Kouty - aktuální report z 30.01.2014 - SNOW.CZ

Kouty | aktuální report z 30.01.2014

Kouty - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Jeseníky

průměrné hodnocení Kouty:
autor: Macoun
hodnocení:
návštěva od: 30.01.2014 do: 30.01.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Velkolepé sjezdovky.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Hřebenovka: dostatečně široká, dostatečně dlouhá, dostatečně prudká. Přestože vzhledem k nepřízni počasí má téměř 100% podklad z technického sněhu, nemá momentálně žádné výrazné ledové plotny, takže se na ní dá parádně zalyžovat.

Nově otevřená modrá Pohodová je dobrou alternativou pro ty, kteří mají raději menší sklon sjezdovek. Bohužel asi polovina sjezdovky je poměrně úzká. Celkově traverz od Vrtulí až po Pohodovou je více méně jen přejezd. Naštěstí mrzlo, takže to tam dobře jelo. Na měkkém sněhu to asi bude dřina... Ale zase musím podotknout, že na traverz má docela slušnou šířku, takže se tam může člověk celkem dobře rozjet beze strachu, že by se nevyhnul pomalejším...

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Šestisedačka je parádní. Bez fronty rychle nahoru. Jen při horším počasí (vítr, sněžení) celkem chybí ochranný kryt. Naštěstí je celkem velká část cesty v lese, kde tolik nefouká.

Zalidněnost:

Občerstvení a aprés-ski:

Velké mínus bylo, že bufet Nad lávkou byl v době oběda zavřený! Ve čtvrtek sice nebylo v areálu nějak moc lidí, ale když jsme stáli v půl dvanácté u zavřených dveří, tak tam s námi podupávalo asi 15 hladových lidí včetně rodin s dětmi. Byl jsem z toho celkem otrávený, poněvadž středisko, jež se profiluje jako "moderní alpské", není schopno zajistit návštěvníkům rychlé občerstvení... To je dost na h...

Naštěstí byla alespoň otevřena pizzerie (restaurant galerie), kde se dalo najíst, a dá se říct, že velmi dobře. Ale samozřejmě za víc peněz, a také času, který byste jinak mohli věnovat lyžování.

Doprava do střediska a parkování:

Parkování zdarma v Koutech je počin takřka revoluční (kdo si pamatuje, kolik musel zaplatit v Červenohorském sedle, jistě potvrdí).

Ovšem i služba zadarmo by mohla fungovat trochu lépe. Špatně vyznačené parkposty, různé překážky z kamenů apod. dělají z docela velkého parkoviště celkem rozbitou plochu, kde nevíte, zda vaše auto nebude překážet při vyjíždění jinému či zda právě to vaše auto nebude zablokováno jiným autem... Prostě pár kuželů a trocha organizace by parkovišti prospělo. Jednak by se tam vešlo více aut a druhak by člověk nemusel řešit výše uvedené problémy.

+ plusy

  • rychlá šestisedačka
  • celkem široké a dlouhé sjezdovky opravdu v "alpském" stylu (rozuměj, že nevedou mezi sloupy lanovek)

- mínusy

  • trochu "rozhárané" parkoviště
  • zavřený bufet v době oběda
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

11.02.2017  | Kouty

autor: Lucik
hodnocení:

Letos jsem vyrazila do Koutů poprvé. Středisko slibovalo 100 cm sněhu a počasí mělo být slušné. Na to, že byla sobota, tak lidí nebylo zase tak moc. Dlouhé fronty se netvořily. Sjezdovky a lanovky byly v provozu všechny. Návštěvu hodnotím pozitivně, Kouty jako vždy nezklamaly.

zobrazit celý report

29.12.2016  | Kouty

autor: Lu-Ko
hodnocení:

Na 29. 12. 2016 jsem měl naplánovanou služební cestu do Šumperka. Předpověď počasí vypadala nadějně, vzal jsem si i věci na lyže, že vyzkouším středisko v Koutech. Vzhledem k příjezdu až po obědě jsem tomu moc šancí nedával, ale výsledek nakonec velmi příjemně překvapil.

zobrazit celý report

28.12.2016  | Kouty

autor: Jouza6
hodnocení:

Kamarád mě přemluvil jet lyžovat o svátcích, sice se mi nechtělo kvůli možné vysoké zalidněnosti, ale po zjištění faktů jsem do toho šel. Bohužel naše návštěva proběhla po oblevě, takže jízdu mi kazily ledové plotny, ale daly se najít úseky, kde to šlo "pustit naplno".

zobrazit celý report

20.03.2016  | Kouty

autor: rradek
hodnocení:

První jarní den by se měl uvítat na lyžích, a tak jsem po dvou týdnech opět vyrazil do Koutů. Musím říct, že to bylo jedno z nejlepších lyžování této sezony. Ráno na vrchu krásných -3 a teploty pod nulou vydržely po celý den.

zobrazit celý report

12.03.2016  | Kouty

autor: MichalW
hodnocení:

Konečně jsem se dostal do Koutů, abych mohl využít skipas pro předplatitele SNOW. Kouty není třeba nijak výrazně představovat, reportů je tu nepočítaně, a tak se zaměřím na dnešní dojmy. Nahoře měli připravené lyže Nordica k otestování, tak jsem využil svézt se na něčem jiném.

zobrazit celý report

09.03.2016  | Kouty

autor: Andhilek
hodnocení:

Kouty mě nadchly. I přesto, že jsou špatné sněhové podmínky, mají velmi dobře zasněženo, takže žádné lyžování na blátě. Navíc ve všední den (středa) bylo málo lidí a žádné fronty. Profily svahů nabízí lyžování i pro náročné lyžaře, červená sjezdovka Medvědí má parametry dobré černé. Ve středisku je ...

zobrazit celý report

09.03.2016  | Kouty

autor: garry
hodnocení:

Z útulného penzionku ve Starém městě, kde jsme si zajistili ubytování na tři dny, jsme se vydali prověřit středisko Kouty. Kromě cesty z parkoviště, nutnosti použít přibližovací kotvu a toho, že areál má jediné z lyží dostupné občerstvení, nebylo co vytknout.

zobrazit celý report

20.02.2016  | Kouty

autor: rradek
hodnocení:

Do střediska jsem se vrátil po dvou týdnech a zatímco při poslední návštěvě to byl celkově podprůměr, tak nyní se to blížilo ideálu při daných podmínkách.

zobrazit celý report

07.02.2016  | Kouty

autor: JindraK
hodnocení:

Další (letos poslední) návštěva velkého lyžařského střediska, jezdíme sem s dětmi na lyžařský kurz. Opět měla být otevřena (a byla) sjezdovka Medvědí. Počasí mělo být super.

zobrazit celý report

13.02.2016  | Kouty

autor: Lucik
hodnocení:

Do střediska jsem se letos vydala podruhé. Oproti první návštěvě nám tentokrát počasí tolik nepřálo, ale zato byly otevčeny všechny sjezdovky. Areál sliboval 70 cm sněhu a nejvíce km sjezdovek na Moravě.

zobrazit celý report

07.02.2016  | Kouty

autor: kuklik
hodnocení:

Minulý víkend byl v noci mráz i u nás v nížině, takže bylo jasné, že sníh bude v Koutech perfektní. Letos moje čtvrtá návštěva. Do toho otevřená Medvědí sjezdovka, takže by to mohla být super neděle!

zobrazit celý report

30.01.2016  | Kouty

autor: JindraK
hodnocení:

Kouty se snowboardem

Do Koutů jsem jel se snowboardem podruhé v životě. Minulý týden to bylo docela fajn, lidí málo a sníh super. Od 30. ledna měla být otevřená Medvědí, velké lákadlo, čekal jsem hodně lidí. Otevřená byla, ale lidí moc ne!

zobrazit celý report

30.01.2016  | Kouty

autor: LadaK
hodnocení:

Naše čtvrtá letošní návštěva Koutů. Bojím se, že nejlepší víkend byl ten předešlý (a špatná nebyla ani sobota 16. ledna). Nicméně už je otevřena sjezdovka Medvědí, tu ještě neznáme! A sníh nebyl tak mokrý, jak jsme se báli.

zobrazit celý report

24.01.2016  | Kouty

autor: LadaK
hodnocení:

Toto bylo naše třetí víkendové lyžování v Koutech. Jezdíme sem s lyžařskou školou s dětmi. V neděli 24. 1. tu bylo trochu více lidí než oba víkendy předtím, ale pohoda.

zobrazit celý report

24.01.2016  | Kouty

autor: JindraK
hodnocení:

Kouty se snowboardem

Byl jsem tu minulý týden jen jako doprovod s dětmi a nebylo tu moc lidí, tak jsem si řekl, že vyzkouším snowboard. Děti sem jezdí do lyžařské školy a moc se jim tu líbí.

zobrazit celý report

30.01.2016  | Kouty

autor: rradek
hodnocení:

Na víkend jsem se rozhodl poprvé v této sezoně navštívit areál Kouty, který navíc lákal na otevřenou sjezdovku Medvědí. Kdo může, ať navštíví areál raději v týdnu.

zobrazit celý report

23.01.2016  | Kouty

autor: bronas
hodnocení:

Rozhodli jsme se vyzkoušet středisko, ve kterém jsme ještě nebyli, a tak jsme v sobotu vyrazili do Koutů. Byli jsme překvapeni hlavně z dlouhých sjezdovek a na české poměry rychlé lanovky.

zobrazit celý report

21.01.2016  | Kouty

autor: parcik
hodnocení:

Celkový dojem ze střediska je dobrý.

zobrazit celý report

16.01.2016  | Kouty

autor: Rob64
hodnocení:

Jeli jsem do tohoto vyhlášeného jesenického střediska úplně poprvé a byli jsem mile překvapeni. Parkoviště v 8:00 skoro prázdné, fronty na skipasy taky nebyly. :-)

zobrazit celý report

07.01.2016  | Kouty

autor: Lucik
hodnocení:

Konečně počasí lyžařům začíná trochu přát, tak jsem se vydala do střediska Kouty. Do Koutů jsem jela poprvé. Podle webových stránek střediska slibovali 40 cm sněhu a 3,5 km sjezdovek. Měla být otevřená sjezdovka Hřebenovka, U Vrtulí a K Snowparku. Po příjezdu do areálu byla ovšem realita poněkud jin...

zobrazit celý report
Další reporty ze střediska: Kouty

Lyžařské zájezdy

Hotel Amerikan
Orientační cena za noc vč. plné penze 2 949 Kč/os.
Apartmány Gästehaus Schneeberger
Orientační cena za noc 974 Kč/os.
Les Menuires
Orientační cena za noc vč. dopravy 1 910 Kč/os.