Hochficht - aktuální report z 25.01.2014 - SNOW.CZ

Hochficht | aktuální report z 25.01.2014

Hochficht - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

autor: eva
země: Rakousko oblast: Horní Rakousko
délka navštěvy:1 den hodnocení:
reagovat na report

Úvod – celkový dojem z návštěvy střediska

Toto šumavské středisko u Lipna má celkem 20,8 km sjezdovek a nabízí zajímavou „lyžařskou houpačku“ mezi vrcholy Hochficht (1 338 m), Reischelberg (1 281 m) a Zwieselberg (1 163 m).

Nejsilnější dojmy z návštěvy

Sjezdovky:

Převažují červené, dostatečně široké (až na modrou č. 2). Z vrcholu Zwieselberg vedou dvě asi nejlepší červené, bohužel jsou spojeny s pomalou čtyřsedačkou a cesta na vrchol se zdá nekonečná. Na vrchol vede z opačné strany další sedačková lanovka také s pěknou modrou sjezdovkou. Na další vrchol Reischelberg vede dlouhá poma a odtud červená č. 3 a modrá č. 4. Vrchol Hochficht spojuje rychlejší čtyřsedačka a červená č. 1 je zřejmě hlavní a nejvytíženější sjezdovka v areálu. Další modrá vede po druhé straně lanovky - je ale příliš úzká, takže při množství lidí byla dost nepříjemná a také nebyla v moc dobrém stavu.

Celkově lepší povrch sjezdovek zůstal na straně Zwieselbergu až do odpoledne. Přímo u nástupu ke středisku u parkoviště je velký cvičný plac pro děti (Fichtl Kids Park). Další podobné vhodné místo najdeme kousek nahoře nad pomou u restaurace, kde je krytý pojízdný chodník.

Sněhové podmínky:

Málo sněhu, místy kamínky. Co bylo nejhorší - na všech sjezdovkách byla v provozu sněhová děla. Ráno mírně sněžilo a bylo zataženo, pak se udělalo hezky.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Lanovky bych hodnotila dostačující na tento areál.

Zalidněnost:

Průměrná až nadrůměrná, tvořily se fronty hlavně u lanovky na Hochficht. Single lyžaři ale téměř nečekali (mají oddělený vstup), takže doplňovali prázdná místa u rozjezdu.

Občerstvení a aprés-ski:

Dvě restaurace na svahu a jedna hlavní samoobslužná dole. Ceny malinko nižší než jinde v Rakousku. Dole také prodejna Intersport, automat na kávu a pití, úschovní boxy apod. Středisko zaměřeno na jednodenní návštěvníky.

Doprava do střediska a parkování:

Velké parkoviště, doprava bez problémů, výhodná poloha u hranic a tři hodiny z Prahy.

+ plusy

  • Poměr ceny a kvality - jednodenní skipas za 34,50 euro
  • Středisko je rozlehlé, a tak se zdá být větší než udávaných 20 km sjezdovek
  • Jednotlivci nečekají u lanovek, mají oddělený vstup

- mínusy

  • Lyžařské podmínky špatné kvůli zasněžování
  • Kamínky a závěje sněhu kvůli zasněžování
  • Dost velká zima v době mé návštěvy
reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

12.03.2016  | Hochficht

autor: doum25
hodnocení:

Konec letošní lyžařské sezóny se pomalu, ale jistě blíží, a tak jsme si pro lyžování o druhé březnové sobotě vybrali příhraniční skiareál Hochficht, který se nachází na rakouské straně Šumavy, přibližně 10 km od hraničního přechodu. Předpověď počasí slibovala polojasnou oblohu, což sice úplně nevyšl...

zobrazit celý report

27.02.2016  | Hochficht

autor: Sabulka
hodnocení:
Po týdnu jsme opět vyrazili na víkendovou lyžovačku do Hochfichtu. Situace byla v podstatě stejná jako minulý víkend. Lidí přiměřeně: čekání do 10 minut, někde méně. Kolem oběda a po 15. hod. do 5 minut. Jak začalo foukat a přišla mlha - skoro bez čekání. Sněhu dostatek, za nás opět spokojenost. Jednu hvězdu "strhávám" za lanovky - třeba do příští sezóny něco vymyslí.

20. - 21.02.2016  | Hochficht

autor: Sabulka
hodnocení:

Byla to naše první návštěva Hochfichtu. Původně jsme chtěli jet do Rokytnice, ale když jsme zjistili, že je v provozu v podstatě jen jedna sjezdovka, začali jsme se poohlížet jinde. Napadl nás Hochficht, sněhu tam bylo dost a skipasy pro celou rodinu na 2 dny dražší jen o 160 Kč než v Rokytnici a o ...

zobrazit celý report

04.12.2015  | Hochficht

autor: Pepig
hodnocení:
Za daných možností maximum, co na jihu Čech je asi možné: liduprázdno, 14,50 eur za celodenní tiket, jedna sjezdovka v provozu.

15. - 18.02.2015  | Hochficht

autor: Ferry
hodnocení:

Toto středisko známe dobře. Již od revoluce sem rádi jezdíme, a dokonce to byla naše první zahraniční destinace po pádu opony, kterou jsme navštívili, a již tehdy jsme nevěřili vlastním očím, že na Šumavě může takový areál existovat. Lyžování jest naše velké hobby, a tak jsme náš zájem dále orientov...

zobrazit celý report

12.02.2015  | Hochficht

autor: doum25
hodnocení:

Předpověď na čtvrteční den slibovala na Hochfichtu krásné počasí, a tak jsme se rozhodli vyrazit z inverzního počasí v české kotlině na hory za sluníčkem. Prognóza se vyplnila beze zbytku a k vidění tak za inverzní oblačností byly i alpské vrcholky. Areál disponuje 20 kilometry sjezdovek, které jsou...

zobrazit celý report

02.01.2015  | Hochficht

autor: nemozny
hodnocení:
Rychlá novoroční návštěva Hochfichtu, byli jsme zde poprvé. Ve směru od Krumlova je od Lipna až po hranici cesta vcelku rally, kdy je silnice čistá jen místy a na šířku pneumatiky, jinak prohrnuta pluhem, ale pokryta vrstvou sněhu. Od hranice na rakouské straně silnice současně širší i čistá. Sněhu na Hochfichtu asi těch udavanych 30 čísel, mimo sjezdovky tak 15 cm, ale v pohodě na sjezdovce stačí. Červená nad parkovistem perfektní, široká a výborně upravena. Modrá také, ale s jednou či dvěma výjimkami poměrně úzká a v dolní části na dvou místech ledové hroudy. Jinde jsme nejezdili, v provozu byla ale i kotva a za kopcem nevím. Lidi málo, jen 11:15 přijel nějaký zájezd, ale sjezdovky jej spolkly. Kromě cesty lze doporučit.

31.12.2013  | Hochficht

autor: woltage
hodnocení:

Dopoledne dost lidí, ne však tolik jako o 2 dny dříve. K odpoledni postupně ubývání hlavně kvůli nadcházející silvestrovské noci. Ve středisku jsem byl poprvé a poměr cena/výkon je každopádně lepší než například ve Špindlu. Zaměstnanci statečně a usilovně bojovali s nepřízní počasí, bohužel hlavně o...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Berghotel Türlwand
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 432 Kč/os.
Apartmány Casa Piva
Orientační cena za noc 1 306 Kč/os.
Berghotel Holzer
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 169 Kč/os.