Vysoké nad Jizerou - Šachty - aktuální report z 03. - 04.02.2014 - SNOW.CZ

Vysoké nad Jizerou - Šachty | aktuální report z 03. - 04.02.2014

Vysoké nad Jizerou - Šachty - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Krkonoše

průměrné hodnocení Vysoké nad Jizerou - Šachty:
autor: sejk68
hodnocení:
návštěva od: 03.02.2014 do: 04.02.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

V pondělí bylo celkem hezky, tak jsem jel lyžovat do areálu Šachty u Vysokého nad Jizerou. Vzhledem k mým zkušenostem např. v Herlíkovicích jsem si od tohoto střediska nic nesliboval. Ráno jsem tam přijel již v 08.15 hodin - na parkovišti, které je od areálu asi 100 m, byla ještě asi tři auta.

Areál se nachází v 700 m n. m. Je tam hlavní kotvový vlek dlouhý 850 metrů a po jeho obou stranách jsou sjezdové tratě, které nazývají Stará a Nová sjezdovka, dlouhé jsou 900, resp. 1 000 metrů a jsou červené. Jsou zvlněné a vedou lesem. V lesních úsecích jsou po obou stranách záchranné sítě, což chybí i v areálech, které si hrají na lepší, než ve skutečnosti jsou.

Pak jsem ještě vyzkoušel sjezdovku Větrov, ale to je již pro slabší lyžaře a pro děti. Vůbec pro děti je tu spousta sjezdovek, hlavně naproti parkovišti na protilehlém kopci je sjezdovka Petruška, kde je to celé uzpůsobené hlavně pro děti, kterých tam bylo opravdu hodně. Celodenní skipas je za 380,-Kč pro dospělého a poměr výkon - cena vychází jednoznačně ve prospěch tohoto areálu.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Jak jsem již psal, jezdil jsem po Staré a Nové sjezdovce, obě byly po ránu perfektně připravené, nebylo tam žádné dělo v provozu, které by otravovalo lyžaře. Co mi říkala obsluha vleku, tak nad ránem děla vypnou a sjezdovky urolbují a je to znát.

Sněhové podmínky:

Na hlavních sjezdovkách je okolo 20 až 40 cm perfektně upraveného sněhu. Až okolo poledne se vytvářely sem tam plotny, ale ještě to bylo myslím si docela v normě. Mám i jiné zkušenosti v jiných areálech, kde mají plotny hned od rána.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Všechny vleky byly v provozu, kromě Tatrapomy, vlekaři jsou tam starší chlapi a jsou velice ochotní, hlavně k dětem.

Zalidněnost:

Jak jsem již uvedl výše, tak po ránu nás tam jezdilo opravdu pár po oba dny, co jsem zde lyžoval. Lidí začalo přibývat až okolo 10.00 hodin, kdy dorazily nějaké německé lyžyřské kurzy. Ale nejdelší doba čekání na vlek byla max. 5 až 10 minut. Od 8.30 hodin do 12.15 hodin jsem tam dal cca 20 jízd.

Občerstvení a aprés-ski:

Přímo u horní stanice kotvy je restaurace, kde se dá celkem slušně najíst, dělají tam běžné věci. A venku je ještě rychlé občerstvení, kde dělají párky v rohlíku apod. To byla možná jediná kaňka na jinak mé naprosté spokojenosti. Děti si daly výše uvedený párek, tak jsem si jednou kousl, ale bylo to jako bláto(s....a). Jinak jim tam chodí poměrně silná WIFI.

Doprava do střediska a parkování:

Pokud jedete ve směru od Jilemnice, doporučuji za Jilemnicí cca 5 km u motorkářské hospody ve směru na Vysoké nad Jizerou, je tam docela obstojná cesta. Dá se tam ještě jet přes Jablonec nad Jizerou okolo Kamence, což je areál, na který platí skipas jako na Šachtách. Ale cesta z Jablonce nahoru do Sklenařic je v žalostném stavu - moc ji nedoporučuji.

+ plusy

  • cena skipasu
  • upravenost sjezdovek
  • přes den vypnutá sněžná děla
  • dětské sjezdovky

- mínusy

  • nic mě nenapadlo, jedině lepší párek do rohlíku
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

02.02.2017  | Vysoké nad Jizerou - Šachty

autor: lopata12
hodnocení:

Skvělý, skvělý, skvělý. Vyšlo počasí, jelikož bylo sluníčko. Krásný přírodní sníh, který držel.

zobrazit celý report

30.01.2017  | Vysoké nad Jizerou - Šachty

autor: Rizanx
hodnocení:

Lyžovačka výborná, lidí málo, krásné počasí, kvalitní povrch sjezdovek po celý den. V restauraci rozumné ceny. Kazila to jen ta kotva. Na celý den by to nebylo, ale ty 4 až 5hod. se to vydržet dá.

zobrazit celý report

22.03.2016  | Vysoké nad Jizerou - Šachty

autor: sedmihlasek
hodnocení:

Dva dny volna a snaha o jedno z posledních lyžování sezóny 2015/16 nás zavedla do areálu Šachty u Vysokého nad Jizerou. Bohužel se stále nezměnil problematický přistup od parkoviště k pokladnám, kdy v jarních měsících, bez sněhové pokrývky, se lyžaři brodí bahnitou loukou. Sice je snaha pomoci tomu ...

zobrazit celý report

02.03.2016  | Vysoké nad Jizerou - Šachty

autor: OtaR
hodnocení:

Když vynechám menší Kozákov, který má sice zasněžování, ale ani tak neudrží sněhovou pokrývku při slabší zimě dlouho, tak je areál ve Vysokém nad Jizerou tím nejbližším ve směru od Semil. Přesto jsem se na jeho návštěvu vydal až po poměrně dlouhé době. Nic se ve Vysokém za několik posledních let nez...

zobrazit celý report

31.01.2016  | Vysoké nad Jizerou - Šachty

autor: sejk68
hodnocení:

A na závěr našeho tripu jsme se již v neděli obraceli směrem k domovu, tak naše volba padla na středisko Šachty ve Vysokém nad Jizerou, kam jsme přijížděli ve směru od Sklenařic, kde je hospoda Mexiko, v níž se točily interiéry filmu Krakonoš a lyžníci. Jinak cesta nic moc, opět samá díra až do Vyso...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Pension Müllauerhof

Pension Müllauerhof

Rakousko Rakousko - Saalbach-Hinterglemm
polopenze vlastní doprava bez skipasu
Od 5 130 Kč
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 902 Kč/os.
Residence Chalet des Neiges Arolles
Orientační cena za noc vč. dopravy 2 337 Kč/os.
Lanslevillard
Orientační cena za noc vč. dopravy 1 148 Kč/os.