 10 hodin změnil v jarní měkkou brecku. Muldy se díky podkladu úplně netvoří, ale zato solidní oranice. Jsou potřeba široké težké lyže.

05.03.2016  | Černá hora - Janské Lázně

autor: Andrea Rosenbaumová - SNOW
hodnocení:

V sobotu jsme vyrazili do Janských Lázní na Černou horu. Fronta u pokladny tak na 15 minut. Celé dopoledne se nahoře držela mlha, kterou se snažilo prosvítat sluníčko, pak se zatáhlo, ale i tak se nám lyžování líbilo.

zobrazit celý report

04.03.2016  | Černá hora - Janské Lázně

autor: Mirek
hodnocení:
Rozhodně nejlepší lyžování tuto sezonu. Do deseti hodin krásně tvrdá pista. Bohužel od rána svítilo slunce a svahy jsou jižní, tak po desáté už bylo měkko, ale stále pohoda. Fronta na kabince do 10 min., na Hofmankách tak 2 až 3 min. Lyžoval jsem jen Pod kabinou a na Hofmankách, kde bylo k polednímu pár vyškrbaných hnědých míst.

15.02.2016  | Černá hora - Janské Lázně

autor: mikels
hodnocení:

Týden jsem nebyl nikde na lyžích, a proto jsem se těšil. Zklamáním je počasí, které spíše láká na kolo než na lyže. Ale přeci jenom, řekl jsem si, byť bylo vcelku teplo, že se podívám do nejvýše položeného střediska - do Jánských Lázní na Černou horu. Po příjezdu na místo, jak jsem ráno spěchal a by...

zobrazit celý report

06.02.2016  | Černá hora - Janské Lázně

autor: gimli35
hodnocení:

Ani vyšší návštěvnost a občas horší kvalita sněhu příliš nezkazila sobotní návštěvu Černé hory.

zobrazit celý report

23.01.2016  | Černá hora - Janské Lázně

autor: JencekT
hodnocení:

Ve čtvrtek kdy jsem byl v Říčkách, tak jsem se rozhodl také letos konečně vyzkoušet Černou horu. Po příjezdu začlo z lehka sněžit a být mlhavo. Nakonec se vyčasilo a dohled tak byl lepší.

zobrazit celý report

21.01.2016  | Černá hora - Janské Lázně

autor: tlamajznik
hodnocení:

Jedno z nejlepších lyžování jsem včera zažil v Janských Lázních na Černé hoře. Připadlo 10 cm nového naprosto prachového sněhu, tuhý podklad, dopolední sněžení, odpolední jasná obloha a malá zalidněnost.

zobrazit celý report

17.01.2016  | Černá hora - Janské Lázně

autor: tlamajznik
hodnocení:

Neděle bývá vůči sobotě na Černé hoře slabší z hlediska zalidněnosti, tak jsem vyrazil právě sem a byla to dobrá volba. Modrá obloha a mráz celkový dojem z návštěvy jenom podtrhly.

zobrazit celý report

16.01.2016  | Černá hora - Janské Lázně

autor: Milka
hodnocení:

Z tepla od klávesnice jsem v týdnu průběžně sledovala stav v různých lyžařských areálech a ačkoli počasí už konečně začalo být tak nějak zimní, žádný z nich mě nepřesvědčil, že stojí za to do něj zavítat. Po dobrých zkušenostech z minulého víkendu jsme se tedy opět rozhodli pro krkonošskou Černou ho...

zobrazit celý report

10.01.2016  | Černá hora - Janské Lázně

autor: Milka
hodnocení:

K návštěvě Černé hory nás zlákalo množství otevřených sjezdovek a přepravních zařízení, od čehož jsme si slibovali větší rozptýlení lyžařů po sjezdovkách a menší fronty, a pochopitelně nová lanovka a sjezdovka Hofmanky.

zobrazit celý report

08.01.2016  | Černá hora - Janské Lázně

autor: burner
hodnocení:

Ráno cca v 8 h po příjezdu byla mlha prakticky všude, od oběda už jen v horní polovině areálu. Podle mého odhadu bylo více než polovina lyžařů Poláků, kteří dost často postávali uprostřed sjezdovek. Celkem hodně začátečníků a viděl jsem na sjezdovce i několik lidi s malejma dětma na sáňkách, takže t...

zobrazit celý report

08.01.2016  | Černá hora - Janské Lázně

autor: spartan
hodnocení:

Ahoj, tak jsem na první lyžovačku letošní sezóny zavítal na Černou horu. Předpověď slibovala modrou oblohu, něco málo sněhu připadlo, dovolená mě byla udělena, a tak hurá na sjezdovky. Cena permice dopolední 530 Kč, celý den 690 Kč a dítě za 480 Kč.

zobrazit celý report

07.01.2016  | Černá hora - Janské Lázně

autor: Lehla
hodnocení:

Než uhodí jarní prázdniny a weekendy, tak jsme s bráchou v pracovní den vyrazili na Černou horu. Nápad to byl jistě dobrý, protože minimálně v dopoledních hodinách se výborně lyžovalo, po obědě už to začlo být horší, ale i tak to byl parádní den. Za současných sněhových podmínek jsou otevřené sjezdo...

zobrazit celý report

12.12.2015  | Černá hora - Janské Lázně

autor: tlamajznik
hodnocení:

Krásné počasí, nová lanovka a při současných klimatických podmínkách celkem dobrý sníh.

zobrazit celý report

05.12.2015  | Černá hora - Janské Lázně

autor: gimli35
hodnocení:

Po týdnu zpět na Černé hoře! SkiResort totiž na své webové stránce napsal, že o víkendu bude v provozu nová šestisedačka s bublinou a vyhříváním (nejrychlejší v ČR) i s přilehlou sjezdovkou. Sněhové podmínky sice nebyly ideální, ale protože se povedlo vše ostatní :-), dávám 5 vloček.

zobrazit celý report

05.12.2015  | Černá hora - Janské Lázně

autor: salomon skart
hodnocení:

Na úvod letošní sezony jsme si vybrali Černou horu, protože nabízela na danou dobu slušný počet sjezdovek a také byla tento víkend zprovozněna nová šestisedačka s bublinou Hofmanky express. Celkový dojem byl dobrý a dopoledne na Černé hoře jsme si velmi užili.

zobrazit celý report

28.11.2015  | Černá hora - Janské Lázně

autor: gimli35
hodnocení:

Pro první lyžování této sezóny jsem si vybral Černou horu, která tradičně zahajovala (spolu s Brannou v Jeseníkách) sezónu jako první. Tentokrát se zdejší vlekaři a zasněžovači překonali a hned první den uvedli do provozu celý vlek Anděl s přilehlou sjezdovkou, 1400 m dlouhou. Zatímco ráno vál mírn...

zobrazit celý report

27.11.2015  | Černá hora - Janské Lázně

autor: sejk68
hodnocení:

Sledoval jsem již dlouho s napětím situaci na našich horách, všude zasněžovali a na Černé hoře už inzerovali, že v sobotu 28. 11. 2015 spustí lyžování. Ale bylo mi jasné, že někdy ve čtvrtek nebo v pátek už spustí první lyžování za "zvýhodněné ceny". Hlásili i celkem slušné počasí, a tak jsem vyrazi...

zobrazit celý report

05.04.2015  | Černá hora - Janské Lázně

autor: mikels
hodnocení:

Velikonoční neděli jsem pojal jako uzavření lyžařské sezony, i když po dnešku možná popřemýšlím, že ještě úplně lyže neodložím a ještě mrknu do nějakého skiareálu. Dnešní počasí bylo typicky aprílové - chvilku sluníčko, chvilku padal drobně sníh. Od loňského roku se areál pomalu rozrůstá a k tomu je...

zobrazit celý report

04.04.2015  | Černá hora - Janské Lázně

autor: salomon skart
hodnocení:

Velikonoční svátky pojímáme vždy jako slavnostní zakončení sezony na slunci. Dnes jsme proto vyrazili na Černou horu vyzkoušet novou sněhovou nadílku z předešlých dní. Povrch tratí byl jeden z nejlepších v celé letošní sezoně, jen ta spousta lidí...

zobrazit celý report

08.03.2015  | Černá hora - Janské Lázně

autor: nemozny
hodnocení:
Dnes v 9 spousta lidi, od 10 už na kabince jen 5min fronta. Perfektní počasí, jen velké teplo. Všechny sjezdovky a vleky v provozu. Sníh jarní oranice, hned od rána rozbita, postupem času slusne boule na sjezdovce Pod kabinou. Na me lyže 85 mm stred vcelku pěkný terén, s carvingy nejspíš trápení. Ve 2 odpo už povrch vcelku hardcore. Jestli se neochladi, tak příští víkend už nic nebude.

11.02.2015  | Černá hora - Janské Lázně

autor: Rychle
hodnocení:

Inverze - nahoře sluníčko, dole mlha, bezvadné sněhové podmínky, na sjezdovkách rozumně lidí = co víc si přát.

Už je to nějaký ten rok (přesně řečeno 6 let), co jsem byl naposledy lyžovat na Černé hoře. Důvod je hlavně ten, že místní sjezdovky byly úzké a plné lidí. Areálu také citelně chyběla č...

zobrazit celý report

28.01.2015  | Černá hora - Janské Lázně

autor: Vaso
hodnocení:

Velmi pěkný areál rozšířitelný o sousední střediska. Vyšší cenu kompenzuje pocit z kvalitních služeb a marketingově dobře zvládnuté prezentace novinek či připravovaných projektů.

zobrazit celý report

04.01.2015  | Černá hora - Janské Lázně

autor: xj4n
hodnocení:
Dlouhé fronty dole na Cernohorsky express od 11, ale nahore relativne prazdno (Sport I a II - idealni pro zacatecniky). V patek mrholeni a namrzajici dest tvorici souvislou ledovou vrstvu na obleceni, ale i na sjezdovce.

13.12.2014  | Černá hora - Janské Lázně

autor: JenaJena
hodnocení:
Velmi dobré lyžování na Černé hoře, odshora až dolů :)

03.12.2014  | Černá hora - Janské Lázně

autor: Ondřej Novák - SNOW
hodnocení:

Na Černé hoře se lyžuje již od neděle 30.11. Zatím je v provozu stále jen kratší verze sjezdovky Anděl (zhruba 300 metrů) a dětský vlek Sport v plné délce 200 metrů.

zobrazit celý report

01.12.2014  | Černá hora - Janské Lázně

autor: sejk68
hodnocení:

Konečně někde nasněžili a spustili vlek. Chtěl jsem jet již včera 30. 11. 2014, kdy se jezdilo za nějakých 180 Kč, ale ještěže už vím, o čem to údajné lyžování zdarma je... Tak jsem nejel a odložil to na všední den, kdy všichni budou v práci. Včera se totiž na 300metrové sjezdovce lyžovalo na cca 15...

zobrazit celý report

30.11.2014  | Černá hora - Janské Lázně

autor: kissdynasty
hodnocení:
Dnesni zahajeni sezony bylo prekvapujici. Krasny snih i upravena zkracena sjezdovka. Lyzovani zdarma, pouze za cenu lanovky. Na prvni lyzovani sezony myslim vyborny.

28.03.2014  | Černá hora - Janské Lázně

autor: jenda0007
hodnocení:

Dnešní den podle předpovědi měl být celkem slušný, teploty příznivé, a tak jsme se rozhodli vyrazit na jednu z posledních lyžovaček. Ráno, když jsme vyráželi z místa kousek od HK, tak lehce poprchávalo, a to až téměř na pakoviště pod kabinku Černé hory. Ráno teploměr na vrcholu Černé hory ukazoval n...

zobrazit celý report

08.02.2014  | Černá hora - Janské Lázně

autor: Milka
hodnocení:

Černá hora, to jsou úžasné výhledy a především dlouhé červené sjezdovky s mnoha odbočkami a propojkami, které nabízejí mnoho variant sjezdů.

zobrazit celý report

26.01.2014  | Černá hora - Janské Lázně

autor: tereskaska
hodnocení:

Celkový dojem dobrý. Areál patří k větším z těch, které doma máme :-) Kvalitní lyžařské vyžití, zázemí, služby...

zobrazit celý report

06.02.2014  | Černá hora - Janské Lázně

autor: garry
hodnocení:

Po několika letech jsem se rozhodl znovu vyzkoušet večerní lyžování v Janských Lázních.
Musím konstatovat, že středisko splnilo zcela moje očekávání a považuji noční lyžování v Janských Lázních za jedno z nejlepších u nás.

zobrazit celý report

04.02.2014  | Černá hora - Janské Lázně

autor: Ondřej Novák - SNOW
hodnocení:
Kdo vstává brzy, užije si perfektně připravené kopce na Černé hoře. Lanovka jezdí od půl deváte a do desíti hodin jste na sjezdovce téměř sami. Nezklamal ranní Anděl, ale jedničku dnes dostává Protěž, která byla výborně urolbovaná, osvícená ranním sluncem a nebylo na ní téměř živáčka. Ještě v půl jedenácté se jezdilo přímo do turniketu, zatímco na kabinové lanovce už se tvořila, stále nevýznamná, desetiminutová fronta. Dnešní lyžování na Černé hoře bylo navíc doslova jako v oblacích. Zatímco ve spodních partiích se sluníčko klubalo skrze nízké mraky a vrchol Černé hory na tom byl podobně, většina sjezdovek zůstávala pod dohledem slunečních paprsků. Předpověď na zítra je stále slunečná, tak neváhejte a přijeďte do Janských Lázní. Stojí to za to.

03.02.2014  | Černá hora - Janské Lázně

autor: Ondřej Novák - SNOW
hodnocení:
Ač to nevypadá, na horách je opravdu zima. Dopolední lyžování na Černé hoře v Janských Lázních tak nemělo chybu. Kopce jsou dobře připravené, lyžuje se převážně na technickém sněhu, což se projevuje zejména tvrdším podkladem, ale nikde nenarazíte na led. Přestože jsou německé prázdniny a ubytovací kapacity jsou poměrně zaplněny, na sjezdovkách se dá docela bez problémů pohybovat a nejsou přeplněné. Největší zájem je samozřejmě o kabinkovou lanovku a pod ní vedoucí nejdelší a nejširší sjezdovku. Na kabině tak čekáte v průměru 10 - 15 minut. Naopak na Andělu, kde vede kotva, nebo na Protěži obsluhované čtyřsedačkovou lanovkou jezdíte v podstatě rovnou do turniketu. Kolem 12. hodiny se navíc rapidně zkracuje i čekací doba na lanovce vzhledem k času oběda. V provozu je i Skitour, díky které se můžete dostat rolbou do Pece pod Sněžkou a zpět zase skibusem. Při krásném slunečném počasí, které slibují i příští dny, by tento výlet měl stát za to.

03.01.2014  | Černá hora - Janské Lázně

autor: Mirek
hodnocení:
3.1.2014 Děs běs. Žádná ze sjezdovek není sjízdná bez poškození lyží. I 14let starých kameňaček mi bylo líto.

30.11.2013  | Černá hora - Janské Lázně

autor: Bart7mates
hodnocení:

První lyžovačka letošní zimy se odehrála v mlze na vrcholku Černé hory, ale i přes mlhu a "nicmoc" terén se jednalo o příjemný start zimy.

zobrazit celý report

21.04.2013  | Černá hora - Janské Lázně

Na Černé hoře bylo poslední lyžařský den této sezony v provozu 7 km sjezdů, avšak v již silně nezimních podmínkách. Sněhové bláto, letní teploty, vydřená a roztátá místa nebo sjezdy v polovičním profilu lákaly už jen skalní vyznavače aprílového ježdění.

zobrazit celý report

14.04.2013  | Černá hora - Janské Lázně

autor: Milka

Dlouhé sjezdovky, přeprava lanovkami, úžasné výhledy a minimum lidí - takové bylo nedělní jarní lyžování na Černé hoře, jejíž návštěvu mohu i přes některá negativa doporučit.

zobrazit celý report

08.04.2013  | Černá hora - Janské Lázně

autor: Dj_Eman

Černá hora je klasika Krkonoš, která ani teď na konci zimy nezklame.

zobrazit celý report

17.01.2013  | Černá hora - Janské Lázně

autor: OtaR

I když jde o známé krkonošské středisko, přece jen je stále tak trochu ve stínu těch známějších ze západní části, ať už Rokytnici, Harrachov nebo Špindlerův Mlýn. Výrazným prvkem je jistě 8místná kabinová lanovka, poskytující komfortní přepravu na dlouhých sjezdovkách. Slušné zázemí a služby. Dojem ...

zobrazit celý report

28.12.2011  | Černá hora - Janské Lázně

autor: tereskaska

Osmimístná kabinková lanovka, čtyřsedačka a celkem pět sjezdovek delších než 1 100 metrů, z toho tři téměř tříkilometrové...

zobrazit celý report

28.03.2011  | Černá hora - Janské Lázně

Janské Lázně jsou spolu s Černým Dolem součástí Skiresortu Černá hora, pokrývajícího 20 km sjezdovek. Samotná Černá hora nad Jánkami disponuje 11 km sjezdovek, moderní kabinkovou lanovkou a jednou z nejdelších našich tratí (3 km). Celkově lze Černou horu doporučit všem - od začátečníků až po pokroči...

zobrazit celý report

24.02.2009  | Černá hora - Janské Lázně

Janské Lázně jsou tradičním krkonošským letoviskem s pestrými možnostmi sportovního i lázeňského vyžití, nad nímž se zdvihá profilem velmi slušný kopec se sněhově spolehlivou nadmořskou výškou 1 299 m.

Aktuální report ze 17.2.2009:

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Feriendorf Ponyhof Hollaus
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 643 Kč/os.
Hotel Pezina
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 565 Kč/os.