Santa Caterina - aktuální report z 18. - 25.01.2014 - SNOW.CZ

Santa Caterina | aktuální report z 18. - 25.01.2014

Santa Caterina - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Itálie Itálie - Lombardie

průměrné hodnocení Santa Caterina:
autor: svena
hodnocení:
návštěva od: 18.01.2014 do: 25.01.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Jedná se o menší italské rezidenční středisko s 35 km převážně červených sjezdovek. Spolu se skipasem 4valli nabízí ještě lyžováni v nedalekém Bormiu a San Colombanu. Nadmořská výška přes 1 700 m n. m. zajišťuje velice kvalitní podmínky. Santa Caterina je útulné malé městečko - ten, kdo hledá klid, kvalitní sjezdovky a přátelskou atmosféru, bude jistě spokojen.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Středisko disponuje převážně červenými sjezdovkami. Pro náročné lyžaře je k dispozici asi 5 km sjezdovek černých, naopak pro malé nebo méně zdatné pouze asi 1 km sjezdovek modrých, které obsluhuje jedna poma. Hlavní tratě střediska mají severní orientaci, takže zajištují kvalitní sjezdovky po celý den.

Hlavní sjezdovkou areálu je slalomák Deborah Compagnoni - jedná se o černo-červenou sjezdovku dlouhou skoro 4 km, poctivý sklon, nároční si příjdou na své 8-O.

Další parádní sjezdovka,která je mírnější, ale pořád červená, startuje na horní stanici kabinky a v podstatě objíždí hlavní vrchol, je členitá, občas se prudčeji propadá. Taková vyhlídková lahůdka. Její délka kolem 3 km je naprosto ideální, končí u přestupní stanice kabinky.

Další červená cca 2 km dlouhá začíná u mezistanice kabinky, ale lze se na ni napojit na více místech. Jedná se o sportovní červenou sjezdovku, je členitá a pěkně hravá, nejprudší úsek lze pěkně objet a končí téměř v centru Santa Cateriny a je obsluhována dvousedačkou.

Samotnou kapitolou je tzv. Slunečné údolí, do kterého se lze dostat kabinkovou lanovkou. Lze sjet až úplně do údolí, nevystupovat na vrcholu, jinak se projdete :-). Ve Slunečném údolí se nachází jediná sjezdovka s odbočkou na vrcholu a směrem k občerstvení. Sjezdovka je značená červeně a má cca 2km, ale jedná se spíše o lehčí jezdivou červenou, i s bruslením :-). Nádherné svezení a panoramata, ale jen za pěkného počasí. Jinak tam fouká a člověk si to neužije.

Sněhové podmínky:

V době naší návštěvy naprosto ideální. Udávaný metr v údolí a 2 metry na vrcholu nebyly vůbec přehnané. Navíc celý týden luxusní počasí, sníh padal jen na večer, a to max. 3 až 4 cm. Sjezdovky byly perfektně upraveny po celý týden, teploty v údolí kolem nuly, večer ale pěkně přituhlo. Na vrcholu teploty pod nulou po celý den.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Páteřní lanovkou střediska je kabinková lanovka se dvěma mezistanicemi - kabinka je rychlá a obsluhuje většinu tratí. Nachází se na kraji střediska u sjezdovky Deborah Comagnoni. Ještě se dodělává zázemí, ale nijak to neruší. Další lanovka vede téměr z centra střediska - je to starší pomalá dvousedačka bez pásu, tak trochu kope, ta by možná chtěla vyměnit :-),i když svou funkci plní. Poslední lanovkou je moderní 4sedačka s bublinou, která obsluhuje sjezdovku ve Slunečném údolí.

Dále se ve středisku nachází 3 pomy - jedna obsluhuje modrou sjezdovku, další červenou a poslední čast černo-červené (ta byla ale mimo provoz).

Zalidněnost:

Zalidněnost byla malá, jen okružní červená byla více zalidněná, ale naprosto bez problémů. Jelikož bylo pěkné počasí, lidi se soustředovali do Slunečného údolí a hlavní sjezdovky tak byly téměř prázdné.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvení zajištovaly dvě příjemné hospůdko-pizzerie na severních svazích u hlavních sjezdovek a 1 srub ve Slunečném údolí - naprostá paráda a relax - a další hospůdka u dolní stanice 2sedačky. Ceny relativně slušné a obsluha ochotná, milá a úsměvavá. Nápisy i v češtině, jelikož více než 50 %návštěvníků jsou Češi, zbytek domácí Italové a sem tam Poláci a Slováci :-)

Orientační ceny: presso 1,20 e, capuccino 1,5 e, nealko 2 e, pivo 3 e, bombardino 4 e, pizza 6-8 e, špagety 6-8 e,hlavní jídla kolem 10 e. Všude pěkně čisto a uklízeno.

Doprava do střediska a parkování:

Jeli jsme z Brna - trasa cca 880 km. Do Landecku přes Vídeň, Salzburg a Innsbruck po dálnici, dále pak po hlavních silnicích přes Švýcarsko, Scuol, Zernez a do Livigna (placený tunel 35 e). Z Livigna přes Bormio do Santa Cateriny. Jelikož v příjezdový den od Livigna padal sníh, cesta byla pomalejší (hlavně průsmyk u Trepalle), někteří nasazovali řetězy.Silnice v dobrém stavu - pěkné serpentiny, ale dá se jet bezpečně.

Cesta i s přestávkami zabere cca 11 hod. Při návratu (výměna turnusů) se u švýcarsko-rakouské hranice tvořily kolony, dále ještě před tunelem u Landecku.

+ plusy

  • malá zalidněnost
  • kvalitní sjezdovky
  • přátelská atmosféra
  • možnost rozšířeného skipasu
  • nákupy v Livignu,lázně Bormio

- mínusy

  • náročnější cesta do střediska
  • slabší 2sedačka
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

07. - 11.02.2016  | Santa Caterina

autor: Ben2010
hodnocení:

Oblíbené středisko v oblasti Alta Valtellina, do kterého jsem zavítal již podruhé. Areál byl v době mé návštěvy celý v provozu, upravený, ale to jen díky novému sněhu, který napadal od neděle 7.2. do středy 10.2. Přibylo nejméně 50 cm nového sněhu. Z návštěvy mám kladné pocity a mám v úmyslu se do n...

zobrazit celý report

02.02.2016  | Santa Caterina

autor: Zoidberg
hodnocení:

Santa Caterinu jsme navštívili již před pěti lety. Je to příjemné středisko, ale na týden lyžování by bylo dost malé. Naštěstí jsme bydleli v Bormiu, takže jsme měli skipas do 3 středisek.

zobrazit celý report

23. - 30.01.2016  | Santa Caterina

autor: svena
hodnocení:
Aktuálně v Santa Caterině mrazivé počasí přes noc, plusové teploty přes den, jasno a parádní počasí. Se sněhem je to ovšem horší, i když na oko sněhu dost, jedná se o mix technického a přírodního sněhu, a to max. 40 cm. V provozu hlavní sjezdovky, přejezdy a slunečné údolí, tam je ale vršek dosti vyfoukán a hodně kamenů, z černých sjezdovek je jedna zavřena. Odpoledne se již tvoří v prudších pasážích plotny. V některých dnech části sjezdovek využívané pro trénink nebo závody, tudíž je méně prostoru na sjezdovkách. Návštěvnost celkem nízká, v provozu veškeré služby, občerstvení, bruslení. Super atmosféra a příjemná obsluha. Středisko je malé a rezidenční, tudíž minimální vyžití po lyžování.

18.12.2015  | Santa Caterina

autor: škubánek
hodnocení:

V provozu pouze kabinka z parkoviště až na vrchol a z něj až do údolí červená sjezdovka. Vrchní část odpoledne zmrzlejší, místy i ledovatá, spodek měkčí a sportovnější. Brzo otevřou i černou z vrcholu, kde se pojede po Vánocích světový pohár.

zobrazit celý report

12.03.2015  | Santa Caterina

autor: fido
hodnocení:
Právě jsme přijeli s Kormidlem, středisko prima včetně počasí a servisu. Hotel Milano asi nejhorší, co jsem dosud zažil včetně českých hor, a to má prezentované 3 hvězdy. Pokoj byl tak malý, že jím nešlo projít nebo otevřít skříň. Delegátka Kormidla neschopná a arogantní, informace žádné, stále pryč, nic nebyla schopna vyřídit, zásadní organizační zmatky včetně odjezdů domů a převlékání v bahně před hotelem. Stalo se, že klientům odjel autobus, neboť místo ve stanovém čase 16:30, odjel autobus v 16:15 h, ani ji to moc nezajímalo. Horší jsem nezažil.

21. - 28.02.2015  | Santa Caterina

autor: tom1
hodnocení:

Malé středisko v městečku Valfurva, sjezdovky jou ve výšce 1 700 až 3 000 metrů nad mořem. Středisko je hojně navštěvované Čechy.
Během pobytu jsme navštívili 1x Bormio a 1x malé středisko Isolaccia, které je vedle Bormia. Isolacciu mohu na jeden den doporučit. Sem se sjíždějí Češi i z Livigna, kd...

zobrazit celý report

21. - 28.02.2015  | Santa Caterina

autor: Daniel13
hodnocení:

Příjemný menší areál s rodinnou atmosférou, malebným městečkem a příjemnými lidmi. Vhodné pro rodiny s dětmi i pro náročné lyžaře. Ve městě je dostatečné množství ubytování v blízkosti sjezdovek. Krásná klidná dovolená v poklidném městečku, kde není rušno a vládne v něm příjemná rodinná atmosféra.

zobrazit celý report

14. - 19.12.2014  | Santa Caterina

autor: Ferry
hodnocení:

Předvánoční Santa Caterina

Původně jsme jeli do Bormia, leč vzhledem k vývoji počasí a sněhovým podmínkám jsme využívali pohostinnosti střediska Santa Caterina a předvánoční lyžovačku jsme si tam užili naplno a k naší spokojenosti. Přispělo k tomu i doslova domácí prostředí, protože toliko Če...

zobrazit celý report

16. - 20.12.2013  | Santa Caterina

autor: rakvarka
hodnocení:

Středisko vhodné zejména pro zdatné až středně zdatné lyžaře - pouze jedna modrá v celém areálu, tři ryze sportovní sjezdovky na severních svazích. V roce 2005 při MS v Bormiu na zdejších tratích bojovaly o medaile ženy a v Bormiu pak muži. Při příležitosti solupořádání MS bylo také středisko zmoder...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Residence Boé
Orientační cena za noc 1 923 Kč/os.
Hotel Tyrolerhof
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 5 288 Kč/os.
Residence Cervinia 2
Orientační cena za noc 1 850 Kč/os.